Lyžařské a snowboardové helmy

Chraňte si hlavu i styl pořízením kvalitní lyžařské helmy či helmy na snowboard. Nabízíme spolehlivé lyžařské a snowboardové přilby pro dospělé i pro děti, dále pak zorníky a náhradní díly. Svou helmu si u nás vyberou příležitostní, pravidelní i ti nejnadšenější lyžaři a snowboardisté.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Na obrázku je pánská lyžařská helma
JAK VYBRAT LYŽAŘSKOU HELMU? Zaměříme se společně na správný typ přilby, její velikost, dodatečné prvky...
1 499 Kč -33%
999 Kč
*Od 24. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
499 Kč
Zorník na lyžařskou helmu H350 S1
WEDZE

Zorník na lyžařskou helmu H350 S1

(17)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4 499 Kč
Lyžařská helma se zorníkem Savor
ATOMIC

Lyžařská helma se zorníkem Savor

(1)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
499 Kč
Zorník na lyžařskou helmu H350 S3
WEDZE

Zorník na lyžařskou helmu H350 S3

(3)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
99 Kč
Sada šroubků k helmě Kid 550
WEDZE

Sada šroubků k helmě Kid 550

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.5/5 podle 1810 Hodnocení z webu a z prodejen

LYŽAŘSKÁ HELMA A HELMA NA SNOWBOARD JSOU ZÁKLADEM BEZPEČNÉHO SJEZDU

Základním bezpečnostním prvkem na sjezdovce je jednoznačně lyžařská nebo snowboardová helma. Zabraňuje zranění hlavy při pádu či nárazu a žádný zodpovědný sportovec by bez helmy neměl vůbec na sjezdovku vstoupit. To platí jak pro začátečníky, tak pro experty. Doby, kdy byly helmy považovány za „uncool“ a zbytečné, jsou naštěstí dávno pryč. Dnes jsou lyžařské helmy stejně obvyklou součástí lyžařova vybavení jako hůlky, boty nebo správné lyžařské oblečení.

V Decathlonu nabízíme různé modely přileb pro dospělé i pro děti, přičemž je za lyžařskými i snowboardovými helmami našich značek mnoho práce a testování ve spolupráci s experty na zimní sporty.

Lyžařské helmy a stejně tak helmy na snowboard vám však neposlouží jen jako ochrana před zraněním, ale také jako ochrana před chladem. Pod helmou totiž nemusíte nutně nosit čepici, jelikož lyžařské i snowboardové přilby jsou vybaveny podšívkou či vycpávkou, tudíž vám poskytnou potřebnou tepelnou izolaci. Pokud se však rozhodnete pod lyžařskou helmou či helmou na snowboard čepici nosit, aby vám bylo ještě tepleji, volte čepice tenčí. Přilba tak lépe sedne a bude plnit svou funkci. V kombinaci s dobrými lyžařskými brýlemi pak bude vaše hlava skvěle chráněna před nepříznivými vlivy.

V případě, že lyžujete či snowboardujete s dioptrickými brýlemi, můžete se svému oblíbenému sportu věnovat pomocí lyžařské helmy se zorníkem. Nebudete tak nuceni nosit kontaktní čočky. Totéž platí pro helmy na snowboard.

PRO JISTOTU JEŠTĚ JEDNOU: NOSTE LYŽAŘSKOU HELMU A NA SNOWBOARD SI HELMU VEZMĚTE TAKY

Úrazy hlavy jsou jedním z nejčastějších zranění při zimních sportech. Většině těchto úrazů hlavy (85 %) by se dalo předejít nebo by nemusely být tak vážné, kdyby všichni jezdci nosili lyžařské nebo snowboardové helmy. Přilby používané při zimních sportech musí splňovat stejně přísné normy jako motocyklové přilby.

Dobrá lyžařská či snowboardová přilba by proto měla být navržena tak, aby tlumila nárazy a zmírnila jejich následky. Moderní helmy nabízí kromě ochrany také líbivý styl. Stávají se tak nejen nepostradatelnou součástí osobního bezpečnostního vybavení lyžařova (či snowboardistova), ale také módním doplňkem.

HELMA NA SNOWBOARD I NA LYŽE BY MĚLA DOBŘE SEDNOUT A NABÍDNOUT DOBRÉ ODVĚTRÁVÁNÍ

Aby vaši hlavu helma spolehlivě ochránila, je nezbytné, aby na ní dobře seděla. Proto nesmí být ani příliš volná, ani příliš těsná. Pomocí metru si změřte obvod hlavy, což vám pomůže dle údajů od výrobce určit, jaká velikost lyžařské nebo snowboardové helmy je pro vás ta pravá. Při nákupu helmy berte v potaz i dobré odvětrávání. To oceníte především při vyšších teplotách.

Při výběru helmy na snowboard i na lyže je třeba zvážit hned několik faktorů, je třeba položit si ty správné otázky. Výběru správné helmy jsme věnovali na našem blogu samostatný článek: Jak vybrat lyžařskou a snowboardovou přilbu. Určitě si jej přečtěte.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu