Hole na běžky

V této kategorii najdete naši nabídku dospělých i dětských hůlek na běžky z kvalitních a osvědčených materiálů. Kromě hůlek na běžky pro klasickou i bruslařskou techniku si zde můžete pořídit i hůlky na kolečkové lyže. Nabízíme i další běžkařské vybavení a oblečení, jako třeba brýle, boty, kalhoty, bundy či trička a mikiny.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
4.5/5 podle 79 Hodnocení z webu a z prodejen

BEZ POŘÁDNÝCH HŮLEK NA BĚŽKY TOHO MOC NENABĚŽKAŘÍTE

Stejně jako je tomu u hůlek na sjezdové lyže a lyžáků, můžeme hůlky na běžky označit společně s běžkami a běžkařskými botami za nerozlučnou trojici, bez níž tento sport zkrátka provozovat nelze. Věnujte proto jejich výběru stejnou pozornost, jako samotným běžkám. Hůlky během běžeckého lyžování neustále používáte, máte díky nim potřebný odpich, avšak nesmí tomu být za cenu přehnaného množství vynaložené energie. Zvažte i materiály, z nichž jsou vámi zvažované běžkařské hůlky vyrobeny, neboť ovlivňují váš výkon i zážitek na trati. Hliník, karbon, skelné vlákno nebo jejich kombinace jsou rozhodně dobrou volbou. Níže se dozvíte více.

Hůlky na běžky se skládají z hrotu s talířkem, tubusu, rukojeti a poutka na ruku, přičemž byste měli každé součástí při výběru věnovat dostatek času. Rukojeť běžkařských hůlek by měla být ergonomicka, měla by umožňovat pevný a přitom pohodlný úchop i při dlouhých trasách a zároveň by měla nabídnout protiskluzový část. Ta bývá z korku či syntetického materiálu, jako guma. Poutko, které pomáhá navrácení hůlky do ruky po odrazu, může být jen z nylonu, ale seženete i hůlky s polstrovaným poutkem pro větší pohodlí. Tubus hůlek na běžky může být z hliníku, karbonu či skelného vlákna nebo jejich kombinací. Hliníkové hůlky na běžky dobře poslouží začátečník například v tom, že když na ně upadnou, spíše je jen ohnou a nezlomí. Karbon a skelné vlákno jsou sice lehčí, ale hodí se spíše pro pokročilejší jezdce na běžeckých lyžích. A co se týče hrotů a talířků, ty se mohou u jednotlivých hůlek na běžky lišit především velikostí, přičemž větší talířky jsou doporučeny začínajícím běžkařům.

Při volbě ideálního páru běžkařských hůlek je velmi důležitá i jejich délka, o níž si povíme více níže. Nemáte-li zatím dostatek zkušeností nebo si jen rádi vyslechnete názor jiného sportovce, neváhejte se za námi zastavit na kterékoli z našich prodejen. Rádi vám pomůžeme s výběrem ideálních hůlek na běžky dle vašich preferencí i zkušeností.

Pořídíte u nás také kompletní běžkařské oblečení, jako třeba bundy, trička a mikiny, termoprádlo, kalhoty nebo rukavice.

JAKÉ HŮLKY NA BĚŽKY ZVOLIT PRO KLASICKOU TECHNIKU

Chcete-li na běžkách jezdit za pomoci klasické techniky, která je pro začátečníka jednodušší na naučení, můžete využít dvou metod ke správnému výběru. Za prvé: kupte hole, které vám sahají asi tak k ramenům; za druhé: použijte vzoreček - vaše výška x 0,84. Hůlky na běžky pro klasický styl jízdy by totiž měly délkou odpovídat asi 84% vaší celkové výšky. Není to však dogma, neboť záleží i na tom, zda budete jezdit soupaž, kdy zvolte hole o trochu delší, nebo se zaměříte na střídavý způsob běhu na lyžích, pro nějž jsou vhodnější hole o něco kratší. Pokud jste však začátečník, nedělejte si s tím starosti a řiďte se prvními dvěma metodami. Časem, jak budete sbírat zkušenosti, dokážete si sami zvolit lépe a lépe podle toho, co vám vyhovuje.

A JAKÉ TEDY HOLE NA BĚŽKY PRO BRUSLENÍ (SKATE STYL) ?

Pokud se plánujete vrhnout na bruslařskou techniku, můžete buď opět využít vzorečku, který jen mírně poupravíme: vaše výška x 0,89 (hole by měly dosahovat po postavení na zem 89% vaší výšky), nebo zvolit hůlky na běžky, které vám sahají asi tak po bradu. Během jízdy byste neměli mít pocit, že vás hůlky nutí zvedat ruce nepříjemně vysoko. U klasické i bruslařské techniky si výsledek můžete případně upravit dle vlastních preferencí o +/- 5 cm.

Více o běžeckém lyžování si můžete přečíst ZDE.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu