Bundy na běžky

Vyberte si funkční a stylovou bundu na běžky, která vám poslouží jako ideální třetí vrstva oblečení. Kvalitní bunda na běžky vás ochrání před sněhem, deštěm i větrem, udrží vás v teple, ale zároveň je schopna odvést pryč vlhkost, které se při sportu nelze vyhnout. Kromě pánské, dětské nebo dámské bundy na běžky u nás pořídíte i další běžkařské oblečení, například kalhoty, termoprádlo, trička a mikiny nebo vybavení, jako samotné běžky, hole či boty.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
2 799 Kč -42%
1 599 Kč
*Od 13. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
2 799 Kč -42%
1 599 Kč
*Od 13. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
Pánská větruodolná bunda Cross
SWIX

Pánská větruodolná bunda Cross

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
1 299 Kč -33%
869 Kč
*Od 13. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
Dámská vesta na běžky 100 černá
INOVIK

Dámská vesta na běžky 100 černá

(8)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.5/5 podle 122 Hodnocení z webu a z prodejen

BUNDY NA BĚŽKY JSOU IDEÁLNÍ 3. VRSTVA

Bunda na běžky nejčastěji slouží jako třetí vrstva oblečení v rámci takzvaného “cibulového” principu. Tento princip využívá spousta sportovců nejenom při běžeckém či sjezdovém lyžování a snowboardingu. V tomto případě jde o to, že si na běžky obléknete tři vrstvy oblečení (třetí, vnější vrstva je obvykle právě bunda na běžky), z nichž každý má svou funkci a společně mají zajistit nejenom dostatečné zateplení, ale také ochranu před vnějšími vlivy a odvod vlhkosti, která pod oblečením vzniká kvůli potu. A pocení se při sportu těžko vyhneme. Proč je účinný odvod vlhkosti tak důležitý a měli byste na něj myslet i při výběru bundy na běžky? Protože nebude-li vlhkost mít kudy odejít pryč od těla, vaše oblečení ji jen nasákne, zanedlouho budete mokří, bude vám zima, nepohodlně a to ovlivní jak váš výkon tak i výsledný sportovní zážitek.

BUNDA NA BĚŽKY JE TEDY IDEÁLNÍ TŘETÍ VRSTVA. ALE CO ZBYTEK?

Jako první vrstvu si v ideálním případě zvolíme kvalitní termoprádlo, které bývá vyrobeno z elastických, savých a rychleschnoucích materiálů. Této vrstvě se také říkává “sací”. Tato vrstva hraje klíčovou roli v odvodu vlhkosti od těla. Pro druhou vrstvu volíme trička a mikiny, které mají za úkol zajistit především kvalitní zateplení, ale zároveň musejí nabídnout i dostatečnou prodyšnost, jinak by vlhkost získaná od první vrstvy nemohla pokračovat v cestě. A na závěr je zde tedy bunda na běžky, která má za úkol vás chránit před vnějšími vlivy, jako jsou vítr, déšť či sníh, ale je zároveň poslední zastávkou vlhkosti na cestě pryč od těla. Bunda na běžky by měla nabídnout kromě určité míry prodyšnosti i dostatečnou voděodolnost. Co se nohou týče, tam postačí dvě vrstvy, z nichž první je zmíněné termoprádlo a druhá kvalitní kalhoty na běžky.

VYBRAT IDEÁLNÍ BUNDU NA BĚŽKY CHCE TROCHU ČASU

Jak jsme si již řekli, bunda na běžky chrání před větrem, deštěm a tak dále, ale zároveň musí být dostatečně prodyšná, aby pomohla prvním dvěma vrstvám v odvodu vlhkosti. Když k tomu přidáme i nutnost jisté voděodolnosti, vidíme, že při výběru ideální bundy na běžky je třeba věnovat dostatek pozornosti. A to jsme se ještě nezmínili o tom, že bunda na běžky musí perfektně sedět, aby vás neomezovala v pohybu. Bundu si tedy nejprve pořádně prozkoušejte, hýbejte se v ní, napodobte třeba pohyby, které při běhu na lyžích provádíte a tak. Bundu na běžky vybírejte i podle toho, v jaké intenzitě se běhu na lyžích věnujete, neboť o toho se bude odvíjet i míra jejího zateplení a prodyšnosti.

Úroveň prodyšnosti (paropropustnosti) je v obchodech obvykle u bund na běžky uvedena. Buď najdete třeba jasné označení: “dobrá prodyšnost” nebo se k vám dostanou podrobnější údaje, jako třeba to, že daná bunda na běžky dosahuje hodnoty prodyšnosti 8 000 g/m2/24h, což znamená, že skrz metr čtvereční použitého materiálů se za 24 hodin dovede odpařit 8 000 gramů páry. Voděodolnost bundy na běžky pak bývá udávána “vodním sloupcem” a to v milimetrech. U bundy pak může být uvedeno například: vodní sloupec 10 000 mm. V ideálním případě pak bude mít bunda na běžky i podlepené nebo zatavené švy, což voděodolnost ještě zvyšuje.

Výběr bundy na běžky opravdu neuspěchejte, jde nejenom o její funkčnost, ale i o vaše pohodlí. S výběrem ideální běžkařské bundy vám rádi pomůžeme na kterékoli z našich prodejen. O běžeckém lyžování si můžete přečíst více na našem blogu.

dárkovou kartou