Lyžařské vybavení pro děti a dospělé

Když na sjezdovku, tak jedině se spolehlivým lyžařským vybavením. Vyberte si u nás z široké nabídky lyží, lyžařských hůlek, lyžáků a další lyžařské výbavy. Nezapomínejte ani na lyžařské oblečení, jako jsou bundy a kalhoty. S kvalitní lyžařskou výstrojí bude váš oblíbený sport už opravdu jen o zábavě. Vaše lyže na svah rádi dokonale připravíme v našem servisu.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
12 999 Kč -23%
9 999 Kč
*Od 9. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
6 999 Kč -21%
5 499 Kč
*Od 31. 8. 2023 až do vyčerpání zásob
13 999 Kč -35%
8 999 Kč
*Od 19. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
4.5/5 podle 3521 Hodnocení z webu a z prodejen

NA SVAH JEDINĚ S KVALITNÍM LYŽAŘSKÝM VYBAVENÍM: LYŽE, HŮLKY, LYŽAŘSKÉ BOTY (TAKZVANÉ “LYŽÁKY”) A TAK DÁLE

Ačkoli celkově zahrnuje lyžařská výstroj celou řadu součástí, základem každé lyžařské výbavy jsou jednoznačně lyže, lyžařské hole a lyžařské boty ve spojení s vhodným vázáním. Správné nastavení má přímý vliv na bezpečí i výkon lyžaře, ať už na sjezdovce nebo v terénu. V okamžiku pádu by se lyže měla okamžitě odepnout od lyžařské boty, abyste si neublížili.

LYŽE

Který pár lyží je pro vás a vaše potřeby nejvhodnější, závisí především na požadované oblasti použití, ale také na vašich schopnostech:

Začínajícím lyžařům, kteří obvykle neopouštějí zpevněné sjezdovky, a milovníkům zimních sportů, kteří kladou menší důraz na rychlost, se obvykle doporučuje pořídit si lehké a krátké lyže, které zaujmou zejména svou nízkou hmotností a dobrou ovladatelností.

Pokročilí lyžaři: Pokud jste již získali odpovídající zkušenosti s lyžováním na sjezdovce, občas lyžujete ve vyšších rychlostech nebo chcete podniknout první lyžařské pokusy ve volném terénu, měli byste se rozhodnout spíše pro univerzální lyže v krátké nebo střední délce.

Profesionálové a ambiciózní lyžaři v hlubokém sněhu zase využijí extra široké freeridové lyže, které jsou navrženy tak, aby doslova „plavaly“ na sněhu a zároveň poskytovaly dostatečnou stabilitu.

Lyže na freeride jsou proto obvykle těžší a delší než ostatní modely lyží.

Freestylové lyže velmi snadno zatáčí a mají podobné zakřivení na obou koncích (twintip), které umožňuje lyžovat jak dopředu, tak dozadu, což je výhodné při nácviku triků a skoků ve snowparku. Zároveň jsou dostatečně tuhé, aby bez problémů odolaly zvýšenému tlaku.

Skialpové lyže kombinují robustnost a ovladatelnost kvalitních freeridových lyží s nízkou hmotností a nejjednodušším možným systémem vázání.

LYŽAŘSKÉ HOLE

Přestože jsou lyžařské hůlky často považovány za zbytečnost nebo dokonce za překážku, zejména u začátečníků, patří bezpochyby mezi nepostradatelné součásti dobrého lyžařského vybavení. Bez ohledu na úroveň vašeho lyžování vám poskytnou dodatečnou stabilitu a pomohou vám dosáhnout lepší rovnováhy, např. při zatáčení. Abyste našli správnou délku holí, měli byste vzít v úvahu nejen svou výšku, ale také preferovaný povrch a styl lyžování. Například kratší modely jsou vhodnější pro lyžování na sjezdovkách, zatímco lyžaři v hlubokém sněhu by si měli vybrat delší model. Totéž platí pro velikost talířku na holi , který by měl být pro freeride vždy větší než pro běžné lyžování na sjezdovce.

LYŽAŘSKÉ BOTY... PRO DOKONALÉ SPOJENÍ S LYŽÍ

Pro optimální podporu a co nejpohodlnější lyžování je důležité, aby lyžařské boty byly pohodlné na nošení, ale zároveň co nejlépe přiléhaly. Jedině tak si zachováte plnou kontrolu nad lyžemi. Při nákupu lyžařských bot je proto nejdůležitější, aby dobře padly.

Kromě toho je třeba zohlednit také dovednosti a zamýšlené použití:

Typické modely pro začátečníky zaujmou vysokou úrovní pohodlí při nošení a snadnou manipulací. Proto jsou obvykle volnější, méně se stahují a jsou obecně měkčí a méně tuhé (nízký flex) než lyžařské boty pro profesionály.Zkušení lyžaři na sjezdovkách a freerideři, kteří často jezdí mimo sjezdovky, by naopak měli zvolit tuhou a stabilní botu (vysoký flex).Univerzální modely jsou ideální pro pokročilé lyžaře a všechny, kteří chtějí lyžovat jak na sjezdovce, tak ve volném terénu.

dárkovou kartou