Freeridové lyže s vázáním FR100 Rookie 90

7 499 Kč

Tyto lyže jsme navrhovali pro pokročilé lyžaře hledající všestranné lyže pro jízdu volným terénem, na kterých by byla příjemná i jízda na sjezdovce.

Rookie mají dobrý vztlak v prašanu a zároveň jsou stabilní a dobře ovladatelné při jízdě na sjezdovce a na jejích okrajích. Ideální na bezpečné začátky s freeride. Udělejte si radost.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě modrá / Světle šedá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Vztlak

Díky 89mm šířce pod botou a rockeru skvěle nadnáší v 20 cm prašanu.

Ovladatelnost

Díky krátkému rádiu a měkké špičce jsou lyže ovladatelné a tolerantní.

Stabilita

Směrový tvar zaručuje dobrou stabilitu na sjezdovce.

Přilnavost

Prohnutí ve středu lyže umožňuje dobrý kontakt i na tvrdém sněhu.

Univerzální využití

40 % sjezdovka, 60 % mimo sjezdovku. Dobře tlumí terénní nerovnosti.

Technické informace

Pro jakého lyžaře budou ideální?

Jste pokročilí lyžaři na sjezdovkách, ale sníte o jízdě v prašanu? Lyže Rookie vám pomohou udělat ten poslední krok mimo sjezdovky. Jsou určené pro začínající freeridery hledající pohodlné lyže na sjezdovku, které by hravě zvládly i jízdu mimo ni. Tyto lyže jsou ovladatelné a tolerantní, dodají na jistotě. Ideální společník na první cesty mimo upravený terén, nejprve stále na dohled tyčí podél sjezdovek, a poté i kousek dál...

Popis

Šířka středu 90 mm zaručuje dobrou stabilitu i při přejezdech na jiný typ sněhu. Díky svému shapu, malému prohnutí pod botou a přednímu a zadnímu rockeru se lyže dobře vedou a snadno se ovládají na jakémkoliv sněhu. Nejvíce se hodí na první jízdy v prašanu, ideálně v 15–20 cm čerstvého sněhu.
162 cm: 129/89/113 mm, rádius 16 m. 170 cm: 127/88/111 mm, rádius 17 m. 178 cm: 124/88/109 mm, rádius 18 m.

Konstrukce

Woodcore Tec je konstrukce s dřevěným (bukovýma smrkovým) jádrem a vertikálními bočnicemi. Jaké jsou výhody této konstrukce? Lyže jsou velice všestranné a pohodlně se na nich jezdí v každém typu sněhu.

Vázání

Vázání značky Tyrolia model PR11 GW, DIN 3 až 11. Kompatibilní s normami Alpine, GripWalk, ISO5355. Vhodné pro boty délkou podešve mezi 259 a 382 mm.

Odolnost

Černá skluznice umožňuje snadné opravy rýh. Topsheet semi-cap zabraňuje poškození. Kovová výztuha na patce.

Příprava

Lyže jsou navoskované a nabroušené, ihned připravené k používání. Hrany broušené na 89°.

Co je prohnutí lyže?

Položená lyže se sněhu dotýká ve špičce a patce, zatímco prostřední část (pod vázáním) je mírně nadzvednutá (prohnutí lyže). Čím je prohnutí delší a výraznější, tím je lyže přilnavější a živější. Naopak čím je nižší, tím je lyže lépe ovladatelná a tolerantnější.

Co je rocker lyže?

Rockerem se označuje zvednutá špička (někdy i patka) lyže. Bod kontaktu skluznice se sněhem se tak přesouvá více do středu lyže. Čím kratší je tato plocha dotyku, tím jsou lyže ovladatelnější a lépe „plavou“ v hlubokém sněhu. Při náklonu ale i tak využíváte celou délku hrany, což zaručuje lepší přilnavost na tvrdém sněhu. Čím je rocker delší, tím je lyže ovladatelnější.

Co je vykrojení lyže?

Vykrojení udává hodnoty šířky lyže ve špičce, středu a v patě lyže. Čím širší je profil špičky, tím snadněji lyže zahajuje oblouk. Čím užší je středová část, tím je lyže přilnavější na tvrdém sněhu. Širší středová část naopak zvyšuje pohodlí a stabilitu při přejezdech na jiný typ sněhu. Čím širší je patka, tím lépe lyže drží v oblouku na hraně. Naopak čím je užší, tím snadněji přejde do smyku.

Vykrojení

Profil: Směrový shape. Rocker / prohnutí / rocker. V prodeji v délkách: 162 cm, 170 cm, 178 cm. 162 cm: 129/89/113 mm, rádius 16 m. 170 cm: 127/88/111 mm, rádius 17 m. 178 cm: 124/88/109 mm, rádius 18 m.

Hmotnost

162 cm, pouze lyže: 1570 g, lyže + vázání: 2655 g. 170 cm, pouze lyže: 1720 g, lyže + vázání: 2805 g. 178 cm, pouze lyže: 1870 g, lyže + vázání: 2955 g.

Jaký vybrat model lyží na freeride?

Pokud s freeride začínáte, je pro vás nejvhodnější model Rookie. Pokud už s jízdou ve volném terénu máte zkušenosti, vybírejte mezi modely Patro a Slash. Lyže Patrol jsou univerzální a dobře drží, vhodné jsou spíše pro ty, kteří mají rádi serióznější jízdu. To lyže Slash jsou spíš pro ty, kteří milují hravé, zábavné lyže. A milovníci prašanu budou nejspokojenější, když vyjedou na lyžích Pow Chaser.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Deska 45% Dřevo, 20% Polyamid, 20% Skelné vlákno, 10% Ocel, 5% Polyetylen

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Abyste při skladování lyží přes léto ochránili skluznici před prachem a hrany před vlhkostí, doporučujeme nechat na skluznici jednu vrstvu vosku.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů tím ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny.

Schváleno

Tým spoluvývojářů, který pomáhá našemu internímu týmu. Je složený z lyžařů a lyžařek, zaměstnanců lyžařských areálů a profesionálních učitelů lyžování.

Obrázky

Freeridové lyže s vázáním FR100 Rookie 90
Freeridové lyže s vázáním FR100 Rookie 90

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi