Běžky na bruslařskou techniku

Pořiďte si běžky na skate (bruslení) pro začátečníky nebo pokročilé jezdce. Nabízíme běžky na bruslení s různými druhy konstrukce a stupni tuhosti, aby si každý vybral model přesně podle svých potřeb. Ideální běžky na skate si u nás vybere rekreační, pravidelný i závodní jezdec. Nabízíme také běžky na klasiku, běžkařské hole či boty, ale také kompletní oblečení, jako třeba bundy, kalhoty či trička a mikiny.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Běžecké lyže, běžecké boty při výkonu
JAK VYBRAT BĚŽECKÉ LYŽE? Ještě než se pustíme do specifických vlastností lyží, je potřeba si určit vaší běžkařskou disciplínu...
TVRDÉ BĚŽKY HARD
5 999 Kč -10%
5 399 Kč
*Od 22. 2. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
3 199 Kč -9%
2 899 Kč
*Od 22. 8. 2023 až do vyčerpání zásob
4.6/5 podle 26 Hodnocení z webu a z prodejen

BĚŽKY NA BRUSLENÍ NEBOLI BĚŽKY NA SKATE

Jak možná víte, běžkám na bruslení se může říkat také běžky na skate, jelikož se jedná o synonymum stejného názvu jezdecké techniky. Bruslení na běžkách (nebo tedy také skate) je oproti klasické technice náročnější a to jak na fyzickou kondici běžkaře, tak na zvládnutí samotné techniky. Klasickou techniku proto často volí začátečníci nebo turisté. Abychom však byli přesní, klasická technika je jednodušší, co se týče zvládnutí základů, avšak její dokonalé ovládnutí už vyžaduje trénink. Jelikož máme dvě techniky jízdy, existují také dva druhy běžeckých lyží a to běžky na klasiku a běžky na bruslení. Stejně tak dělíme i běžkařské boty a zvolené technice může přizpůsobit i výběr holí. Na běžkách na bruslení se jezdí po speciálně upravené trati (na pevném sněhu), kterou nabízí i spousta běžkařských areálů. Při jízdě na skate běžkách také mnohem více využíváte hole, které je třeba mít delší než na klasiku.

JAK SE LIŠÍ SKATE BĚŽKY OD BĚŽEK NA KLASIKU

U běžek na bruslení probíhá skluz po celé délce lyže, avšak závěrečná fáze probíhá po hranách. Proto musí být hrany běžek na bruslení pevnější a jinak konstruované, než-li je tomu u běžek na klasiku. Skate běžky jsou také kratší, užší a tužší, přičemž existuje více stupňů tuhosti dle potřeb a preferencí jezdce. Špičky lyží na skate také nejsou tak výrazně zahnuté, jako u lyží na klasiku, jsou spíše ploché a širší, protože přes ně není veden skluz.

JAK VYBRAT BĚŽKY NA BRUSLENÍ

Jak jsme si již řekli, běžky na skate jsou určeny na dynamičtější a fyzicky náročnější jízdu. Aby pro vás nebyla jízda zbytečně náročná, náležitě jste si ji užili a dosáhli uspokojivých výkonů, věnujte výběru běžek na bruslení náležitou pozornost. Řekli jsem si také, že běžky na bruslení se nabízí ve více stupních tuhosti, přičemž při zvolení správného stupně musíme zohlednit naši výšku a váhu i technickou zdatnost. U lyží na klasiku vybíráme i dle stoupací komory, což nám však u běžek na skate techniku odpadá, tudíž se budeme soustředit především na tvrdost a materiál.

Měkké běžky na bruslení můžeme doporučit především začátečníkům a příležitostným běžkařům. Měkké skate běžky totiž zajistí snadný odraz a pohodlnější jízdu. Očekávejte však také nižší dosahované rychlosti, protože na měkkých běžkách nedosáhnete dostatečně účinného přenosu energie z nohou do běžek a po celou dobu jízdy bude docházet k většímu tření se sněhem.

Tvrdší skate běžky už můžeme doporučit pokročilejším běžkařům, kteří mají třeba i větší sportovní ambice. Tvrdé běžky na bruslení zajistí vynikající přenos energie z nohy do běžky a tak dosáhnete vyšších rychlostí. Dostanete také možnost využít maximum svého potenciálu. Musíte však počítat s tím, že odraz bude znatelně náročnější.

Ideální běžky na bruslení vám moc rádi pomůžeme vybrat na kterékoli z našich prodejen. Na prodejnách také poskytneme vašim běžkám na skate i na klasiku důkladný servis. Pokud vás zajímají další tipy a rady týkající se běžeckého lyžování, navštivte náš blog.

Z naší nabídky si můžete vybrat i kompletní běžkařské oblečení, jako třeba termoprádlo, bundy, kalhoty nebo trička a mikiny.

dárkovou kartou