Skialpové boty Maestrale

12 999 Kč

Ideální boty na skialpinismus ve volném terénu v horách. Uživatelé si pochvalují zejména vynikající vlastnosti bot při sjezdu.

Tento model od značky Scarpa je oblíbenou klasikou, která si již získala srdce mnoha skialpinistů zejména díky svému pohodlí a skvělému zpevnění. Zde je model pro zimní sezónu 21/22.

Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Nízká hmotnost

Hmotnost: 1440 g ve vel. 27.

Snadné otáčení

Úhel komínu v pozici pro chůzi: 60°. Při lyžování: 16° až 18°

Držení na noze

Tepelně tvarovatelné botička INTUITION® 3 hliníkové přezky + pásek na stažení

Kompatibilita

Inserty Low tech pro skialpinistické vázání.

Snadné použití

Páčka pro přechod z režimu chůze na režim sjezd.

Technické informace

Jak vybrat skialpové boty?

Boty vybírejte podle toho, jakým způsobem nejraději jezdíte. Tyto boty jsou ideální kompromis mezi výkonem při sjezdu (zpevnění nohy/tuhost boty) a pohodlím při stoupání (nízká hmotnost, větší rozsah pohybu komínu). Pokud hledáte univerzální boty (na freeride, freeskialpinismus i třeba lyžování), sáhněte po botách se 4 přezkami, nabízí lepší a přesnější zpevnění. Na skialpinismus (ve středisku i v horách) jsou lepší boty se 2 nebo 3 přezkami, jsou lehčí a nabízí větší rozsah pohybu komínu.

Pohodlí v botičce

Botičku lze navíc tepelně vytvarovat (INTUITION®), aby byla boty uvnitř ještě pohodlnější. Pokud ji tepelně vytvarujete, bude pak přesně sedět právě na vaše nohy.
Botičku doporučujeme ještě dotáhnout pomocí tkaniček (jsou součástí balení), abyste předešli přílišnému tření a vzniku puchýřů.
Je také důležité při koupi skialpových bot nespěchat a vyzkoušet několik různých modelů, abyste našli ten, který vám bude sedět nejlépe.

Systém utahování

Lanko protažené ve tvaru písmene Z přes nárt zaručuje dobré zpevnění špičky nohy. Utažení horní části boty v oblasti kotníku umožňuje nohu dobře zpevnit, aby se při odrazu v botě nezvedela pata. Dobré zpevnění také zaručuje lepší a přesnější vedení lyží při sjezdu.

Pohyb komínu

Tyto boty nabízejí rozsah pohybu komínu 60°.
Pohyb komínu uvolňuje kotník a poskytuje dostatečnou pohyblivost pro pohodlné stoupání.

Délka podešve boty

26 = 297 mm,
27 = 306 mm,
28 = 314 mm,
29 = 322 mm,
30 = 331 mm

Systém RECCO®

Pokud se pohybujete v lyžařském areálu. Bezpečnostní systém RECCO® je technologie, kterou využívá většina vysokohorských záchranářů. Jejich detektor RECCO® vysílá přímý signál. Reflektor RECCO®, který je všitý v botách, tento signál odráží zpět. Záchranáři poté tento signál zachytí a určí přesnou polohu osoby pod lavinou. Před lyžováním se vždy informujte o aktuálním lavinovém nebezpečí.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Vnitřní botičky po každém použití vyndejte, aby dobře vyschly.

Pokyny pro uživatele

Nepoužívat s klasickým lyžařským (sjezdařským) vázáním.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání