Lyžařské a snowboardové termoprádlo

Při lyžování je kvalitní termoprádlo klíčovým prvkem pro zajištění pohodlí a tepelné izolace v proměnlivých horských podmínkách. Lyžařské termoprádlo je navrženo speciálně pro potřeby lyžařů a snowboardistů, kteří se vystavují chladnému počasí, větru a sněhu, zatímco provádějí fyzicky náročné aktivity na svahu.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
399 Kč -37%
249 Kč
*Od 28. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
4.6/5 podle 20111 Hodnocení z webu a z prodejen

KVALITNÍ A FUNKČNÍ LYŽAŘSKÉ TERMOPRÁDLO PRO VAŠE POHODLÍ

Termoprádlo není nezbytně určeno pouze do chladného počasí na lyže. První vrstva kvalitního termoprádla podpoří v každém ročním období regulaci tělesné teploty a odvod vlhkosti. Jak přesně to ale funguje? Termoprádlo dokáže tělo ochladit i zahřát. Multifunkční termoprádlo se přizpůsobuje povětrnostním podmínkám a umožňuje trénink ve větším pohodlí. Díky inovativním technologiím a promyšlené kombinaci materiálů nabízí spodní prádlo optimální odvod vlhkosti: pot je od pokožky zcela odváděn, pokožka zůstává suchá a vaše tělesná teplota “nelítá” nahoru a dolů. Díky tomu vám nebude ani příliš horko, ani příliš zima.

V Decathlonu si lyžařské termoprádlo vybere občasný i intenzivní jezdec. Nabízíme dámské, pánské i dětské termoprádlo, ale i další lyžařské a snowboardové oblečení, například bundy, mikiny, kalhoty. Kromě toho si u nás můžete pořídit i kompletní lyžařské a snowboardové vybavení, jakým jsou třeba samotné lyže a snowboardy nebo lyžařské hole, boty na lyže i na snowboard, helmy, brýle, páteřáky a podobně.

LYŽAŘSKÉ TERMOPRÁDLO JAKO SOUČÁST “TŘÍVRSTVÉHO SYSTÉMU”

Třívrstvý systém tvoří několik navzájem se překrývajícími vrstvami oblečení, které se skládají z prodyšné základní vrstvy (spodní vrstva, které můžeme říkat také “sací vrstva”), termoizolační střední vrstvy (druhá vrstva) a v neposlední řadě z vodoodpudivé a ochranné vrstvy (třetí vnější vrstva). Nejen zkušení milovníci zimních sportů používají třívrstvý systém, kterému se říká: “cibulový princip”. Hodí se do teplejších i chladnějších dnů pro jakýkoli venkovní trénink, při kterém se zapotíte. Lyžařské termoprádlo vás na sjezdovce udrží v teple, suchu a odvede pot ven. První vrstva vašeho oblečení na lyže je tedy termoprádlo, základ vaší pohody. Jednat se bude nejčastěji o prodyšné, lehké, měkké a bezešvé triko a kalhoty.

PROČ JE VÝBĚR FUNKČNÍHO LYŽAŘSKÉHO TERMOPRÁDLA TAK DŮLEŽITÝ

Ideální ochranu a pohodlí získáte pouze tehdy, pokud si správně vyberete základní vrstvu. Pokud je zvolené lyžařské termoprádlo příliš velké, špatně padne nebo je vyrobeno z nevhodně zvoleného materiálu, nebudete jednat dobře tepelně izolováni, nebudete chráněni před nepříjemným vlhkem a nebudete se vcítit pohodlně. Ujistěte se proto, že vám zvažované termoprádlo dobře padne a nebude vám bránit ve volném pohybu ani vás řezat do kůže, abyste se mohli bez omezení věnovat sportu. Pro základní vrstvu jsou vhodné zejména materiály jako syntetické vlákno nebo merino vlna. Aby vámi vybrané lyžařské termoprádlo plnilo své funkce, mělo by se stát vaší druhou kůží; musí být dobře přiléhavé. To však neznamená, že vás mělo nepříjemně svírat či někde tlačit.

Pokud si s výběrem lyžařského termoprádla nejste jisti, neváhejte nás kontaktovat či navštívit na některé z našich prodejen. Rádi vám s výběrem poradíme a popovídáme si o sportu.

dárkovou kartou