WEDZE

Pánské lyžařské boty 100

2 799 Kč
Kód : 8588277

Lyžařské boty Wedze 100 ideální pro začátečníky nebo na rekreační jízdu. Snadno se nasazují a sundavají, jednoduše se utahují a pohodlně se v nich chodí.

Tyto lyžařské boty jsou vhodné pro začátečníky nebo opravdu rekreační jezdce, kteří preferují jednoduchost a pohodlí a hledají tolerantní boty na pohodové začátky.

 • 26–26,5cm undefined
 • 30–30,5cm undefined

Získejte +279 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  TUHOST

  Velmi poddajné: flex index 60. Vhodný na tlak holeně, odpouští chyby.

  DRŽENÍ NA NOZE

  104 mm: Široká.Slabé zpevnění: ideální do začátků nebo na pomalou jízdu.

  MOŽNOST NASTAVENÍ

  1 nastavitelná přezka (typu snowboard). Jednoduché a rychlé utažení.

  SNADNÉ POUŽITÍ

  Nejjednodušší a nejrychlejší na obouvání, vyzouvání, utažení i chůzi.

  ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

  Botička není tepelně tvarovatelná.

  Technické informace

  Určení

  Boty 100 jsou určené začátečníkům nebo rekreačním lyžařům. Díky konstrukci se zadním vstupem se opravdu snadno nazouvá i vyzouvá a díky jediné přezce se velmi snadno utahuje.
  Jsou velmi poddajné a tolerantní, takže se dokonale hodí na učení se lyžovat. Zadní část lze povolit, díky tomu má kotník při chůzi velký prostor pro pohyb. Boty jsou také velmi prostorné, aby byly opravdu pohodlné.

  Nastavení přezek

  Utažení jednou přezkou je několik sekund po utažení srovnatelné s klasickým utahováním pomocí 3 až 4 přezek a strapu.
  Použití je jednoduché, stačí přezku utáhnout na požadovanou míru. Při chůzi stačí přezku o kousek povolit, aby měl kotník více prostoru pro pohyb.
  Při sundavání bot stačí přezku zcela povolit (vytáhnou ozubený pásek). Boty se doširoka otevřou a nohu bude velmi snadné vytáhnout ven.

  Nazouvání / vyzouvání

  Konstrukce se zadním vstupem umožňuje skelet otevřít doširoka a nohu snadno vytáhnout. Nemusíte se ohýbat, táhnout silou, nebo odtlačovat jazyk, abyste nohu dostali ven. Boty se stejně snadno nazouvají i ve velkých mrazech, kdy jsou klasické boty kolikrát mnohem tužší než obvykle a obouvání je tak složitější.

  Co je to flex?

  Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex index 60 až 70 je vhodný pro začínající lyžaře. Flex index 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

  Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

  V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. V zapnutých botách se poté třikrát zhoupněte v kolenou. Pak se postavte a narovnejte: prsty by se měly dotýkat špičky botičky. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit. Mějte také na paměti, že pěnová botička se po několika dnech lyžování na některých místech udusá.

  Co dělat, když nohy v botách bolí?

  1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně.

  Jak lyžařské boty skladovat?

  1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
  3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

  Jak zkoušet lyžařské boty?

  V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

  Jak to udělat, aby nohy nemrzly...

  Často se na to nedbá, ale řádné vysušení lyžařských bot je tou nejzásadnější věcí, kterou můžete předejít zmrzlým prstům. I když je venku -10 °C, tak se nohy zpotí a botička uzavřená v plastovém skeletu nemusí zcela uschnout po několik dní. Ideálně proto botičky vyndejte při každém návratu ze svahu. Samozřejmě také můžete použít vysoušeče obuvi. Ty jsou praktické tím, že botičky nemusíte vyndavat, stačí do nich vysoušeč zasunout.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Svršek 100% Polypropylen Podšívka 100% Polyester Podešev 100% Termoplastický polyuretan

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

  Pokyny pro uživatele

  Nesušte na radiátoru.

  TESTY

  Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů tím ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

  Pokyny k údržbě

  Usušte po každém použití.

  Obrázky

  Pánské lyžařské boty 100
  Pánské lyžařské boty 100
  Pánské lyžařské boty 100
  Pánské lyžařské boty 100
  Pánské lyžařské boty 100
  Pánské lyžařské boty 100

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi