Lyžařské bundy a snowboardové bundy

Prohlédněte si lyžařské bundy a bundy na snowboard navržené s důrazem na funkčnost a maximální komfort. Zajistí vám ochranu před chladem a větrem, aniž by vás zbytečně omezovaly v pohybu. Naleznete zde dětské, pánské i dámské lyžařské bundy a bundy na snowboard různých barev i stylů. Pořídit u nás však můžete i další lyžařského oblečení, jako třeba kalhoty, termoprádlo, mikiny či čepice. Dále nabízíme i lyžařské a snowboardové vybavení.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Freestylová koloběžka leží na betonu.
JAK SE OBLÉCT NA LYŽE A SNOWBOARD? Určitě jste už někdy slyšeli, že před zimou se nejlépe ochráníte tak, že budete vrstvit oblečení...
1 999 Kč -25%
1 499 Kč
*Od 9. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2 999 Kč -33%
1 999 Kč
*Od 28. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
1 999 Kč -25%
1 499 Kč
*Od 9. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
1 899 Kč -15%
1 599 Kč
*Od 11. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
4 699 Kč -25%
3 499 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
4.5/5 podle 5444 Hodnocení z webu a z prodejen

Lyžařské a snowboardové bundy

Co musí umět dobrá lyžařská bunda...

Kvalitní zimní sportovní bunda se vyznačuje třemi klíčovými vlastnostmi: Má vynikající tepelné vlastnosti i prodyšnost a také je vyrobena z vodoodpudivého materiálu. Abyste nezmrzli, poskytuje optimální tepelnou izolaci vícevrstvá vnitřní podšívka ze syntetické výplně nebo fleecu. Při lyžování má člověk tendenci se potit, proto by lyžařská bunda měla mít prodyšnou vnější membránu. Vlhkost je odváděna ven, aniž by se voda a studený vzduch dostaly dovnitř bundy. A konečně, nepromokavé a zesílené švy lyžařské bundy zabraňují pronikání větru a vlhkosti. Zde doporučujeme podívat se na takzvaný vodní sloupec, který je uveden u vlastností bundy: čím vyšší je sloupec, tím více vody tkanina zadrží. Ujistěte se, že lyžařská bunda má vodní sloupecalespoň 5 000 mm. Pro teploty ve vyšších mínusových hodnotách má DECATHLON připraven velký výběr módních péřových bund, které jsou díkymaximální tepelné izolaci určeny pro použití v extrémních mrazech.Sněhová kombinéza je vhodná zejména pro děti při lyžování, protože je spolehlivě ochrání před sněhem a chladem a zároveň jim zajistí maximální volnost pohybu.

Střih: Jak by měla lyžařská bunda sedět?

V naší sportovní nabídce najdete lyžařské bundy pro muže s propracovanými kapsami a módními vzory, dámské zimní sportovní bundy s vypasovaným střihem pro ženský vzhled a také lyžařské bundy pro děti v mnoha pestrých barvách. Protože lyžování je sportovní aktivita, měli byste při nákupu zimní hledat bundu umožňující co největší volnost pohybu. Lyžařské bundy mají často nastavitelné manžety, elastický pas nebo nastavitelnou kapuci. Kromě toho je pro vyrovnanou tepelnou bilanci při lyžování důležitá dokonalá souhra jednotlivých vrstev oblečení. Pouze tak může lyžařská bunda plně rozvinout své odvětrávací vlastnosti a uvolňovat přebytečné teplo a vlhkost do okolí. Profesionální zimní sportovní oblečení se proto podobně jako cibule skládá z několika vrstev. Lyžařské spodní prádlo z funkčních textilií tvoří první hřejivou vrstvu. Další vrstva lyžařského svetru nebo péřové bundy uchovává teplo a poskytuje dodatečnou ochranu před chladem. Třetí vrstvou je nepromokavá a větruodolná lyžařská bunda.

Do zimy jen se správným lyžařským vybavením

Pokud se v chladných zimních dnech pohybujete venku, nemělo by vám chybět správné vybavení. Lyžařská bunda zajišťuje dobrou tělesnou teplotu, nicméně většinu tepla člověk „ztrácí“ hlavou. Proto je rozumné pořídit si zimní čepici, která je díky barevnému módnímu provedení dokonalým doplňkem lyžařské bundy. Ruce dobře izolují rukavice, takže vám prsty neprochladnou ani při parádních koulovačkách. A v neposlední řadě –⁠ v chladných a mokrých zimních dnech není nic horšího než špatná obuv. Správné zimní boty jsou proto ideálním společníkem, protože měkká vnitřní podšívka a nepromokavý svrchní materiál poskytují optimální tepelnou izolaci pro nohy. Stylovým vzhledem můžete zabodovat i mimo sjezdovky!

dárkovou kartou