Lyžařské a snowboardové brýle

Lyžařské brýle a brýle na snowboard chrání vaše oči před vlivy počasí, jako je slunce, vítr, sníh a déšť. Jízda je pak nejenom bezpečnější, ale přináší také mnohem lepší zážitek. Společně s páteřáky a helmami jsou brýle na lyže a brýle na snowboard základními ochrannými prvky pro zajištění bezpečného sjezdu. Kromě brýlí pro dospělé nabízíme i dětské lyžařské brýle.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Postava ve vínové bundě a lyžařskými brýlemi.
JAK VYBRAT BRÝLE NA LYŽE NEBO SNOWBOARD? Spousta lidí ví, že by měli mít brýle na lyžování, ale málokdo si uvědumuje všechny jejich...
4.6/5 podle 1440 Hodnocení z webu a z prodejen

LYŽAŘSKÉ BRÝLE A BRÝLE NA SNOWBOARD JSOU JEDNÍM ZE ZÁKLADNÍCH OCHRANNÝCH PRVKŮ

Úkolem lyžařských brýlí a brýlí na snowboard je chránit oči před oslněním sluncem, před větrem, deštěm i sněhem a dosáhnout tak při sjezdu optimální viditelnosti. V případě pádu navíc vaše oči ochrání před vnikem cizích těles, která by je mohla poškodit. Brýle na lyže a na snowboard se nelámou a netříští, nýbrž se deformují, takže při při pádu či nárazu následky skutečně zmírňují. Chránit se při jízdě lyžařskými brýlemi prostě přináší jen samé výhody. Společně s helmou, páteřáky a dalšími chrániči jsou snowboardové a lyžařské brýle základními ochrannými prvky každého lyžaře a snowboardisty. V naší nabídce najdete i dětské lyžařské brýle.

U DĚTSKÝCH LYŽAŘSKÝCH BRÝLÍ SI S VÝBĚREM DEJTE OBZVLÁŠTĚ ZÁLEŽET

Na trhu je samozřejmě celá řada brýlí na snowboard a lyžařských brýlí, z nichž každé lépe poslouží při té či oné disciplíně, nebo lépe splní individuální požadavky jezdce. Nebojte se, nákupem ne naprosto ideálních lyžařských brýlí se nedopustíte žádné smrtelné chyby, takže si vydechněte, sport je přece také o zábavě.

V první řadě by vám měly brýle dobře sedět. Vybíráte-li dětské lyžařské brýle, zeptejte se raději svého potomka hned dvakrát, zda mu brýle dobře sedí. Ať si zkusí zahýbat hlavou ze strany na stranu, dolů a nahoru, zkrátka je s ním řádně prozkoušejte. Při výběru dětských lyžařských brýlí (a vlastně i lyžařských či snowboardových brýlí pro sebe) zvažte i druh výstelky, jakou jsou dané brýle vybaveny. Tedy přesněji druh povrchové úpravy výstelky. Pokud neplánujete s dítětem intenzivní ježdění, postačí levnější varianta. Avšak pokud chcete na svahu trávit maximum času, sáhněte po brýlích vyšší cenové kategorie s dostatečně chráněnou výstelkou, jejíž povrch vydrží, jen tak se nerozdrolí a celou výstelku následně neztratí. Je zde také možnost sáhnout po brýlích na lyže a snowboard s vyměnitelnou výstelkou.

ZORNÍK JE U BRÝLÍ NA SNOWBOARD I BRÝLÍ NA LYŽE DŮLEŽITÝ

Zorníky brýlí na snowboardování a lyžování se liší především tvarem a zabarvením. Vaše lyžařské brýle mohou být vybaveny buď cylindrickým nebo sférickým zorníkem:

Cylindrický zorník je levnější a pružnější, avšak nabízí pouze jedno zakřivení, kterým je zakřivení horizontální. To způsobuje při pohledu do stran malé zkreslení. Brýle na snowboard a lyže s cylindrickým zorníkem doporučujeme začátečníkům a příležitostným lyžařům a snowboardistům, kteří nestráví na sjezdovce tolik času.

Sférický zorník ve většině bodů zorného pole nezpůsobuje zkreslení. Nabízí horizontální i vertikální zakřivení a jedná se o dražší typ zorníku lyžařských a snowboardových brýlí. Hodí se pro zkušené a rychlejší jezdce; kromě minimálního zkreslení poskytuje i lepší aerodynamiku.

Co se zabarvení zorníku brýlí týče, hlavní slovo by neměla mít vaše oblíbená barva, nýbrž světelné podmínky lyžařského areálu. Zorníky dle stupně zabarvení dělíme do tří kategorií (S1 až S3):

Snowboardové a lyžařské brýle do pěkného počasí se zorníkem S3, který má většinou černou nebo hnědou barvu, jsou perfektní při slunečních dnech. Setkat se můžete i se zrcadlovým zorníkem.

Brýle se zorníkem S2 patří do přechodného počasí, kdy se počasí nemůže rozhodnout. Sem tam svítí sluníčko, pak je náhle zataženo, třeba i zasněží. Brýle se zorníkem S2 jsou takovým univerzálním řešením, pokud s sebou nechcete vozit více brýlí či zorníků na výměnu. Barva může být hnědá, oranžová nebo zrcadlová.

Zorník brýlí na lyže a snowboard do špatného počasí nese označení S1. Je skvělý do mlhy doprovázené hustým sněžením, což sice nejsou ideální podmínky pro jízdu, ale brýle se zorníkem S1 zlepší kontrast a viditelnost. Nejčastěji je čirý, případně růžový, žlutý nebo oranžový.

Máte také možnost zvolit fotochromatické brýle, jejichž zorník je obohacen materiálem reagujícím na UV záření. V okamžiku, kdy se fotochromatické snowboardové či lyžařské brýle dostanou do kontaktu se slunečními paprsky, zatmaví se. Jakmile slunce překryjí mraky, opět se zesvětlí. Nevýhodou je zde samozřejmě vyšší cena a také fakt, že zesvětlení trvá o něco déle, než ztmavení. Pokud přejedete ze sluncem zalitého prostoru do stínu, můžete pocítit zhoršenou viditelnost.

dárkovou kartou