Lyžařské a snowboardové termoprádlo

Termoprádlo je nezbytnou součástí lyžařského vybavení. V této kategorii najdete lyžařské spodní kalhoty nebo lyžařské spodní tričko pro děti i dospělé. Doplňte je o ponožky a zima vás nezaskočí.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
ECODesign
339 Kč -32%
229 Kč
*Od 28. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
349 Kč -28%
249 Kč
*Od 28. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
349 Kč -28%
249 Kč
*Od 28. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
1 399 Kč
249 Kč -28%
179 Kč
*Od 5. 2. 2021 až do vyčerpání zásob
Dětské spodní tričko 2Warm fialové
WEDZE

Dětské spodní tričko 2Warm fialové

(21)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
ECODesign
1 299 Kč
4.6/5 podle 20103 Hodnocení z webu a z prodejen

FUNKČNÍ PRÁDLO: JAK TO FUNGUJE

Termoprádlo není určeno jen pro chladné dny. Ať už je jaro, léto, podzim nebo zima, správná první vrstva vás v každém ročním období podpoří v regulaci tělesné teploty a odvodu vlhkosti ven. Jak přesně to ale funguje? Termoprádlo dokáže tělo ochladit i zahřát. Multifunkční prádlo se přizpůsobuje povětrnostním podmínkám a umožňuje prodyšný trénink. Díky inovativním technologiím a dokonalé kombinaci materiálů nabízí spodní prádlo optimální odvod vlhkosti: pot je od pokožky zcela odváděn, pokožka zůstává suchá a vaše tělesná teplota je obnovena. Tímto způsobem vám nebude ani příliš horko, ani příliš zima.

TŘÍVRSTVÝ SYSTÉM

Třívrstvý systém se vyznačuje několika překrývajícími se vrstvami oblečení, které se skládají z prodyšné základní vrstvy (spodní vrstva), izolační střední vrstvy (druhá vrstva) a v neposlední řadě z vodoodpudivé vrstvy (vnější vrstva). Nejen zkušení milovníci zimních sportů používají tzv. třívrstvý systém (cibulový princip). Hodí se do teplejších i chladnějších dnů pro jakýkoli venkovní trénink, při kterém se zapotíte. Princip cibule se samozřejmě dokonale hodí pro různé situace a povětrnostní podmínky. Prodyšné sportovní oblečení by vás mělo udržet v teple a suchu a odvádět pot ven. Kombinace různých prodyšných a vodoodpudivých materiálů ještě více zlepšuje tepelné oblečení a optimálně vás chrání před větrem, vlhkem nebo chladem.

PRVNÍ VRSTVA: VAŠE OCHRANA PŘED CHLADEM A TEPLEM

První vrstva je základní strukturou, základem vaší pohody. Vaše dlouhé nebo krátké spodní prádlo, které se skládá z funkčního trka, a termokalhot, musí být především ultralehké, prodyšné, bezešvé a měkké.

Ochrana

Ideální ochranu získáte pouze tehdy, pokud si správně vyberete základní vrstvu. Pokud je příliš velký, špatně padne nebo je vyroben ze špatného materiálu, neposkytne požadovanou ochranu. Ujistěte se proto, že vám dobře padne a nebude vám bránit ve volném pohybu ani vás řezat do kůže, abyste se mohli bez omezení věnovat venkovnímu tréninku. Kromě střihu hraje důležitou roli také materiál. Pokud vás nechrání tak, jak se očekává, budete cítit pot na kůži a rychleji prochladnete. Abyste dosáhli požadované ochrany, měli byste používat tkaniny, které jsou prodyšné a šetrné k pokožce. Pro základní vrstvu jsou vhodné zejména materiály jako syntetické vlákno nebo merino vlna.

Materiál

Merino vlna vs. syntetické vlákno: Pokud plánujete dlouhé cesty, je obzvláště vhodná měkká vlna, protože nejen reguluje teplotu, ale také zůstává příjemně bez zápachu, i když se hodně potíte. Funkční prádlo z merino vlny je díky jemné struktuře vláken vždy lehké k pokožce, ať už v horkých nebo chladných dnech. To platí i pro syntetická vlákna. Prodyšné oděvy ze syntetických vláken jsou nejen příjemně pohodlné, ale také velmi rychle schnou, a proto je lze bez problémů nosit.

Střih

Zda krátký nebo dlouhý, je otázkou vkusu. Volitelně můžete zvolit krátké termoprádlo pro horké dny a dlouhé prádlo pro chladné dny, ale není to nutnost. Důležitý je optimální střih: funkční prádlo musí být přiléhavé, jako druhá kůže, jinak nebude dosaženo prodyšného efektu. Přiléhavost neznamená, že spodní prádlo tlačí na kůži nebo ji svírá.

Naopak: ujistěte se, že vaše spodní prádlo je bezešvé nebo má měkké švy. V opačném případě, zejména při použití pod lyžařským nebo snowboardovým oblečením, by byl každý šev patrný a tlačil by na nohy.

Darujte radost ze sportu

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu