Skialpové lyže Freerando SENDER 94 Ti + HT RADICAL 10 RTL

22 999 Kč

Určeno na freeride. Lyže Rossignol s lehkým skialpovým vázáním.

Univerzální lyže na freeride Sender 94 Ti jsou ideálním spojením hbitosti, lehkosti a výkonu, na kterých můžete objevovat všechna zákoutí areálu nebo se vydat za jeho hranice.

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Vztlak

Díky 94mm šířce pod botou a rockerům skvěle nadnáší v 30 cm prašanu.

KOMPATIBILITA

Skialpové vázání kompatibilní s lyžařskými boty s inserty.

Ovladatelnost

Díky krátkému rádiu a lehké špičce jsou lyže ovladatelné a stabilní.

STABILITA

Shape „directional“ dodává lyžím stabilitu v každém terénu.

PŘILNAVOST

Titanalová konstrukce pro dobrou přilnavost na sjezdovce.

UNIVERZÁLNÍ VYUŽITÍ

30 % sjezdovka, 40 % mimo sjezdovku, 30 % freeskialpinismus.

Technické informace

Co je vykrojení (profilu) lyže?

Vykrojení odpovídá šířce špičky, středu a patky. Čím širší je profil špičky, tím snadněji lyže zahajuje oblouk. Čím užší je středová část, tím je lyže přilnavější na tvrdém sněhu. Širší středová část naopak zvyšuje pohodlí a stabilitu při přejezdech na jiný typ sněhu.
Profil: Rocker/Camber/Rocker. Shape „directional“.
Délka 164 cm: 127/93/117 mm, rádius = 14 m. Délka 172 cm: 127/93/117 mm, rádius = 16 m. Délka 178 cm: 128/94/118 mm, rádius = 19 m. Délka 186 cm: 128/95/118 mm, rádius = 22 m.

Pro jakého lyžaře budou ideální?

Jste zkušení lyžaři na sjezdovkách, ale sníte o jízdě v prašanu? Lyže Sender 95 Ti vám pomohou udělat ten poslední krok mimo sjezdovky. Jsou určené pro zkušené freeridery hledající stabilní výkonné lyže na sjezdovku, které hravě zvládnou i jízdu mimo ni. Lyže vám dodají na jistotě, jsou ovladatelné a tolerantní a můžete se s nimi vydat kamkoliv.

Popis

Šířka středu 94 mm zaručuje dobrou stabilitu i při přejezdech na jiný typ sněhu. Díky svému shapu, malému prohnutí pod botou a přednímu a zadnímu rockeru se lyže dobře vedou a snadno se ovládají na jakémkoliv sněhu. Nejvíce se hodí na první jízdy v prašanu, ideálně v 15–20 cm čerstvého sněhu.

Set na freeskialpinismus: lyže + vázání + tulení pásy.

Lyže Sender 94 Ti prodávají v setu s vázáním Look HT RADICAL 10 RTL a s pásy.
Vázání je namontováno na nastavitelné desce, která umožňuje přizpůsobit vázání všem velikostem bot.
Díky tomu můžete své lyže půjčit někomu dalšímu, střídat velikost bot... Zkrátka přizpůsobitelné vázání je zejména do začátků se skialpinismem velká výhoda. A je to velká výhoda, když byste chtěli lyže prodat.

Stoupací pás

Stoupací pásy v sadě s lyžemi Sender 94 Ti jsou tvarované a seříznuté tak, aby odpovídaly délce a šířce lyží. Jsou ze 70 % vyrobeny z mohéru a ze 30 % ze syntetických materiálů. Poskytují výborný kompromis mezi skluzem (pro snazší stoupání) a přilnavostí (aby lyže při stoupání nepodkluzovaly). Stoupací pásy lze pomocí oka nasadit na špičku lyží, na patku lyží se pás připevňuje nastavitelným camlockem.

Konstrukce

Air Tip | Slabá rotační setrvačnost ikonické technologie Air Tip pro zábavnou jízdu.
Damp Tech | Konstrukční řešení eliminující vibrace!
Extended Core | Dřevěné jádro prodloužené do špičky a paty, což zaručuje homogennější flexi. Titanal Beam | Titanalová výztuha pro lepší přilnavost a odolnější uchycení skialpového vázání.
Rectangular Sidewall | Pro lepší přenos síly lyžaře do hran.

Vázání

Vázání LOOK HT RADICAL 10 RTL, Din 4–10. Kompatibilní se všemi botami s inserty, skialpovými botami a botami Grip walk. 50 mm pro nastavení.

Co je prohnutí lyže?

Položená lyže se sněhu dotýká ve špičce a patce, zatímco prostřední část (pod vázáním) je mírně nadzvednutá (prohnutí lyže). Čím je prohnutí delší a výraznější, tím je lyže přilnavější a živější. Naopak čím je nižší, tím je lyže lépe ovladatelná a tolerantnější.

Co je rocker lyže?

Rockerem se označuje zvednutá špička (někdy i patka) lyže. Bod kontaktu skluznice se sněhem se tak přesouvá více do středu lyže. Čím kratší je tato plocha dotyku, tím jsou lyže ovladatelnější a lépe „plavou“ v hlubokém sněhu. Při náklonu ale i tak využíváte celou délku hrany, což zaručuje lepší přilnavost na tvrdém sněhu. Čím je rocker delší, tím je lyže ovladatelnější.

Hmotnost

164 cm, pouze lyže: 1500 g, lyže + vázání: 2040 g. 172 cm, pouze lyže: 1600 g, lyže + vázání: 2140 g. 178 cm, pouze lyže: 1700 g, lyže + vázání: 2240 g. 186 cm, pouze lyže: 1800 g, lyže + vázání: 2340 g.

Odolnost

Převážně černá skluznice umožňuje snadné opravy rýh. Topsheet semi-cap zabraňuje poškození.
Rossitop, oceňovaný pro svoji odolnost. Kovová výztuha na patce.

Příprava

Lyže jsou navoskované a nabroušené, ihned připravené k používání. Hrany broušené na 89°.

Hodnocení zákazníků

Načítání