Skialpová vázání

V naší nabídce skialpového vázání najdete pinové vázání, které je vhodné na dlouhé výšlapy na horách. K vázání si vyberte vhodné skialpové boty a lyže na skialpinismus.

Přeskočit kategorie Přeskočit kategorie
Skip filters
Filtry
CENA
3.8/5 podle 8 Hodnocení z webu a z prodejen

Rozšiřte své znalosti o skialpu

Ze skialpinismu se vyvinuly ostatní lyžařské disciplíny. První stopy se objevily již v pravěku. Již naši předkové používali pro přechod zasněžené krajiny dvě primitivní dřevěná prkénka. Dnes skialpinismus přitahuje nové a nové příznivce, kteří ze sebe vydají vše, aby si užili jízdu v zasněžené krajině. Důležité je opatřit si vhodné skialpové oblečení a nezbytné bezpečnostní vybavení. Skialpinismus se zdá být jednoduchým a příjemným sportem, ve skutečnosti však vyžaduje určité lyžařské dovednosti, dobrou fyzickou kondici a dobré vybavení


Skialpové vybavení: Vyberte si boty a vázání

U skialpového lyžování je vázání velmi důležitým vybavením, protože má významný vliv na pohodlí při stoupání i sjezdu. Naše vázání je lehké a spolehlivé, je nastavitelné a upevněné na hliníkové destičce se zvýšenou odolností vůči torzi. Lyže se používají s skialpovými botami opatřenými inserty. Při zouvání lze využít praktického systému, který umožňuje vypnout vázání bez použití hole. V oddělení obuvi pro skialpinismus nabízíme dámské i pánské modely pro skitouring a skialpinismus, které upevníte do každého vázání. Usnadňují přechod z chůze do kluzu a umožňují snadný sjezd. Skialpové hole jsou lehké a odolné, vyrobené z hliníku nebo vysokohustotních hliníkových slitin. Výšku hole lze nastavit.


Příslušenství pro skialpinismus: nezbytné příslušenství

Skialpové lyžování je velmi technickou disciplínou, u které je nezbytně nutné určité skialpové příslušenství s sebou v batohu. Stoupací pásy zajišťují dokonalou přilnavost v kopci a při stoupání zmírňují vaši únavu. Nezapomeňte vzít si s sebou lepidlo ve spreji nebo sadu lepicích válečků pro snadné lepení stoupacích pásů. Velmi praktická je rovněž škrabka na stoupací pásy na vyčištění a přípravu skluznice před nanesením nové lepicí vrstvy. Bezpečnostní leash s karabinkou zabrání ztrátě lyže při nechtěném vypnutí.

Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu