Lyžařské vybavení pro děti a dospělé

Objevte naší nabídku lyžařského vybavení. Vyberte si ze široké nabídky lyží, lyžařských hůlek, lyžáků a dalších lyžařských doplňků. Nezapomínejte ani na lyžařské oblečení, jako jsou lyžařské bundy a kalhoty na lyže.

Přeskočit kategorie Přeskočit kategorie
ECODesign
599 Kč -23%
459 Kč
*Od 24. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
10 499 Kč -9%
9 499 Kč
*Od 18. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
9 499 Kč -26%
6 999 Kč
*Od 12. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
ECODesign
599 Kč -20%
479 Kč
*Od 24. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
99 Kč
49,50 Kč/ks
13 999 Kč -35%
8 999 Kč
*Od 19. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
2 299 Kč -21%
1 799 Kč
*Od 24. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
4.5/5 podle 3985 Hodnocení z webu a z prodejen

ŽAŘSKÉ VYBAVENÍ: LYŽE, HŮLKY A LYŽAŘSKÉ BOTY

Všechny dobré věci přicházejí po třech. To platí i při sestavování lyžařské výbavy: kromě lyží patří mezi hlavní součásti výbavy lyžařské hole a lyžařské boty (ve spojení s vhodným vázáním), které by měly být vzájemně dokonale sladěny. Nastavení má přímý vliv na výkon a bezpečnost lyžaře, ať už na sjezdovce nebo v terénu. Jak jistě víte, v případě pádu by se lyže měla okamžitě odepnout od lyžařské boty, aby se snížilo riziko zranění.

LYŽE

Který pár lyží je pro vás a vaše potřeby nejvhodnější, závisí především na požadované oblasti použití, ale také na vašich schopnostech:

Začínajícím lyžařům, kteří obvykle neopouštějí zpevněné sjezdovky, a milovníkům zimních sportů, kteří kladou menší důraz na rychlost, se obvykle doporučuje pořídit si lehké a krátké lyže, které zaujmou zejména svou nízkou hmotností a dobrou ovladatelností.

Pokročilí lyžaři: Pokud jste již získali odpovídající zkušenosti s lyžováním na sjezdovce, občas lyžujete ve vyšších rychlostech nebo chcete podniknout první lyžařské pokusy ve volném terénu, měli byste se rozhodnout spíše pro univerzální lyže v krátké nebo střední délce.

Profesionálové a ambiciózní lyžaři v hlubokém sněhu zase využijí extra široké freeridové lyže, které jsou navrženy tak, aby doslova „plavaly“ na sněhu a zároveň poskytovaly dostatečnou stabilitu.

Lyže na freeride jsou proto obvykle těžší a delší než ostatní modely lyží.

Freestylové lyže velmi snadno zatáčí a mají podobné zakřivení na obou koncích (twintip), které umožňuje lyžovat jak dopředu, tak dozadu, což je výhodné při nácviku triků a skoků ve snowparku. Zároveň jsou dostatečně tuhé, aby bez problémů odolaly zvýšenému tlaku.

Skialpové lyže kombinují robustnost a ovladatelnost kvalitních freeridových lyží s nízkou hmotností a nejjednodušším možným systémem vázání.

LYŽAŘSKÉ HOLE

Přestože jsou lyžařské hůlky často považovány za zbytečnost nebo dokonce za překážku, zejména u začátečníků, patří bezpochyby mezi nepostradatelné součásti dobrého lyžařského vybavení. Bez ohledu na úroveň vašeho lyžování vám poskytnou dodatečnou stabilitu a pomohou vám dosáhnout lepší rovnováhy, např. při zatáčení. Abyste našli správnou délku holí, měli byste vzít v úvahu nejen svou výšku, ale také preferovaný povrch a styl lyžování. Například kratší modely jsou vhodnější pro lyžování na sjezdovkách, zatímco lyžaři v hlubokém sněhu by si měli vybrat delší model. Totéž platí pro velikost talířku na holi , který by měl být pro freeride vždy větší než pro běžné lyžování na sjezdovce.

LYŽAŘSKÉ BOTY... PRO DOKONALÉ SPOJENÍ S LYŽÍ

Pro optimální podporu a co nejpohodlnější lyžování je důležité, aby lyžařské boty byly pohodlné na nošení, ale zároveň co nejlépe přiléhaly. Jedině tak si zachováte plnou kontrolu nad lyžemi. Při nákupu lyžařských bot je proto nejdůležitější, aby dobře padly.

Kromě toho je třeba zohlednit také dovednosti a zamýšlené použití:

Typické modely pro začátečníky zaujmou vysokou úrovní pohodlí při nošení a snadnou manipulací. Proto jsou obvykle volnější, méně se stahují a jsou obecně měkčí a méně tuhé (nízký flex) než lyžařské boty pro profesionály.Zkušení lyžaři na sjezdovkách a freerideři, kteří často jezdí mimo sjezdovky, by naopak měli zvolit tuhou a stabilní botu (vysoký flex).Univerzální modely jsou ideální pro pokročilé lyžaře a všechny, kteří chtějí lyžovat jak na sjezdovce, tak ve volném terénu.
Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu