Snowboardy

Jízda na snowboardu není jen stále populárnější sport, ale také účinný způsob, jak posílit a zpevnit stehna, hýždě a vnitřní svalstvo břicha a zad. Snowboardy se liší velikostí, tvarem, stylem, typem skluznic a uchycení vázání, tudíž si každý vybere “prkno” vyhovující jeho potřebám. Pro opravu či přípravu vašeho snowboardu neváhejte navštívit náš servis.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Obrázek s mužem držící splitboard...
JAK VYBRAT SNOWBOARD? Ještě předtím, než se pustíte do samotného výběru vašeho snowboardu je potřeba si určit, jaký bude váš cíl a očekávání...
2ND LIFE
4 799 Kč -14%
4 099 Kč
*Od 27. 7. 2023 až do vyčerpání zásob
4 799 Kč -16%
3 999 Kč
*Od 8. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
4 799 Kč -12%
4 199 Kč
*Od 12. 8. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
4 799 Kč -27%
3 499 Kč
*Od 13. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
4 799 Kč -16%
3 999 Kč
*Od 13. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
4.6/5 podle 157 Hodnocení z webu a z prodejen

ÚDRŽBA SKLUZNICE APLIKACÍ LYŽAŘSKÉHO VOSKU MÁ VÝZNAMNÝ VLIV NA ŽIVOTNOST A VÝKON LYŽÍ

Aplikace lyžařského vosku pomocí žehličky na lyže zlepší kluznost a poskytne ochranu proti opotřebení. Vosk na lyže také pomáhá chránit lyže před oxidací, což může výrazně ovlivnit jejich životnost a výkon. Existují různé typy lyžařských vosků určené pro různé typy sněhu a teplot. Například vosky určené pro studenější teplotu vzduchu jsou tužší a mají vyšší teplotní bod tání. Vosky na lyže určené pro teplejší vzduch jsou měkčí a mají i nižší bod tání. V případě, že nemáte potřebné vybavení, neumíte nebo nechcete nanést vosk na lyže sami, navštivte náš servis a my už se o vše postaráme.

Kromě lyžařského vosku u nás pořídíte i další lyžařské vybavení, jako kupříkladu vázání, lyžáky, lyžařské hole, helmy, brýle, páteřáky

JAK VYPADÁ PROCES NANÁŠENÍ VOSKU NA LYŽE

Prvním krokem před samotnou aplikací lyžařského vosku by mělo být řádné očištění skluznice lyží od špíny a prachu. Poté se vosk nanáší pomocí žehličky na lyže. Roztavený vosk rovnoměrně a pečlivě nanášíme po celé délce skluznice. Po ochlazení se přebytečný lyžařský vosk odstraňuje speciální škrabkou nebo kartáčem (obojí naleznete stejně jako vosk na lyže v této kategorii), aby zůstala pouze tenká vrstva. Právě ta totiž nejlépe zlepšuje kluznost.

JAK ČASTO BY SE SKLUZNICE MĚLA OŠETŘIT VOSKEM NA LYŽE?

Voskování by mělo být prováděno pravidelně, aby byla zajištěna optimální kluznost a ochrana. Frekvence nanesení nové vrstvy vosku na lyže závisí na četnosti používání a podmínkách lyžování. Všeobecně se doporučuje aplikace lyžařského vosku po každém třetím nebo čtvrtém použití, avšak v extrémních podmínkách nebo při intenzivním používání bude nutné častější voskování. Je důležité si zapamatovat, že správné a pravidelně nanášení vosku na lyže má vliv na jejich výkon a životnost. Proto pokud si nejste jisti, jak lyžařský vosk správně nanést či nedisponujete potřebným vybavením, jakým je třeba žehlička na lyže, měli byste se obrátit na odborníka nebo zkušeného lyžaře.

JEDNA Z DALŠÍCH FÁZÍ ÚDRŽBY: BROUŠENÍ HRAN LYŽÍ

Kromě nanesení lyžařského vosku pomocí žehličky na lyže je třeba provést také broušení hran lyží. Jedná se o důležitou součást údržby lyží a může mít významný vliv na jejich výkon a bezpečnost. Ostré hrany lyží umožňují lepší záběr do sněhu, což zlepšuje ovládání a stabilitu.

Stejně jako proces nanášení vosku na lyže začíná broušení přípravou lyží. Lyže je třeba zajistit pomocí svorky nebo speciálního stojanu, protože je třeba, aby byly při broušení stabilní. Hrany lyží jsou poté broušeny brouskem podél celé délky hrany, aby byly odstraněny všechny poškozené oblasti a obnoven ostrý profil. Během broušení je důležité udržovat na brousek rovnoměrný tlak a pracovat ve stejném směru. Tak bude zajištěna rovnoměrná úprava celé hrany. Stejně jako aplikace vosku na lyže je tedy třeba jistá pečlivost. Nechcete-li broušení provádět sami, obraťte se na náš servis; vaše lyže perfektně připravíme.

dárkovou kartou