ROSSIGNOL

Pánské lyžarské boty HI SPEED 120 LV GW

6 999 Kč
Kód : 8783170

Boty pro zkušené lyžaře s úzkou nohou, kteří hledají maximální zpevnění a přesnost.

Šířka 98 mm bot Hi Speed 120 LV je vhodná pro zkušené lyžaře s úzkými chodidly, kteří potřebují co největší přesnost a zpevnění.

 • 26cm undefined
 • 27cm undefined
 • 28cm undefined
 • 29cm undefined
 • 30cm undefined

Získejte +699 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  TUHOST

  Tuhé lyže: flex index 120. Přesné a maximálně reaktivní.

  DRŽENÍ NA NOZE

  98 mm: Tenké vložky. Nejužší boty s nejlepším zpevněním v řadě.

  ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

  Tepelně tvarovatelná botička.

  MOŽNOST NASTAVENÍ

  4 hliníkové mikrometrické přezky. Nastavitelná flexe.

  SNADNÉ POUŽITÍ

  Podešev GripWalk usnadňuje chůzi.

  HŘEJIVOST

  Vložka na spodku skeletu, vnitřní stélka a hřejivá botička.

  Technické informace

  Určení

  Pohodlné boty pro vysoce kvalitní výkony. Pro lyžaře, kteří preferují úzké boty. Rossignol se rozhodl pro nejmodernější skelet a četné možnosti individuálního nastavení. Skelet a komín skvěle přenášejí energii do lyže a zaručují vynikající kontrolu nad lyžemi v obloucích ve velké rychlosti. Nastavitelná flexe a přední náklon pro individuální nastavení reaktivity dle vašeho stylu jízdy.

  Co je to flex?

  Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex index 60 až 70 je vhodný pro začínající lyžaře. Flex index 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

  Nastavení přezek

  4 mikrometrické hliníkové přezky pro pevné a přesné utažení celé boty. Délku přezky lze upravovat otáčením, utažení lze tak nastavit s maximální přesností. Široký pásek na vršku boty zaručuje opravdu snadné a přitom pevné stažení.

  Co je to podešev GripWalk?

  Je to nový typ podešve na lyžařských botách. Lehce zvednutá patka zaručuje přirozenější a pohodlnější chůzi. Upozornění: Vázání na lyžích musí být kompatibilní s botami GripWalk!

  Jakou zvolit velikost?

  Velikost lyžařský bot se uvádí ve stupnici Mondopoint. Jedná se v podstatě o délku chodidla v cm.
  Stoupněte si tak, aby se paty dotýkaly zdi, vsuňte pod chodidla papír, lehce se předkloňte (jako při lyžování) a změřte délku chodidel (počítejte to delší chodidlo). Pokud jste např. naměřili 27,2 cm, vyberte velikost 27/27,5.
  Bota vel. 27 je stejná jako bota vel. 27,5.

  Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

  V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

  Co dělat, když nohy v botách bolí?

  1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně.

  Jak lyžařské boty skladovat?

  1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
  3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

  Koncepce a technologie výrobku

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

  Pokyny pro uživatele

  Nesušte na radiátoru.

  TESTY

  Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů tím ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

  Pokyny k údržbě

  Usušte po každém použití.

  Hodnocení zákazníků