Pánské lyžařské boty na freeride Shift Pro 100

7 499 Kč

8791453

Určené na freeride. Boty jsou také ideální na začátky s freeskialpinismem, a to díky velkému rozsahu pohybu komínu a insertům.

Nové lyžařské boty SHIFT PRO 100 AT od značky SALOMON kombinují potěšení ze stoupání s maximálním výkonem při sjezdu. Ideální volba na freeskialpinismus.

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

TUHOST

Flex index 100 je ideální na zlepšování se.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Fiberglass Coreframe zaručuje dobré tlumení terénních nerovností.

KOMPATIBILITA

Podrážka s inserty kompatibilní s vázáním Grip Walk i skialpinistickým vázáním.

VOLNOST POHYBU

SureLock Skiwalk: úhel 48° v pozici pro chůzi pro snadnější výstup.

DRŽENÍ NA NOZE

4 mikrometrické hliníkové přezky, strap 35 mm.

POHODLÍ

Tepelně tvarovatelná botička My Custom Fit 3D. Bezešvé provedení pro větší pohodlí.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Měkká vložka Sensifit na nártu usnadňující obouvání.

HŘEJIVOST

Izolující botička i vložka zadržují teplo.

Technické informace

Tepelné tvarování.

Botička My Custom Fit 3D Seamless Perf exkluzivně od Salomonu. Botička s provedením Seamless byla zbavena všech švů. To usnadňuje jako nazouvání tak vyzouvání a eliminuje místa nepříjemného tlaku. V botách se tak cítíte pohodlněji, a díky výbornému přenosu sil mezi komínem a skeletem bude vedení lyží přesnější.

Jak botičku vytvarovat v pohodlí domova?

1) Předehřejte troubu na 80 °C (horkovzdušná). 2) Vyndejte vnitřní botičky ze skeletu. 3) Vyndejte z botiček vnitřní vložky. 4) Vložte botičky do trouby na 5 minut. 5) Vyndejte botičky z trouby. 6) Vraťte do nich vložky. 7) Vraťte botičky do skeletů bot. 8) Obujte si boty a zapněte přezky (neutahujte příliš). 9) V botách zůstaňte 15 minut (při pokojové teplotě). Poté je zujte. A vše je připraveno!

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně. 3) Botičku tepelně vytvarujte.

Jak to udělat, aby nohy nemrzly...

Často se na to nedbá, ale řádné vysušení lyžařských bot je tou nejzásadnější věcí, kterou můžete předejít zmrzlým prstům. I když je venku -10 °C, tak se nohy zpotí a botička uzavřená v plastovém skeletu nemusí zcela uschnout po několik dní. Ideálně proto botičky vyndejte při každém návratu ze svahu. Samozřejmě také můžete použít vysoušeče obuvi. Ty jsou praktické tím, že botičky nemusíte vyndavat, stačí do nich vysoušeč zasunout.

Hmotnost

1,735 kg ve vel. 26,5 (mondopoint)

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání