Skialpové vybavení

Základní skialpová výbava se skládá ze skialpových lyží v setu s vázáním a stoupacími pásy. Dále jsou potřeba speciální skialpové boty.

Přeskočit kategorie Přeskočit kategorie
4.4/5 podle 278 Hodnocení z webu a z prodejen

Skialpové vybavení:

Pro skialpinismus nabízíme skialpové lyže pro každou úroveň pokročilosti. Aby bylo stoupání co nejméně namáhavé, jsou naše lyže lehké (méně než 3 kg). Mají dřevěné jádro, jsou univerzální a mají dobré jízdní vlastnosti při stoupání i sjezdu. Prohlédněte si naše lyže na freeride touring. Lyže jsou široké a lehce projedou každým typem sněhu: prašan, zmrzlý, uježděný sníh...


Skialpové vybavení: Vyberte si boty a vázání

U skialpového lyžování je vázání velmi důležitým vybavením, protože má významný vliv na pohodlí při stoupání i sjezdu. Naše vázání je lehké a spolehlivé, je nastavitelné a upevněné na hliníkové destičce se zvýšenou odolností vůči torzi. Lyže se používají s botami opatřenými inserty. Při zouvání lze využít praktického systému, který umožňuje vypnout vázání bez použití hole. V oddělení obuvi pro skialp nabízíme dámské i pánské modely pro skitouring a skialpinismus, které upevníte do každého vázání. Usnadňují přechod z chůze do kluzu a umožňují snadný sjezd. Skialpové hole jsou lehké a odolné, vyrobené z hliníku nebo vysokohustotních hliníkových slitin. Výšku hole lze nastavit.


Příslušenství pro skialpinismus: nezbytné příslušenství

Skialpové lyžování je velmi technickou disciplínou, u které je nezbytně nutné určité vybavení s sebou ve skialpovém batohu. Stoupací pásy zajišťují dokonalou přilnavost v kopci a při stoupání zmírňují vaši únavu. Nezapomeňte vzít si s sebou lepidlo ve spreji nebo sadu lepicích válečků pro snadné lepení stoupacích pásů. Velmi praktická je rovněž škrabka na stoupací pásy na vyčištění a přípravu skluznice před nanesením nové lepicí vrstvy. Bezpečnostní leash s karabinkou zabrání ztrátě lyže při nechtěném vypnutí.

Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu