WEDZE

Freestylové lyže SLASH 100 s vázáním LOOK NX 12 KONECT GW

8 999 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8556180

Lyže pro pokročilé lyžaře, kteří hledají hravé freeridové lyže.

Rozviňte svoji kreativitu na každé terénní nerovnosti, která se vám dostane pod špičku! Snadno ovladatelné na každém sněhu. Slash jsou ideální lyže na backcountry freestyle.

  • 156cm undefined
  • 165cm Není skladem
  • 174cm undefined
  • 183cm undefined

Získejte +899 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

UNIVERZÁLNÍ VYUŽITÍ

30 % sjezdovka, 70 % mimo sjezdovku. Skvělá hračka i na freestyle backcountry!

Vztlak

Díky 100 mm šířce pod botou a 2 rockerům SLASH exceluje i v 30 cm prašanu.

STABILITA

Byly navrženy jako živé a hravé, ale díky progresivní flexi jsou i stabilní.

Ovladatelnost

DNA freestyle a malý rádius. Díky tomu jsou Slash hravé a dobře ovladatelné.

PŘILNAVOST

Vynikající přilnavost na měkčím podkladu, tvrdý sníh není jejich oblíbenec.

Technické informace

Co je vykrojení (profilu) lyže?

Vykrojení lyže odpovídá šířce lyže v mm ve špičce, ve středu a na patce. Čím širší je profil špičky, tím snadněji lyže zahajuje oblouk. Čím užší je středová část, tím je lyže přilnavější na tvrdém sněhu. Širší středová část naopak zvyšuje pohodlí a stabilitu při přejezdech na jiný typ sněhu.
Profil: Rocker/Camber/Rocker. Tvar: twintip.Délka 165 cm: 137/102/124 mm, rádius = 13 m. Délka 174 cm: 138/104/124 mm, rádius = 15 m. Délka 183 cm: 139/106/124, rádius = 17 m.

Pro jakého lyžaře budou ideální?

Pokud vám zasněžená průrva připadá spíše jako vlna na surfování, pokud je pro vás lyžování synonymem kreativity, pak sáhněte po lyžích Slash. Jsou určené všem pokročilým freeriderům, kteří možná nemají dokonalou techniku, ale hledají lyže na jízdu hlubokým prašanem, driftování a skákání. Pro ty jsou Slash skvělou volbou: jsou ovladatelné a hravé. Model Slash jsme navrhovali pro pokročilé freeridery hledající dobře ovladatelné, hravé lyže, na kterých by si mohli prašan pořádně vychutnat.

Popis

Rádius mají 17 m – na freeride lyže poměrně málo – a tak si na lyžích Slash nejvíc užijete jízdu, při které si pohrajete s každou nerovností, kterou vám příroda postaví do cesty. Shape podporuje hravost lyže a dlouhé, postupně se zvedající rockery zaručují dobrý vztlak a ovladatelnost v prašanu.

Jaký vybrat model lyží na freeride?

Pokud s freeride začínáte, je pro vás nejvhodnější model Rookie. Pokud už s jízdou ve volném terénu máte zkušenosti, vybírejte mezi modely Patrol a Slash. Lyže Patrol jsou pro ty, co hledají výkonné, přilnavé, univerzální lyže. Model Slash je pro lyžaře, kteří hledají extrémně hravé lyže. A milovníci prašanu budou nejspokojenější, když vyjedou na lyžích Pow Chaser.

Konstrukce

Light Woodcore Tec je jádro z lehkého dřeva (pavlovnie) vyztužené skelným vláknem, díky kterému jsou lyže živější, a bazaltovým vláknem, které tlumí nárazy. Jaké jsou výhody této konstrukce? Hodí se, pokud si chcete pohrát s každou malou nerovností nebo ji přeskočit. Lyže jsou tak hravé v jakémkoliv terénu i na jakémkoliv sněhu.

Gumová špička a patka

Konstrukce lyže ukrývá také gumovou vložku ve špičce i v patce. Tato vložka zmírňuje ohyby lyže a redukuje vibrace, které vznikají kvůli rockerům.

Vázání

Vázání značky LOOK NX 12 CONECT GW, Din 3,5–12. Kompatibilní s normami Alpine, GripWalk, ISO5355. Pro lyžařské boty s délkou podešve od 260–370 mm. Špička vázání Full Action se širší čelistí pro lepší kontrolu. Pohodlné používání díky patě NX. Snadno se nasazuje a navíc má velký rozsah pro přizpůsobení.

Co je prohnutí lyže?

Rockerem se označuje zvednutá špička (někdy i patka) lyže. Bod kontaktu skluznice se sněhem se tak přesouvá více do středu lyže. Čím kratší je tato plocha dotyku, tím jsou lyže ovladatelnější a lépe „plavou“ v hlubokém sněhu. Při náklonu ale i tak využíváte celou délku hrany, což zaručuje lepší přilnavost na tvrdém sněhu. Čím je rocker delší, tím je lyže ovladatelnější.

Hmotnost

165 cm, pouze lyže: 1735 g, lyže + vázání: 3065 g. 174 cm, pouze lyže: 1870 g, lyže + vázání: 3200 g. 183 cm, pouze lyže: 1965 g, lyže + vázání: 3295 g.

Odolnost

Černá skluznice umožňuje snadné opravy rýh. Zesílený Topsheet lépe odolává poškrábání a semi-cap zabraňuje olamování krajů.

Příprava

Lyže jsou navoskované a nabroušené, ihned připravené k používání. Hrany broušené na 89°.

Záruka

2

Hmotnost

6.59 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Deska: 8.0% Ocel, 4.0% Syntetický kaučuk , 3.0% Termoplastický polyuretan , 20.0% Akrylonitril butadien styren , 10.0% Polyethylen , 32.0% Skelné vlákno , 16.0% Dřevo, 7.0% Epoxidová pryskyřice

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Jak se starat o lyže?
https://support.decathlon.cz/servis-lyzi-jak-na-to

TESTY

Lyže Slash byly schváleny 30 milovníky freeride během testování přímo na sněhu. Jejich dlouhodobou odolnost testovali profesionálové, kteří se na lyžích v horách pohybují každý den, a dva členové komunity magazínu Skipass (podobný českému Snow). Test proběhl během sezóny 2019/20 a trval 45 dní. Recenze ve francouzštině najdete na skipass.com:https://www.skipass.com/tests/ski/wedze-1_slash-12/2021_27967.html
https://www.skipass.com/tests/ski/wedze-1_slash-12/2021_27983.html

Schváleno

Model Slash byl vyvinut freeride týmem Decathlonu ve spolupráci s milovníky lyžování ze skipass.com. Vývoj produktu krok za krokem (ve francouzštině):
https://www.skipass.com/news/195281-idee-gamme-freeride-wedze.html

Obrázky

Freestylové lyže SLASH 100 s vázáním LOOK NX 12 KONECT GW
Freestylové lyže SLASH 100 s vázáním LOOK NX 12 KONECT GW
Freestylové lyže SLASH 100 s vázáním LOOK NX 12 KONECT GW
Freestylové lyže SLASH 100 s vázáním LOOK NX 12 KONECT GW
Freestylové lyže SLASH 100 s vázáním LOOK NX 12 KONECT GW
Freestylové lyže SLASH 100 s vázáním LOOK NX 12 KONECT GW
Freestylové lyže SLASH 100 s vázáním LOOK NX 12 KONECT GW

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Otázky a odpovědi