Páteřáky a chrániče na lyže a snowboard

Chraňte si páteř a klouby kvalitními chrániči páteře (známými jako páteřáky), ochrannými kraťasy a chrániči kolen. Při vašem příštím pádu na lyžích či snowboardu vám jistě poděkují. Pořídit si u nás můžete páteřáky a další chrániče na snowboard a lyže pro děti i pro dospělé. Prohlédněte si také naši nabídku dalších ochranných prvků, jako jsou lyžařské brýle či helmy.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
4.4/5 podle 184 Hodnocení z webu a z prodejen

CHRÁNIČE NA SNOWBOARD I NA LYŽE PRO VĚTŠÍ BEZPEČNOST PŘI VAŠEM ZIMNÍM SPORTOVÁNÍ

Nadšení lyžaři a snowboardisté mohou na sjezdovkách nebo v hlubokém sněhu dosáhnout rychlosti až 70–⁠80 km/h. Při této rychlosti může nečekaná srážka se stromem, zdí nebo osobami rychle vést k vážným nebo dokonce život ohrožujícím zraněním. Vhodné ochranné prostředky, jako jsou chrániče páteře a další chrániče na snowboard a lyže, pomáhají, aby k takovým situacím nedocházelo. Takzvané “páteřáky” a další ochranné prvky vám dodají pocit bezpečí, díky čemuž se vám budou lépe zkoušet nové techniky a triky.⁠ To je výhoda zejména pro freestylisty, kteří často stráví v parku nebo na halfpipe několik hodin, než se jim nějaký kousek skutečně povede. Případně nebezpečnější pády nenapáchají zdaleka tolik škod na vašem těle.

S POMOCÍ PÁTEŘÁKŮ A DALŠÍCH CHRÁNIČŮ NA SNOWBOARD A LYŽE ZÍSKÁTE ŠPIČKOVOU OCHRANU OD HLAVY AŽ K PATĚ

Pryč jsou doby plastových chráničů připomínajících brnění. Moderní a inovativní měkké chrániče páteře a dalších zranitelných míst jsou funkční, praktické a pohodlné. Pořídit si můžete třeba chrániče zad, chrániče kolen a zápěstí, chrániče holení (speciální gelové chrániče, které se vkládají do lyžařských nebo snowboardových) bot.

Které chrániče byste měli skutečně nosit a bez které části ochranného vybavení se můžete obejít, je otázkou jak vašeho individuálního smyslu pro bezpečnost, tak typu sportu nebo účelu použití chráničů. Pokud jste spíše pohodový příležitostný jezdec a nekladete takový důraz na rychlost a výkon, bude vám ve většině případů stačit lehký chránič páteře. Závodníci, ambiciózní freerideři, ale i freestylisté, kteří tráví mnoho času ve snowparku nebo na halfpipe, by si naopak měli pořídit kompletní ochranné vybavení.

CHRÁNIČE PÁTEŘE (PÁTEŘÁKY): NUTNOST PRO MILOVNÍKY ZIMNÍCH SPORTŮ, KTEŘÍ DBAJÍ NA BEZPEČNOST

Chrániče páteře jsou navrženy tak, aby lyžařům a snowboardistům poskytovaly co nejlepší ochranu před zraněním hrudníku nebo páteře. Nejenže snižují energii nárazu, ale také vás chrání před zraněním způsobeným ostrými předměty, jako jsou větve nebo kameny ležící kolem. Když si uvědomíte, že taková zranění mají často za následek dlouhodobé zdravotní problémy, je jasné, proč byste se neměli vzdát nošení chrániče páteře. Zejména při rychlých sjezdech a dobrodružných jízdních manévrech.

Pro maximální pohodlí a spolehlivou ochranu byste měli při nákupu páteřáku zohlednit následující aspekty:

Dobrý střih: Špatně padnoucí ochranná vesta je nejen nepohodlná, ale představuje také bezpečnostní riziko, protože může výrazně omezit ochrannou funkci chrániče.

Správná velikost: Chcete-li zjistit, která velikost chrániče páteře je pro vás ta pravá, můžete se pro začátek řídit velikostí svého oblečení. Jedná se však pouze o prvotní vodítko. Nakonec je vždy rozhodující délka vašich zad.

Dámské a pánské modely: Vzhledem k tomu, že muži a ženy se od sebe anatomicky liší, existují nyní také chrániče páteře pro ženy, které jsou speciálně přizpůsobeny jejich postavě.

Prodyšnost páteřáku: Prodyšné funkční materiály zaručují příjemný pocit a zajišťují ideální regulaci teploty a vlhkosti.

OCHRANNÉ KALHOTY: OCHRANA PŘED POHMOŽDĚNINAMI

Abyste předešli bolestivým otlakům na pánvi a stehnech, kyčlích nebo kostrči, vyplatí se pořídit si tzv. ochranné kalhoty. Jedná se o kalhoty, které se nosí pod lyžařskými kalhotami, s extra elastickým pasem a integrovaným polstrováním tlumícím nárazy.

CHRÁNIČE KOLEN A ZÁPĚSTÍ PRO RYCHLÉ KASKADÉRSKÉ KOUSKY

Chrániče kolen a zápěstí jsou oblíbené zejména u freestylistů a závodníků citlivých na rychlost. Kvalitní chrániče kloubů jsou vyrobeny z funkčních materiálů jako polyester nebo polyamid, a zaručují tak nejlepší možnou ochranu před zraněními a zlomeninami, aniž by omezovaly volnost pohybu. Pro vysokou úroveň pohodlí a maximální pružnost by měly mít také určitý podíl elastanu.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu