Běžky na klasickou techniku

Hledáte kvalitní běžky pro klasický styl lyžování? V naší kategorii běžek na klasiku najdete širokou škálu vysoce kvalitních lyží od renomovaných značek. Vybírat můžete ze široké škály modelů pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Každé běžky jsou navrženy s ohledem na pohodlí a stabilitu, takže si můžete užít bezpečný a příjemný lyžařský zážitek. K dispozici máme také širokou škálu bot na běžky, které jsou navrženy pro pohodlí a podporu nohy při lyžování. Nechte se inspirovat a vyberte si ty nejlepší běžky, hole a bot na běžky pro vaše lyžařské potřeby.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
3 799 Kč -7%
3 499 Kč
*Od 1. 3. 2023 až do vyčerpání zásob
5 199 Kč -3%
4 999 Kč
*Od 5. 3. 2023 až do vyčerpání zásob
MĚKKÉ BĚŽKY SOFT
8 999 Kč -48%
4 599 Kč
*Od 13. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
3 999 Kč
4.2/5 podle 50 Hodnocení z webu a z prodejen

Klasická technika

Klasický styl je většinou vstupní branou do světa běžeckého lyžování. Jedná se o pohyb podobný běhu či chůzi, takže osvojení si základní techniky je vcelku rychlé. Co se týče vybavení, nabízíme 3 typy běžek.


ŠUPINOVÉ BĚŽKY - podkluzování je zabráněno pomocí speciální hrubé struktury ve středové části lyže. Jsou většinou nejdostupnější variantou a nevyžadují speciální mazání před použitím. Nevýhodou je větší tření při skluzu a typický zvuk, který šupinové běžky vydávají. Tuto možnost volí nejčastěji začátečníci díky minimální náročnosti na údržbu a dostupnosti.


BĚŽKY S MOHÉROVÝMI PÁSY - Jedná se o alternativu k šupinovým běžkám. Prokluzu běžek brání speciální pásy v oblasti pod botou. Mohérový pás (tzv. skin) je speciální materiál připomínající tulení kůži, kdy chloupky na pásu umožňují hladký chod ve směru jízdy, avšak proti směru vzniká díky vzpřímení materiálu na pásech drsný povrch, který za pomoci tření udrží běžky na místě. Tato varianta má velkou výhodu v tom, že díky pásům se lyžař dokáže lépe odrazit na více druzích sněhu, než na šupinách. Pásy jsou bezúdržbové, avšak je možné prodloužit jejich životnost za pomoci speciálních přípravků. Výměna celého pásu je po zhruba 1000km ideální. S touto technologií je skluz téměř hladký a tižší než v případě šupin. Je ideální pro příležitostné či pokročilé běžkaře.


HLADKÉ BĚŽKY - Běžky jsou hladké podobně jako například sjezdové lyže a prokluzu zde brání speciální tzv. stoupací vosk , který je potřeba před každou jízdou aplikovat v závislosti na teplotě vzduchu a sněhu. Tento typ volí především zkušení běžkaři, kteří dokáží správně zvolit a poté nanést vosk na běžky. Skluz je v tomto případě téměř dokonale hladký a v kombinaci se správnou technikou lze dosahovat skutečně vysoké rychlosti. Nevýhodou je náročná péče o lyže a nutnost správné aplikace vosku a jeho následné odstranění po tréninku.

Darujte radost ze sportu

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu