Lyžařské oblečení a doplňky

Nabízíme funkční lyžařské oblečení z odolných materiálů, které vám na svahu poskytne nejenom efektivní zateplení a odvod vlhkosti, ale i dostatečný komfort. Kvalitní oblečení na lyže je základem pro vaši pohodu a dobré výkony na sjezdovce. Pořídit si u nás můžete třeba lyžařské bundy, kalhoty, termoprádlo, čepice, rukavice nebo mikiny. Kromě lyžařské oblečení nabízíme i kompletní lyžařské vybavení, například lyže, lyžařské hole, helmy, brýle či páteřáky.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Freestylová koloběžka leží na betonu.
JAK SE OBLÉCT NA LYŽE A SNOWBOARD? Určitě jste už někdy slyšeli, že před zimou se nejlépe ochráníte tak, že budete vrstvit oblečení...
279 Kč -57%
119 Kč
*Od 17. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
ECODesign
179 Kč -44%
99 Kč
*Od 17. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
1 299 Kč -30%
899 Kč
*Od 7. 2. 2023 až do vyčerpání zásob
149 Kč -46%
79 Kč
*Od 17. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
4.5/5 podle 52014 Hodnocení z webu a z prodejen

TŘI VRSTVY LYŽAŘSKÉHO OBLEČENÍ ANEB CIBULOVÝ PRINCIP

Spolehlivé zateplení, odvod vlhkosti, ochrana před vnějšími vlivy, co nejmenší omezení pohyblivosti a pohodlí. To jsou hlavní přednosti dobře zvoleného kvalitního lyžařského oblečení. Pořízení vhodného oblečení na lyže ovlivní nejenom váš celkový zážitek, ale i výsledky, kterých na sjezdovce dosáhnete. Prospějete také vlastnímu zdraví, protože pomůžete svému tělu, aby se lépe vypořádalo s nízkými teplotami, případně aby jim nebylo vystaveno v potem nasáklém oděvu. Nejlepší je obléknout se dle takzvaného cibulového principu, což je systém tří navzájem se překrývajících vrstev lyžařského oblečení, v němž má každá vrstva svou funkci. Jaké oblečení na lyže zvolit, abyste dle zmíněného principu mohli před vstupem na sjezdovku navrstvit, si probereme v odstavcích níže.

Mimochodem: v Decathlonu pořídíte funkční lyžařské oblečení pro každou vrstvu cibulového principu. Pořídit si u nás můžete třeba lyžařské bundy, mikiny, kalhoty, termoprádlo nebo čepice. Nabízíme také kompletní lyžařské vybavení , tudíž si u nás vyberete například lyže, lyžařské hole, boty na lyže i na snowboard, helmy, brýle či páteřáky.

JAKÉ LYŽAŘSKÉ OBLEČENÍ BY MĚLO TVOŘIT PRVNÍ VRSTVU

První vrstvu oblečení na lyže mnozí považují za vůbec nejdůležitější. Říkává se jí také vrstva sací. Při zvýšené fyzické aktivitě produkuje vaše tělo teplo, tudíž se zahřeje celý váš organismus. A jak je známo, cokoliv tvoří teplo, potřebuje také chladit, aby nedošlo k problémům. Aby se naše tělo ochladilo, začne se potit, což však může být v nízkých teplotách problém, pokud nejsme vhodně oděni. Mokré oblečení nám krade teplo až třikrát rychleji, o což na sjezdovce rozhodně nestojíme. Proto je dobré lyžařské oblečení pro první vrstvu vyrobeno z materiálů, které udrží teplo, ale nabízejí zároveň určitou prodyšnost, aby docházelo k odvodu vlhkosti ven. K tomuto účelu slouží termoprádlo. Při výběru termoprádla pro první vrstvu mějte na paměti, že by nemělo nikde “plandat”, nýbrž by mělo tělo příjemně obemknout. Zamyslete se i nad tím, jak namáhavou fyzickou aktivitu plánujete provádět. Plánujete na svahu strávit celý den či nikoli? Podle toho zvolte termoprádlo teplejší nebo naopak méně teplé a prodyšnější a tím pádem i s lepší schopností odvádět vlhko.

OBLEČENÍ NA LYŽE PRO DRUHOU VRSTVU

Druhá vrstva lyžařského oblečení není zcela nezbytná při vyšších teplotách, tudíž sami rozhodněte, dle aktuálních teplot i vašich preferencích, zda ji nasadíte či nikoliv. Hlavní funkcí druhé vrstvy je zateplení, ale i zde se myslí na odvod vlhkosti dál, jen už ne v tak velké míře. Pro druhou vrstvu oblečení na lyže volte kvalitní lyžařské mikiny. Tyto mikiny jsou obvykle vyrobeny z více druhů látek, přičemž ty hřejivější se aplikují v oblasti beder. Nevybírejte mikinu podle tloušťky materiálů, ani pokud máte rádi teploučko. Ve výsledku totiž platí, že čím tlustší mikina bude, tím menší bude prodyšnost, pot se bude držet u těla, látka jím nasákne a ve výsledku vám bude beztak zima. Taková mikina je jakožto lyžařské oblečení méně efektivní i proto, že vás bude příliš omezovat v pohybu, což nechceme při jakémkoli sportu. Dobrým materiálem pro lyžařskou mikinu je například fleece, které hřeje a zároveň nabízí dobrou úroveň prodyšnosti.

IDEÁLNÍ LYŽAŘSKÉ OBLEČENÍ PRO TŘETÍ VRSTVU

Třetí vrstva lyžařského oblečení má za úkol vás ochránit před nepřízní počasí. Zkrátka jejím posláním je nepustit k vám déšť, sníh ani vítr. Z toho lze vyvodit, že třetí vrstva oblečení na lyže musí nabízet nejenom zateplení, ale také jistou úroveň voděodolnosti. A zapomínat nesmíme ani na fakt, že třetí vrstva je finální zastávkou vlhkosti těla a odtud už jde prostě ven. Pořádná lyžařské bunda vše zmíněné zajistí. Stupeň úrovně voděodolnosti u lyžařského oblečení poznáme podle Vodního sloupce, který se udává v mm. Pokud třeba u lyžařské bundy naleznete informaci: že její hodnota nepromokavosti je 3 000 mm, můžete očekávat, že materiál promokne přibližně po 2 až 4 hodinách při sněžení. Lyžařské oblečení a lyžařské bundy především mohou být vybaveny i dalšími “vylepšováky”, které jejich nepromokavost zvyšují. Například nepromokavými zipy a švy.

Na nohou nám postačí vrstvy dvě. První je již zmíněné termoprádlo a druhou pak lyžařské kalhoty. Ty zabrání pronikání vody a sněhu na místa, kde je rozhodně nechceme. Konkrétně lyžařské kalhoty s kšandami mají tu výhodu, že ochrání spodní část zad před nákladem sněhu, který můžeme například při pádu snadno nabrat.

Pokud si s výběrem lyžařského oblečení či vybavení necháte raději poradit, zastavte se za námi na kterékoli z našich prodejen.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu