WEDZE

Skialpinistické lyže MT90 + vázání TOUR FREE + pásy

15 999 Kč
17 999 Kč -11%
*Od 12. 2. 2024 až do vyčerpání zásob
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8590056

Tento set je určen skialpinistům hledajícím široké lyže, na kterých bude sjezd vždy potěšením, ať už bude sníh jakýkoliv.

Velmi dobře ovladatelné univerzální skialpinistické lyže s brzdičkami vhodné do jakýchkoli sněhových podmínek.

  • 162cm undefined
  • 170cm undefined
  • 178cm undefined

Získejte +1599 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

NÍZKÁ HMOTNOST

1 lyže s vázáním Tour Free: 2130 g ve vel. 178 cm.

Ovladatelnost

Velmi dobře ovladatelné: rádius 18 m, rocker na špičce i na patce.

STABILITA

Dřevěná konstrukce a rovné bočnice zaručují stabilitu i pohodlí v každém sněhu.

PŘILNAVOST

Prohnutí pod botou a vertikální bočnice jsou zárukou dobré přilnavosti.

Vztlak

Z prašanu se vynořuje velmi rychle díky dlouhé špičce a progresivnímu rockeru.

KOMPATIBILITA

Pouze na lyžařské boty s inserty.

SNADNÉ POUŽITÍ

Sada s vázáním a pásy ořezané a přizpůsobené velikosti lyže.

Technické informace

Vylepšení výrobku: síťka na pásy

Po přečtení vašich hodnocení na našich webových stránkách jsme se rozhodli přidat k setu také síťku na pásy, a to od září 2021. Pásy skladujte nalepené na tuto síťku, lepidlo si tak zachová svoji přilnavost po delší dobu.

Co je skialpinismus v horách?

Skialpinismus v horách znamená vypravit se k vrcholům, ke kterým žádná lanovka nejezdí. Stoupá se volným terénem, trasu si skialpinisté vytyčují sami. Sjíždí se po svazích, kde jsou nejlepší sněhové podmínky a nejmenší lavinové nebezpečí. Je to pravý skialpinistický zážitek uprostřed nedotčené přírody. V divokém prostředí hor je ale třeba chůzi na skialpech výborně ovládat, výstup si dobře naplánovat a umět zacházet s lavinovým vybavením. Do hor se NIKDY nevypravujte sami!

Parametry

Hmotnost (délka 162 cm):1365 g pouze lyže. S vázáním: 1920 g. Hmotnost v délce 170 cm: 1470 g pouze lyže. S vázáním: 2025 g. Hmotnost v délce 178 cm: 1575 g pouze lyže. S vázáním: 2130 g. Vykrojení:
162 cm => 124/88/109 cm, rádius => 16 m,
170 cm => 127/89/111 cm, rádius => 17 m,
178 cm => 129/90/113 cm, rádius => 18 m.

Profil: Rocker / Prohnutí / Rocker. Hmotnost vázání: 555 g.

Vázání

Skialpinistické vázání na inserty TOUR FREE s brzdičkami. DIN 4 až 10. Brzdičky usnadňují obouvání a jsou také bezpečnější v lavině. S patou lze manipulovat bez nutnosti vypínat vázání. Holí lze vázání nastavit na 3 pozice: rovnou a 2 různě vysoké pro stoupání. Vázání je pro nastavení na stoupání třeba otočit (aby bylo možné patkou otočit, je třeba ručně stlačit brzdičku). Kompatibilní se stoupacími železy Wedze a Dynafit.

Nastavení vázání

Vázání FREE TOUR jsou kompatibilní s botami s inserty. Délka lyže = 162 cm / Vázání lze nastavit na 257–307 mm. Délka lyže = 170 cm / Vázání lze nastavit na 267–317 mm. Délka lyže = 178 cm / Vázání lze nastavit na 287–337 mm. Pro změnu délky vázání je potřeba torx nebo klíč (vel. 8 mm) a malý a velký plochý šroubovák. Doporučujeme nechat si vázání nastavit v prodejně.

Stoupací pás

Pásy jsou seříznuté podle vykrojení lyží. Jsou ze 70 % vyrobeny z mohéru a ze 30 % ze syntetických materiálů. Poskytují výborný kompromis mezi skluzem (pro snazší stoupání) a přilnavostí (aby lyže při stoupání nepodkluzovaly). Stoupací pásy lze pomocí kovového oka nasadit na špičku většiny lyží, vzadu se pás připevňuje na patky lyží nastavitelným camlockem. Důležité je nechat pásy po každém použití dobře vyschnout.

Konstrukce

Lyže MT90 mají jádro ze dřeva Karuba a karbon po celé délce lyží. Jaké je výhoda právě této konstrukce? Lyže jsou lehké a reaktivní.

Odolnost

Semicapová konstrukce zabraňuje poničení v případě, že se vám lyže překříží. Skluznice je černá, aby bylo snadné ji opravit.

Příprava

Lyže jsou navoskované a nabroušené, ihned připravené k používání. Hrany broušené na 89°.

Co je prohnutí lyže?

Položená lyže se sněhu dotýká ve špičce a patce, zatímco prostřední část (pod vázáním) je mírně nadzvednutá (prohnutí lyže). Čím je prohnutí delší a výraznější, tím je lyže přilnavější a živější. Naopak čím je nižší, tím je lyže lépe ovladatelná a tolerantnější.

Co je rocker lyže?

Rockerem se označuje zvednutá špička (někdy i patka) lyže. Bod kontaktu skluznice se sněhem se tak přesouvá více do středu lyže. Čím kratší je tato plocha dotyku, tím jsou lyže ovladatelnější a lépe „plavou“ v hlubokém sněhu. Při náklonu ale i tak využíváte celou délku hrany, což zaručuje lepší přilnavost na tvrdém sněhu. Čím je rocker delší, tím je lyže ovladatelnější.

Autoride rocker

Mírný rocker ve špičce a v patce, klasické prohnutí pod botou. Tato konstrukce zlepšuje ovladatelnost a zvyšuje toleranci při přechodu na jiný typ sněhu. Při smýkaném oblouku tak oceníte dobrou ovladatelnost, při jízdě po hraně zase dobrou stabilitu.

Co je vykrojení (profilu) lyže?

Vykrojení udává hodnoty šířky lyže ve špičce, středu a v patě lyže. Čím širší je profil špičky, tím snadněji lyže zahajuje oblouk. Čím užší je středová část, tím je lyže přilnavější na tvrdém sněhu. Širší středová část naopak zvyšuje pohodlí a stabilitu při přejezdech na jiný typ sněhu.

Jak vybrat správnou délku lyží?

Čím jsou lyže kratší, tím jsou ovladatelnější.
Začátečníci by proto měli volit spíš kratší lyže.
Obecně se pro výběr lyží na skialpinismus doporučuje zvolit
lyže o 5 až 10 cm kratší, než kolik měříte.
Délka se může taktéž odvíjet od terénu, ve kterém se budete pohybovat.
Kolem lyžařských středisek na upravených trasách je ideální mít lyže kratší o 5 až 15 cm oproti naší výšce. Ve volném horském terénu je to pak 0 až 10 cm.

Záruka

2

Hmotnost

4.73 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Deska: 6.0% Polyamid , 11.0% Ocel, 1.0% Syntetický kaučuk , 1.0% Termoplastický polyuretan , 10.0% Akrylonitril butadien styren , 12.0% Polyethylen , 23.0% Skelné vlákno , 17.0% Dřevo, 1.0% Karbonové vlákno , 18.0% Epoxidová pryskyřice

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Pásy nechte po každém použití dobře uschnout. Lyže (skluznici a hrany) nechte po každém použití a před uskladněním dobře oschnout, předejdete tak vzniku rzi na hranách.

TESTY

Lyže MT90 byly testované a schválené naším vývojovým týmem během zimní sezóny 2019/2020.

Více informací

Skialpové lyže MT90

freeride lyžování

Obrázky

Skialpinistické lyže MT90 + vázání TOUR FREE + pásy
Skialpinistické lyže MT90 + vázání TOUR FREE + pásy
Skialpinistické lyže MT90 + vázání TOUR FREE + pásy
Skialpinistické lyže MT90 + vázání TOUR FREE + pásy
Skialpinistické lyže MT90 + vázání TOUR FREE + pásy
Skialpinistické lyže MT90 + vázání TOUR FREE + pásy
Skialpinistické lyže MT90 + vázání TOUR FREE + pásy
Skialpinistické lyže MT90 + vázání TOUR FREE + pásy
Skialpinistické lyže MT90 + vázání TOUR FREE + pásy

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Otázky a odpovědi