Pánské lyže Redster X5 s vázáním

12 999 Kč

8782844

Lyže na sjezdovku určené pro pokročilé lyžaře, kteří hledají hravé, snadno ovladatelné lyže.

Lyže se středním rádiem se skvěle přizpůsobí preferované délce oblouků (malé, střední i velké oblouky).

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Ovladatelnost

Díky mírnému rockeru ve špičce se skvěle ovládají, reagují na sebemenší podnět.

PŘILNAVOST

Vertikální bočnice zaručují dobrou přilnavost.

ODRAZ

Progresivní.

PŘESNOST

Špička a pata absorbují nerovnosti terénu.

SNADNÉ UČENÍ

Ideální na začátky s řezaným obloukem.

Technické informace

Určení

Lyže Atomic Redster X5 jsou určené pokročilým lyžařům, kteří hledají sportovní lyže na upravené tratě. Konstrukce z dřeva a titanalu zaručuje, že lyže jsou stabilní, výkonné, drží stopu a jsou ideální na jízdu v jakékoliv rychlosti na kterékoliv sjezdovce. Díky progresivnímu rádiu se lyže plně přizpůsobí preferovanému stylu jízdy lyžaře (krátké až dlouhé oblouky).

Vykrojení

122/71/105 v délce 170 cm.
Vykrojení lyže odpovídá šířce špičky, středu a patky lyže v mm. Čím širší je profil špičky, tím snadněji lyže zahajuje oblouk.
Čím užší je střed lyže, tím rychlejší je přechod z hrany na hranu. Širší středová část naopak zvyšuje pohodlí a stabilitu při přejezdech na jiný typ sněhu. Rádius = 14 m. Čím menší rádius, tím menší bude oblouk (lyže bude rychleji zatáčet). Čím větší rádius, tím větší bude i vyjetý oblouk.

Konstrukce

Power Woodcore: Dřevěné jádro, vertikální bočnice po celé délce lyže zlepšují přilnavost. Titanalové stabilizační pláty a strukturovaný topsheet prodlužují životnost.

Vázání

Vázání Atomic, model FT10 GW. DIN 3 až 10. Kompatibilní GripWalk. Pro lyžařské boty s délkou podešve 257–380 mm.

Odolnost

Strukturovaný topsheet prodlužuje životnost.

Co je rocker lyže?

Rockerem se označuje zvednutá špička (někdy i patka) lyže. Tím se přesouvá bod kontaktu skluznice se sněhem více do středu lyže. Snižuje se tak plocha kontaktu se sněhem, zvyšuje se ovladatelnost a lyže lépe plavou v prašanu. Při hranění na zmrzlém sněhu mají lyže dobrou přilnavost. Čím je rocker delší, tím je lyže ovladatelnější.

Příprava

Lyže jsou prodávané navoskované a nabroušené, ihned připravené k používání. Hrany broušené pod úhlem 89°.

Co je prohnutí lyže?

Položená lyže se sněhu dotýká ve špičce a patce, zatímco prostřední část (pod vázáním) je mírně nadzvednutá. To je prohnutí lyže (camber). Čím je prohnutí delší a výraznější, tím je lyže přilnavější a živější. Naopak čím je nižší, tím je lyže lépe ovladatelná a tolerantnější.

Po použití

Po návratu ze svahu je dobré naučit se několik kroků, které lyžím zaručí delší životnost: * Hrany otřete suchým hadříkem, předejdete tak vzniku rzi. * Lyže sepněte pásky na suchý zip, aby se o sebe skluznice zbytečně neotíraly. * Lyže skladujte na suchém a tmavém místě.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na suchém místě. Na konci sezóny: lyže nechte navoskovat (vosk nestahujte) a skladujte ve vhodných podmínkách.

Hodnocení zákazníků

Načítání