Co je Second life
Second life je projekt, s jehož pomocí se snažíme dělat sport dostupnější, a zároveň dbát na náš dopad na životní prostředí. Pracujeme s produkty, které nesou kosmetické vady, nebo mají pouze poškozené balení, a nemohou už být prodány jako zcela nové. Dále jde o již použité produkty, které byly odkoupeny zpět službou Buy back, ale jsou stále funkční a mohou dělat radost dalším sportovcům.
Náš tým techniků každý produkt Second life zkontroluje a případně servisuje, abychom vám mohli nabídnout plně funkční produkt za sníženou cenu.
ikona

Kontrola výrobku

provedená naším servisním týmem

ikona

záruční doba

minimálně 2 roky

ikona

365 dní na vrácení

pro členy našeho věrnostního programu

ikona

Doprava zdarma

na všechny produkty

Společně můžeme zrecyklovat, opravit a znovu využít
více produktů a zabránit tak vzniku dalšího odpadu

Máte další otázky ohledně Second life?

Nejčastější dotazy ohledně Second life.

Jsou produkty Second life bezpečné?

ANO! Před tím, než jsou produkty zařazeny do prodeje v rámci projektu Second life, projdou pečlivou kontrolou naším servisním týmem. Pokud je to potřeba, postará se rovnou i o opravu, abyste produkt mohli ihned začít využívat. Máme tak jistotu, že produkt je bezpečný a plně funkční.

Za jak dlouho mi produkt doručíte?

Doba doručení produktů Second life je zpravidla 2–3 dny (dle možnosti dopravce).

Mohu si produkt nechat doručit na prodejnu?

Bohužel, produkty Second life doručujeme pouze domů. S cenou dopravy si ale starosti nedělejte, na všechny produkty Second life platí doprava ZDARMA.

Jakým způsobem mohu produkt zaplatit?

Produkty Second life lze zaplatit pouze předem online platební kartou. Při objednávce můžete také uplatnit dárkovou kartu či věrnostní šek.

Je možné produkt Second life vrátit?

Možnost vrácení zboží do 365 dní od nákupu platí pro členy věrnostního programu Decathlon i na produkty Second life. Chceme, abyste měli na vyzkoušení a rozhodnutí, zda Vám výrobek vyhovuje, dostatek času. Vrácení provedete přes svůj zákaznický účet a produkt na naše náklady odešlete zpět. Peníze vám budou vráceny na Vaši platební kartu do 14 dnů.

Vztahuje se na produkt Second life záruční doba?

Za kvalitou našich produktů si stojíme. Neděláme proto žádný rozdíl mezi nákupem nových produktů, nebo těch Second life. Na produkty Second life se vztahuje plná záruční doba (nevztahuje se na defekty, které byly uvedeny při nákupu). Ta činí standardně 2 roky. Výjimkou jsou produkty Second life odkoupené službou Buy back. Zde platí záruka vždy 2 roky a na kola se nevztahuje garanční prohlídka do 6 měsíců od zakoupení.

Kde najdu fakturu za produkt Second life?

Fakturu Vám odesíláme na email. Najdete ji také ve svém zákaznickém účtu Decathlon v sekci Mé nákupy.

Dostanu za nákup produktu Second life body do věrnostního programu?

Ano! Vážíme si toho, že nám pomáháte zamezit plýtvání a tvorbě zbytečného odpadu. Proto Vám za nákup produktů Second life připíšeme body na Váš zákaznický účet stejně jako při nákupu nových produktů.

#tip

Second life

Druhý život výrobkům

Vysoká produkce odpadu představuje velkou zátěž pro planetu a produkuje další CO2 stopu. Lze podniknout kroky, jejichž cílem je tuto stopu alespoň částečně zmírnit a pomoct tak snížit množství zbytečného odpadu. Jeden z takových přístupů se rozhodl zvolit i Decathlon, a to projektem Second life, jehož cílem je zabránit zbavování se produktů, které si zaslouží šanci na druhý život. Tím se Decathlon připojil k udržitelnějšímu přístupu, který praktikují i další obchodní řetězce.

přečíst článek
Naše hodnoty
Jako tým pracující v rámci globální společnosti víme, že Decathlon hraje důležitou roli při inspirování pozitivních změn na celém světě. Projekt Second life stavíme na třech základních hodnotách:
Více opravovat, méně prodávat

Více opravovat, méně prodávat

Second life produkty podporují náš cíl významně snížit odpad a emise CO2. Díky opravám můžeme znatelně prodloužit jejich životnost. To znamená, že sice prodáme méně nových produktů, ale zredukujeme spotřebu materiálu, a tím snížíme náš dopad na životní prostředí.

Jít kupředu a být inspirací

Jako tým chceme být inovativní a ukazovat, že existuje i jiný, více udržitelný způsob. Přizpůsobujeme obchodní činnost tomu, abychom snižovali dopad na životní prostředí, ale zároveň stále prosperovali. Doufáme, že tímto přístupem inspirujeme k pozitivním změnám celý sportovní svět.

Jít kupředu a být inspirací
Zpřístupnit sport všem

Zpřístupnit sport všem

Věříme, že potěšení a přínosy sportu by měly být dostupné pro každého. Second life umožňuje pořídit si funkční a kvalitní produkty za snížené ceny, které nesou drobné vady na kráse. Jde také o možnost, jak zakoupit sportovní vybavení, které již nebude nadále dostupné v naší nabídce.