Páteřáky a chrániče na lyže a snowboard

Chraňte si páteř a klouby kvalitními chrániči páteře (známými jako páteřáky), ochrannými kraťasy a chrániči kolen. Při vašem příštím pádu na lyžích či snowboardu vám jistě poděkují. Pořídit si u nás můžete páteřáky a další chrániče na snowboard a lyže pro děti i pro dospělé. Prohlédněte si také naši nabídku dalších ochranných prvků, jako jsou lyžařské brýle či helmy.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
499 Kč -40%
299 Kč
*Od 3. 2. 2023 až do vyčerpání zásob
4.4/5 podle 205 Hodnocení z webu a z prodejen

VĚTŠÍ BEZPEČNOST PŘI ZIMNÍCH SPORTECH: CHRÁNIČE PRO LYŽAŘE A SNOWBOARDISTY.

Nadšení lyžaři a snowboardisté mohou na sjezdovkách nebo v hlubokém sněhu dosáhnout rychlosti až 70–⁠80 km/h. Při této rychlosti může nečekaná srážka se stromem, zdí nebo osobami rychle vést k vážným nebo dokonce život ohrožujícím zraněním. Vhodné ochranné prostředky pomáhají, aby k takovým situacím docházet nemuselo, a zlepšují nejen objektivní bezpečnost, ale i subjektivní pocit bezpečí. Se správnou všestrannou ochranou se vám navíc budou lépe zkoušet nové techniky nebo triky –⁠ to je skutečná výhoda zejména pro freestylisty, kteří často stráví v parku nebo na halfpipe několik hodin, než se jim nějaký kousek skutečně povede. Modřiny a bolestivé pády budou brzy minulostí.

ŠPIČKOVÁ OCHRANA OD HLAVY AŽ K PATĚ: SE SPRÁVNÝMI MĚKKÝMI CHRÁNIČI

Doby plastových chráničů a chráničů připomínajících brnění jsou dávno pryč. Moderní, inovativní měkké chrániče páteře jsou nejen pohodlné, ale také praktické a funkční. Jednotlivé typy chráničů jsou:

chrániče zad,

chrániče kolen a zápěstí,

chrániče holení (speciální gelové chrániče, které se vkládají do lyžařských nebo snowboardových bot).

Které chrániče byste měli skutečně nosit a bez které části ochranného vybavení se můžete obejít, ¨je otázkou jak vašeho individuálního smyslu pro bezpečnost, tak typu sportu nebo účelu použití chráničů. Pokud jste spíše pohodový příležitostný jezdec a nekladete takový důraz na rychlost a výkon, bude vám ve většině případů stačit lehký chránič páteře. Závodníci, ambiciózní freerideři, ¨ale i freestylisté, kteří tráví většinu času ve snowparku nebo na halfpipe, by si naopak měli pořídit kompletní ochranné vybavení (chránič zad, chrániče kloubů a ochranné kalhoty).

CHRÁNIČE PÁTEŘE: NUTNOST PRO MILOVNÍKY ZIMNÍCH SPORTŮ, KTEŘÍ DBAJÍ NA BEZPEČNOST

Chrániče páteře jsou navrženy tak, aby lyžařům a snowboardistům poskytly co nejlepší ochranu před zraněním hrudníku nebo páteře. Nejenže snižují energii nárazu, ale také vás chrání před zraněním způsobeným ostrými předměty, jako jsou větve nebo kameny ležící kolem. Když si uvědomíte, že taková zranění mají často za následek dlouhodobé zdravotní problémy, je jasné, proč byste se neměli vzdát nošení takového chrániče, zejména při rychlých sjezdech a dobrodružných jízdních manévrech.

Pro maximální pohodlí a spolehlivou ochranu byste měli při nákupu chrániče zohlednit následující aspekty:

Dobrý střih: Špatně padnoucí ochranná vesta je nejen nepohodlná, ale představuje také bezpečnostní riziko, protože může výrazně omezit ochrannou funkci chrániče.

Správná velikost: Chcete-li zjistit, která velikost je pro vás ta pravá, můžete se pro začátek řídit velikostí svého oblečení. Jedná se však pouze o prvotní vodítko. Nakonec je vždy rozhodující délka vašich zad.

Dámské a pánské modely: Vzhledem k tomu, že muži a ženy se od sebe anatomicky velmi liší, existují nyní také chrániče páteře pro ženy, které jsou speciálně přizpůsobeny ženské postavě.

Prodyšnost: Prodyšné funkční materiály zaručují příjemný pocit a zajišťují ideální regulaci teploty a vlhkosti.

OCHRANNÉ KALHOTY: OCHRANA PŘED POHMOŽDĚNINAMI

Abyste předešli bolestivým otlakům na pánvi a stehnech, kyčlích nebo kostrči, vyplatí se pořídit si tzv. ochranné kalhoty. Jedná se o kalhoty, které se nosí pod lyžařskými kalhotami, s extra elastickým pasem a integrovaným polstrováním tlumícím nárazy.

CHRÁNIČE KOLEN A ZÁPĚSTÍ PRO RYCHLÉ KASKADÉRSKÉ KOUSKY

Chrániče kolen a zápěstí jsou oblíbené zejména u freestylistů a závodníků citlivých na rychlost. Kvalitní chrániče kloubů jsou vyrobeny z funkčních materiálů jako polyester nebo polyamid, a zaručují tak nejlepší možnou ochranu před zraněními a zlomeninami, aniž by omezovaly volnost pohybu. Pro vysokou úroveň pohodlí a maximální pružnost by měly mít také určitý podíl elastanu.

Darujte radost ze sportu

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu