Aktuality z Decathlonu

V dnešní rychlé době se stále děje něco nového. A u nás v Decathlonu tomu není jinak. Proto jsme pro vás připravili tuto rubriku, kde budeme přinášet novinky ze světa Decathlonu! Úspěchy naší modré rodiny a našich spoluhráčů, nové produkty a inovace, informace o plánovaných akcích i reporty z těch uplynulých či novinky o našich ambasadorech. Zkrátka vše, co se stane u nás v Česku i v zahraničí za zdmi prodejen Decathlon!

AKTUALITY 2023

Kipsta míče na zápasech Evropské ligy a Evropské konferenční ligy!

20.11.2023

UEFA si vybrala naši fotbalovou značku Kipsta jako oficiálního dodavatele míčů pro Evropskou ligu UEFA a Evropskou konferenční ligu UEFA!

Evropská liga a Evropská konferenční liga, které jsou po Lize mistrů považovány za dvě nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže mužů, sdružují kvalifikované kluby z 55 evropských zemí sdružených v UEFA.

Od sezóny 2024-2025 po dobu tří let se budou všechny zápasy hrát s míčem OMB (Official Match Ball) navrženým a vyrobeným týmy Kipsta a oceněným značkou FIFA QUALITY PRO.

Díky tepelnému spojování dílů nabízí tento nejmodernější míč lepší kulovitost a odolnost a také stabilní trajektorii.

Značka Kipsta, která je již dodavatelem míčů pro francouzskou Ligue 1 Uber Eats a Ligue 2 BKT, ale také pro belgickou Jupiler Pro League, učinila nový krok v profesionálním fotbale. Opět tak prokázala, že její míče splňují nejpřísnější technické požadavky, a dostává se do povědomí největších evropských stadionů!

26. prodejna Decathlon je otevřena!

14.11.2023

V pátek 10.11.2023 jsme v pražské Galerii Harfa otevřeli v pořadí již 26. prodejnu Decathlon v České republice! V Praze se jedná již o 6. obchod, do kterého můžete zavítat a vyzkoušet, prohlédnout si a zakoupit naše produkty.

Nová prodejna se nachází na adrese Českomoravská 2420/15a v Galerii Harfa a navštívit nás můžete každý den od 9 do 21 hodin. Těšit se můžete na testovací zóny, kde si před zakoupením můžete produkty vyzkoušet, samoobslužné pokladny a v neposlední řadě na tým nadšených sportovců, který vám rád poradí s výběrem nového sportovního vybavení. Přijďte nás navštívit, těšíme se na vás!

Běžecký ambasador Matěj Zima opět na bedně!

9.11.2023

Třetí místo v celkovém pořadí v běžeckém závodu French Riviera Marathon Nice-Cannes? Pro Matěje Zimu žádný problém! Na závodě, kam byl pozván značkou Kiprun jako jeden z jejich ambasadorů, si poradil i s nárazovým větrem od moře a bednu si v čase 2:31:22 nenechal utéct! S tímto časem si vybojoval krásné třetí místo!

Běžecké střely Kiprun KD900X LD, ve kterých zatím běhá jen pár vyvolených ambasadorů včetně Matěje, najdete ZDE.

Matěji, gratulujeme!

Kdo se stal vítězem florbalového turnaje Decathlonu?

6.11.2023

Jakožto nadšení sportovci rádi poměřujeme síly v různých sportech. Kromě toho, že si rádi zajdeme jen tak zahrát fotbal, florbal, basketbal, disc golf nebo badminton na lokální úrovni, čas od času uspořádáme i celorepublikový turnaj, například ve fotbale nebo, jako právě nyní, ve florbale.

Ve středu 1.11. 2023 se konal florbalový turnaj v Hradci Králové mezi jednotlivými prodejnami, a to včetně našich kolegů z kanceláří. Účast byla úctyhodná, atmosféra soutěživá, ale vítěz může být jen jeden. Po náročných zápasech se jím nakonec stali naši kolegové z Liberce!

Tímto jim gratulujeme a těšíme se na další příležitosti k odvetě!

Decathlon a NBA prodloužily partnerství do roku 2029!

24.10.2023

Decathlon od roku 2016 intenzivně pracuje na vývoji specializovaných produktů na basketbal. To se projevilo v rychlém pronikání na tento celosvětový trh.

V roce 2021 Decathlon podepsal partnerství s NBA (National Basketball Association), protože oba subjekty sdílejí společné hodnoty a poslání: zvýšit množství basketbalu hraného po celém světě. Výsledkem tohoto partnerství je kolekce spojující to nejlepší z technického pokroku a designu výrobků Decathlon s image špičkových týmů NBA. Jedná se o obuv, termoprádlo, basketbalové koše a batohy.

Po této počáteční a velmi plodné spolupráci se obě strany rozhodly v ní pokračovat a prodloužit ji až do roku 2029!

Díky tomuto novému partnerství bude sortiment Decathlonu a NBA brzy zahrnovat další kategorie výrobků: kraťasy, trička, tepláky, mikiny a ponožky, které doplní stávající řady, a to v barvách NBA a jejích klubů. Tyto nové produkty jsou nyní k dispozici v Africe, Asii, Evropě, na Středním východě a v Latinské Americe.

Pro milovníky basketbalu jsou od července k dispozici nové boty MID-3 se značkou NBA a v zimě 2023 se do obchodů dostane kolekce mikin s kapucí. Od léta 2024 bude k dispozici nová řada výrobků, pod kterou jsou Decathlon a NBA společně podepsány!

Matěj Zima vítězem Hradeckého půlmaratonu!

9.10.2023

V neděli 1.10.2023 se konal další běžecký závod, tentokrát 11. ročník OlfinCar Hradeckého půl/maratonu. A i tentokrát jsme měli v závodu naše zastoupení, a to velmi úspěšné!

Hradecký půl/maraton je běh na 21,097 km nebo 42,195 km, kdy start i cíl je v centru města. A kdo jiný si tuto trať v půlmaratonové verzi zaběhl v čase 1:07:41, než náš Kiprun ambasador Matěj Zima! Díky tomuto perfektnímu času se umístil na 1. místě a ovládl tak Hradecký půlmaraton! Gratulujeme!

Víkendové sportovní úspěchy našich ambasadorů!

2.10.2023

V posledních dnech a týdnech se se sportovními úspěchy našich spoluhráčů roztrhl pytel, a tak vám přinášíme další novinky ze závodního prostředí!

První je úspěch našeho ambasadora běhu Matěje Zimy, který se minulý víkend stal 7. nejrychlejším Čechem na 10 km! Znovu si vylepšil své maximum na legendárním závodu Běchovice – Praha na čas 31:43. To letos stačilo na úžasné 7. místo mezi českou elitou! Matěj aktuálně běhá v nových Kiprun KD900X LD, které mají zatím k dispozici pouze nejlepší ambasadoři běžecké značky Kiprun.

O druhý sportovní úspěch se postaral Ondřej Vít, který bral na MS XTERRA 6. místo v kategorii juniorů! Náš kolega z Decathlonu Hradec Králové si vůbec poprvé vyzkoušel atmosféru mistrovství světa v terénním triatlonu a mezi nejlepšími mladými triatlonisty skončil na 6. místě. Jsme rádi, že Ondra v tréninku i na závodech používá naše produkty, konkrétně horské kolo Rockrider Race 900S a trailové boty Evadict Race Light. Našim ambasadorům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších závodech!

Naši kolegové a jejich úspěchy na Mistrovství Evropy v karate!

21.9.2023

V Decathlonu jsme všichni hrdí sportovci a někteří z nás sportují dokonce na velmi vysoké úrovni! Například tři naši kolegové z brněnské prodejny, kteří se věnují bojovým sportům. O jejich úspěších si můžete přečíst v krátkém povídání od jedné z této trojice –⁠ Veroniky Miškové.

„Na Mistrovství Evropy v karate Goju ryu v belgickém Soumagnie letos soutěžili o evropské tituly hned 3 členové brněnské modré rodiny. Získali jsme dohromady 5 cenných kovů, z toho 2 tituly evropských šampionů.

Zlatou medaili jsem získala já (Veronika Mišková) v disciplíně kata ženy, když jsem všechny 3 eliminační kola vyhrála bez ztráty praporku a ve finále vítězstvím 4:1 získala již čtvrtý titul mistryně Evropy v řadě. V stejné kategorii nastupovala také Alice Kirschnerová, která bohužel těsně prohrála v semifinále i v boji o bronz a odvezla si 5. místo.

Stříbrnou medaili získal Filip Dvořák, který nastupoval v kategorii kumite muži do 75 kg. Ten v prvním kole porazil svého soupeře ještě před časovým limitem 8:0. V druhém kole opět dominoval 7:1. Bohužel ve finále se mu nepodařilo najít způsob jak zabodovat na svého soupeře a v boji o titul mistra Evropy prohrál 0:3 a odvezl si titul vicemistra Evropy.

Tři medaile jsme získali v týmových kategoriích. Dvě z nich získala Alča a to zlatou medaili v kata týmu juniorek a stříbrnou v kata týmu seniorek. Poslední medaili získal Filip a to bronzovou kumite týmu mužů.

Na soutěži se prezentovalo také několik sportovců spolupracujícího klubu BUDO KAN Brno. Ti spolu s již zmíněnými úspěchy získali celkem 7 individuálních medailí (2 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové) a 7 týmových medailí (1 zlatou, 4 stříbrné a 2 bronzové).

Tímto bych za nás všechny chtěla poděkovat modrému domečku v Brně Modřicích za shovívavost a spolupráci, abychom se mohli nejen turnaje zúčastnit, ale také se na něj připravit!“

Naše zastoupení na cyklistickém závodě Pražská padesátka!

19.9.2023

O víkendu se konal cyklistický závod Pražská padesátka jehož startovní čárou projelo letos 1050 účastníků.

A ani tento rok nezůstala naše ambasadorka Kačka Obstová pozadu. Zajela si pro krásné 2. místo v její věkové kategorii a 4. místo celkově. Moc gratulujeme a přejeme hodně zdaru do dalších závodů!

Dejte druhou šanci použitým dětským kolům a koloběžkám se službou BuyBack!

28.8.2023

Známe to všichni: na trhu je nový produkt, který prostě musíme mít nebo naše malé ratolesti dorostou do věku, kdy je na řadě učení jízdě na kole. Jdeme tedy pořídit vše potřebné, ale doba jde kupředu závratnou rychlostí a nejen trendy, ale i děti rostou a mění se a nedávno zakoupené výrobky už nám nestačí. Potřebujeme pořídit větší kolo, novější design, a mnoho dalšího.

Tím samozřejmě vzniká neuvěřitelné množství odpadu. A právě to se snažíme v Decathlonu omezit prostřednictvím nové služby BuyBack! Vaše staré kolo či koloběžku zakoupené v Decathlonu u nás můžete vrátit a obdržíte za ně dárkovou kartu s adekvátní výkupní cenou. Za tu si pak můžete pořídit novější vybavení jakéhokoliv druhu.

Služba BuyBack začala s jízdními koly, ale od 1. září se rozrostla o další produkt: koloběžky! Brzy se navíc přidají další produkty, tak buďte ve střehu! Více informací o službě BuyBack, jejích podmínkách a celém procesu najdete na našich stránkách služby BuyBack.

Start Letní X-Challenge je tu!

9.8.2023

Deset dní, dvoučlenné týmy, desítky checkpointů po celé Evropě, rozpočet pouhých 100 €, každodenní výzvy. To je letní stopovací závod pod taktovkou komunity X-Challenge! Dobrodružný závod Evropou plný netradičních výzev a cest za hranice komfortní zóny, ale také zážitků. Ať už se do závodu zapojíte nebo budete jen nadšený pozorovatel, všechny informace o Letní X-Challenge, která probíhá od 9. do 19. srpna naleznete přímo na stránkách X-Challenge.

„Dokážeš víc, než si myslíš!" Tak zní heslo X-Challenge, komunity mladých lidí, která letní akci pořádá. Akce s názvem Letní X-Challenge se pravidelně koná už od roku 2014 (původně pod názvem Lowcost Race) a má za cíl zejména mladým lidem ukázat, že zvládnou mnohem víc, než kdy doufali, že zážitky je možné vyměnit nejen za peníze a že dělat svět lepším není jen otřepaná fráze. Tak vystupte s námi a s komunitou X-Challenge z vaší komfortní zóny!

Kateřina Obstová v závodu MTB Trilogy

21.7.2023

MTB trilogy je etapový závod horských kol a jeden z nejnáročnějších závodů, co se u nás jezdí. Na startu samozřejmě nemohla chybět ani naše ambasadorka Kateřina Obstová s číslem 300. To jako by předznamenalo její finální umístění –⁠ 3. místo a titul nejrychlejší Češky! Do cíle Kačku zdárně dovezlo horské kolo Rockrider Race 900S. Kačce gratulujeme a přejeme hodně zdaru do dalších závodů!

První medaile ze Světového poháru pro Rockrider Ford Racing Team!

10.7.2023

Od 11. do 14. května se na tratích Vysočina arény v Novém Městě na Moravě proháněla světová bikerská elita. Do ní už druhou sezónu patří náš tovární Rockrider Ford Racing Team, který touží navázat na několik pěkných umístění z loňského roku a díky novým jménům, a hlavně novému závodnímu kolu Rockrider Race 940S, výsledky ještě vylepšit.

Právě Nové Město, jako první podnik Světového poháru, naplno odstartovalo sezonu 2023 a ukázalo, jak úspěšná byla příprava jednotlivých týmů. Vrchol víkendu přišel v nedělním závodě mužů kategorie Elite. Klání nejprestižnější kategorie proběhlo na promáčené a náročné trati ve vysočinských lesích včetně zástupců Rockrider týmu. Konkrétně to byla trojice Maxime Marotte, Mathis Azzaro a Joshua Dubau. Poslední jmenovaný na sebe bezesporu strhl největší pozornost. V úvodních kolech se dostal do čela závodu a neustále se přetahoval s britskou mašinou jménem Thomas Pidcock. Na útok v posledním kole už Joshua bohužel nezvládl zareagovat, ale i tak si dojel pro senzační druhé místo!

Mathis Azzaro skončil 19. a Maxime Marotte 48. Joshuovi gratulujeme a přejeme celému týmu mnoho úspěchů v dalších závodech Světového poháru 2023.

Společně běháme pro děti!

12.6.2023

Na začátku června, na Mezinárodní den dětí, odstartoval již 9. ročník projektu Běhám pro děti. I my v Decathlonu jsme se do tohoto projektu zapojili a vy můžete také! Zakoupením startovného na stránkách projektu můžete podpořit děti a mladé dospělé z dětských domovů po celé České republice a pomoci jim se začleněním do běžné společnosti, prostřednictvím organizace Dejme dětem šanci, která pomáhá dětem z dětských domovů již 12 let. Kromě tohoto příspěvku se můžete také zúčastnit sportovního odpoledne, které proběhne 18.6. v parku Na Pankráci. Zároveň se můžete k běhu pro děti připojit také individuálně, zakoupením virtuálního startovného, díky kterému se můžete přidat odkudkoliv v období od 1. do 30. 6. 2023. Máte možnost vyrazit i na opačném konci světa a zapojit své kamarády a rodinu, rychlost běhu či chůze je jen na vás!

Nový ambasador značky Kiprun Paul Chelimo!

5.6.2023

Běžecká značka KIPRUN s potěšením vítá nového člena svého týmu, kterým se stává Paul Chelimo, americký atlet keňského původu. Specialista na 5000 m má ambice závodit na dlouhých tratích a spolupracovat na vývoji nových produktů a testovat je v těch nejnáročnějších podmínkách. Dvojnásobný olympijský medailista, stříbrný v Riu v roce 2016 a bronzový v Tokiu v roce 2021, je známý svou specializací na 5 000 m. Paul se hodlá soustředit na dlouhé tratě a spolupráce se značkou KIPRUN dává jeho kariéře nový impulz.

Paul se připojí k týmu běžeckých ambasadorů značky KIPRUN a bude tak moci předávat své zkušenosti vývojovému týmu a posouvat naši běžeckou nabídku na další úroveň!

Vítej v týmu Paule!

DECATHLON BLOG V NOVÉM DRESU!

1.6.2023

Po několikaletém fungování jsme se rozhodli obléct naše obsahové stránky, na kterých se vám snažíme pomoci na vaší cestě sportovním světem, do nového dresu. Na těchto stránkách si můžete vybrat sportovní vybavení, inspirovat se novými sporty a zkušenostmi našich expertů nebo se namotivovat k lepším výkonům a aktivnímu životnímu stylu. Jsme tu pro vás na každém kroku!