Dámské lyžařské boty Magna 85

5 499 Kč

Boty pro pokročilé lyžařky, které hledají široké lyžařské boty, které by jim byly spolehlivým parťákem do dalšího zlepšování.

Boty zaručují optimální zpevnění pro širší chodidla i velmi dobrou kontrolu vedení lyží.

Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Tuhost

Tuhost

Střední flexe 85. Dobrý kompromis pohodlí/přesnost. Ideální na zlepšení techniky

Držení na noze

Držení na noze

102 mm. Středně široká chodidla.Botička ze standardní pěny.

Anatomická přizpůsobivost

Anatomická přizpůsobivost

Tvarovaná botička, tepelně tvarovatelná v oblasti kotníků.

Možnost nastavení

Možnost nastavení

4 mikrometrické přezky. 2 přezky lze posunout. 35mm pásek.

Snadné použití

Snadné použití

Technologie EZ Step-In usnadňuje obouvání.

Hřejivost

Hřejivost

Technologie Thinsulate: dobrá izolace díky netkaným vláknům.

Technické informace

Určení

Dokonalý kompromis mezi hřejivostí, přesností a pohodlím. Boty Atomic Hawx Magna 85 jsou široké 102 mm. Díky technologii Thinsulate zaručují chodidlům dobrou tepelnou izolaci. Jsou určeny pokročilým lyžařkám. Nabízejí dobrý přenos sil z bot do lyží. Zároveň jsou vybaveny i technologií EZ Step-In, která usnadňuje obouvání i zouvání.

Nastavení přezek

Tyto boty mají 4 velmi odolné hliníkové mikrometrické přezky. Délku přezky lze nastavit otáčením přezky. Horní přezky mají tři možné pozice, díky kterým se boty přizpůsobí každé šířce lýtka. Široký pásek na vršku boty zaručuje opravdu snadné a přitom pevné stažení.

Co je to flex index?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex index 60 až 70 je vhodný pro začínající lyžaře. Flex index 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex index.

Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně.

Botičky jsou teplem tvarovatelné... K čemu tepelné vytvarování slouží?

Botičku v botách Atomic Hawx Magna 85 lze tepelně vytvarovat v oblasti kotníků. To znamená, že pěna, ze které jsou botičky vyrobeny, se může na těchto místech zahřát, a tím se přizpůsobí tvaru nohy a zároveň i skeletu boty. Tepelné vytvarování tak celkově zlepšuje kompatibilitu nohy, botičky a skeletu, díky čemuž mohou zmizet místa, která původně na nohu tlačila.

Jak lyžařské boty skladovat?

1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Pokyny k údržbe

Usušte po každém použití.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Podobné produkty