SALOMON

Pánské lyžařské boty Quest Access 70

3 799 Kč
Kód : 8845150

Boty pro začínající lyžaře, kteří hledají maximálně pohodlné a tolerantní boty, ve kterých bude radost učit se lyžovat.

Perfektní boty na naučení se lyžovat v těch nejlepších podmínkách. Boty jsou uvnitř prostorné a botička je ze silné vrstvy pěny, proto nabízí bezkonkurenční pohodlí.

 • 25–25,5cm undefined
 • 26–26,5cm undefined
 • 27–27,5cm undefined
 • 28–28,5cm undefined
 • 29–29,5cm undefined
 • 30–30,5cm Není skladem
 • 31–31,5cm undefined

Získejte +379 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  TUHOST

  Velmi měkké: flex index 70. Vhodný na tlak holeně, odpouští chyby.

  DRŽENÍ NA NOZE

  104 mm: Široká.Slabé zpevnění: ideální do začátků nebo na pomalou jízdu.

  MOŽNOST NASTAVENÍ

  1 nastavitelná přezka (typu snowboard). Jednoduché a rychlé utažení.

  SNADNÉ POUŽITÍ

  Nejjednodušší a nejrychlejší na obouvání, vyzouvání, utažení i chůzi.

  ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

  Botička není tepelně tvarovatelná.

  SNADNÉ PŘEMÍSTĚNÍ

  Větší rozsah pohybu kotníku uvolněním o několik zubů.

  PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

  Podešev z dvouhustotního materiálu pro lepší přilnavost.

  Technické informace

  Určení

  Boty Salomon QST Access 70 jedny z nejpoddajnějších a nejpohodlnějších lyžařských bot na trhu. Ideální pro začínající nebo rekreační lyžaře, jejichž hlavní prioritou je pohodlí. S režimem pro sjzed/chůzi a vroubkovanou podešví pro pohodové dny na strávené na sjezdovce.

  Nastavení přezek

  Bota má 3 mikrometrické hliníkové přezky. Délku přezky lze nastavit otáčením přezky. Horní přezky mají tři možné pozice, díky kterým se boty přizpůsobí každé šířce lýtka. Horní část boty je opatřena pevným širokým páskem na suchý zip.

  Obouvání a vyzouvání

  Režim sjezd/chůze usnadňuje chůzi. Výhodou tohoto systému je také snadnější obouvání a zouvání bot. V pozici chůze se boty dají rozevřít víc, což usnadňuje obouvání i vyzouvání.

  Co je to flex?

  Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex index 60 až 70 je vhodný pro začínající lyžaře. Flex index 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

  Jakou zvolit velikost?

  Velikost lyžařský bot se uvádí ve stupnici Mondopoint. Jedná se v podstatě o délku chodidla v cm.
  Stoupněte si tak, aby se paty dotýkaly zdi, vsuňte pod chodidla papír, lehce se předkloňte (jako při lyžování) a změřte délku chodidel (počítejte to delší chodidlo). Pokud jste např. naměřili 27,2 cm, vyberte velikost 27/27,5.
  Bota vel. 27 je stejná jako bota vel. 27,5.

  Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

  V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. V zapnutých botách se poté třikrát zhoupněte v kolenou. Pak se postavte a narovnejte: měly by se prsty dotýkat špičky botičky. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit. Mějte také na paměti, že pěnová botička se po několika dnech lyžování na některých místech udusá.

  Co dělat, když nohy v botách bolí?

  1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně.

  Jak lyžařské boty skladovat?

  1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
  3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

  Jak zkoušet lyžařské boty?

  V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

  Jak to udělat, aby nohy nemrzly...

  Často se na to nedbá, ale řádné vysušení lyžařských bot je tou nejzásadnější věcí, kterou můžete předejít zmrzlým prstům. I když je venku -10 °C, tak se nohy zpotí a botička uzavřená v plastovém skeletu nemusí zcela uschnout po několik dní. Ideálně proto botičky vyndejte při každém návratu ze svahu. Samozřejmě také můžete použít vysoušeče obuvi. Ty jsou praktické tím, že botičky nemusíte vyndavat, stačí do nich vysoušeč zasunout.

  Botičky jsou teplem tvarovatelné... K čemu tepelné vytvarování slouží?

  Botička boty Salomon Quest je tepelně tvarovatelné v oblasti kotníku a špičky. To znamená, že pěna, ze které jsou botičky vyrobeny, se může na těchto místech zahřát, a tím se přizpůsobí tvaru nohy a zároveň i skeletu boty. Tepelné vytvarování tak celkově zlepšuje kompatibilitu nohy, botičky a skeletu, díky čemuž mohou zmizet místa, která původně na nohu tlačila.

  Koncepce a technologie výrobku

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

  Pokyny pro uživatele

  Nesušte na radiátoru.

  TESTY

  Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů tím ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

  Obrázky

  Pánské lyžařské boty Quest Access 70
  Pánské lyžařské boty Quest Access 70
  Pánské lyžařské boty Quest Access 70
  Pánské lyžařské boty Quest Access 70
  Pánské lyžařské boty Quest Access 70
  Pánské lyžařské boty Quest Access 70

  Hodnocení zákazníků