Dámské boty ALLTRACK ELITE 90 LT

9 999 Kč

8613471

Lyžařské boty určené na freeride. Ideální boty na kombinaci freeridu a skialpinismu díky velkému rozsahu komínu a insertům Low Tech s certifikací Dynafit.

V tomto modelu se na v horách můžete vypravit kamkoliv. Má uzamykatelný komín pro přirozenou volnost pohybu a úzký profil chodidla (98 mm) pro precizní kontrolu ve sjezdu.

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

TUHOST

Flex index 90 je dostatečné výkonný, aby vyhovoval i nejlepším lyžařkám.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Dobře rozprostřená flexe efektivně tlumí nerovnosti terénu.

KOMPATIBILITA

Kompatibilní s normovaným skialpinistickým vázáním (ISO 9523) a GRIPWALK®

VOLNOST POHYBU

50 stupňů v režimu chůze pro pohodlnější chůzi.

DRŽENÍ NA NOZE

Skinny Fit: šířka chodidla 98 mm, bota nohu těsně obepíná.

POHODLÍ

Botička je tepelně tvarovatelná = pohodlí a optimalizovaný přenos energie.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Skelet Dual Core Light pro snazší nazouvání i vyzouvání.

HŘEJIVOST

Technologie Thinsulate™ Stretch zaručuje dobrou izolaci.

Technické informace

Tepelné tvarování.

Pre-Shape Liner Full Custom T2:
Díky tvarovatelnému vnitřnímu polstrování se botičky zcela přizpůsobí morfologii nohy a poskytnou vám optimální pohodlí. Zároveň umožňují i precizní vedení lyží díky vynikajícímu přenosu energie do vnějších materiálů. Pre-Shape Liner Full Custom :
Díky tvarovatelnému vnitřnímu polstrování se botičky zcela přizpůsobí morfologii nohy a poskytnou vám optimální pohodlí. Zároveň umožňují i precizní vedení lyží díky vynikajícímu přenosu energie do vnějších materiálů. Botička je ze dvou materiálů, verze T2 má tuhé polstrování EVA v místech opěru a méně husté polstrování jinde.

Jak botičku vytvarovat v pohodlí domova?

1) Předehřejte troubu na 80 °C (horkovzdušná). 2) Vyndejte vnitřní botičky ze skeletu. 3) Vyndejte z botiček vnitřní vložky. 4) Vložte botičky do trouby na 5 minut. 5) Vyndejte botičky z trouby. 6) Vraťte do nich vložky. 7) Vraťte botičky do skeletů bot. 8) Obujte si boty a zapněte přezky (neutahujte příliš). 9) V botách zůstaňte 15 minut (při pokojové teplotě).

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně. 3) Botičku tepelně vytvarujte.

Jak to udělat, aby nohy nemrzly...

Často se na to nedbá, ale řádné vysušení lyžařských bot je tou nejzásadnější věcí, kterou můžete předejít zmrzlým prstům. I když je venku -10 °C, tak se nohy zpotí a botička uzavřená v plastovém skeletu nemusí zcela uschnout po několik dní. Ideálně proto botičky vyndejte při každém návratu ze svahu. Samozřejmě také můžete použít vysoušeče obuvi. Ty jsou praktické tím, že botičky nemusíte vyndavat, stačí do nich vysoušeč zasunout.

Hmotnost

1490 g ve vel. 24,5 (mondopoint)

Thinsulate Stretch

THINSULATE® od 3M je lehký syntetický izolační materiál, který efektivněji drží teplo ve studeném a vlhkém prostředí. Budete se tak cítit pohodlně po celý den. THINSULATE® STRETCH je pružnější verze, která nabízí lepší volnost pohybu i fixaci chodidla pro pohodlné vedení lyží.

Hodnocení zákazníků

Načítání