KROUŽKY.CZ: Volnočasové aktivity pro vaše ratolesti

Sezóna nejen tělocviku, ale zejména sportovních i nesportovních volnočasových kroužků už klepe na dveře a při té příležitosti bychom vám rádi představili organizaci KROUŽKY, která se v tomto odvětví pohybuje již od roku 1999 a a se kterou Decathlon nově navázal spolupráci.

Matěj Formánek
04/09/2023
Tip

Obecné představení projektu

KROUŽKY jsou organizací zabývající se sportovními i nesportovními volnočasovými aktivitami, jejíž hlavním cílem je spokojenost, nadšení a radost dětí. Největší satisfakcí je, když děti kroužek baví a nemohou se dočkat další lekce, pak víme, že to děláme správně.

Členové KROUŽKŮ jsou inspirativní lektoři, které baví předávat své zkušenosti a schopnosti dál. Najdete nás ve školách i školkách v různých koutech České republiky, kde s dětmi tančíme, sportujeme, tvoříme, učíme se novým dovednostem a v létě dokonce tyto jednohodinové kroužky spojujeme do táborů, kde mohou děti vyzkoušet různé aktivity.

Ačkoliv našim hlavním cílem nejsou medaile, víme, že zdravá soutěživost podporuje motivaci a může mít vliv i na výkon. Proto pořádáme různé soutěže, turnaje a závody, na kterých si děti mohou poměřit své síly a díky výkonům soupeřů se mohou motivovat a inspirovat.

Propojení Kroužků s Decathlonem

Proč se společnost KROUŽKY spojuje se sportovním řetězcem Decathlon?

Slovo organizace: „Obě společnosti mají enormní zájem na podpoře dětských volnočasových aktivit. Zkrátka chceme, aby se děti hýbaly. Nebo to alespoň zkusily. Mezi nejoblíbenější kroužky, které KROUŽKY nabízejí patří právě ty sportovní. Proto jsme se rozhodli spojit své síly a nápady právě s Decathlonem a dělat kroužky nejen zábavnější a inspirativní, ale zároveň zvyšovat jejich kvalitu a děti co nejvíce motivovat. Proto smysl tohoto partnerství je velmi jednoduchý.“

Jakým způsobem bude tato spolupráce probíhat?

Slovo organizace: „Decathlon se do našeho projektu zapojí tak, že bude své ambasadory a zkušené sportovce posílat přímo do škol na naše kroužky. Ti budou radit nejen dětem, ale také lektorům a budou tak dělat lekce ještě zábavnější a zajímavější. Moc se na toto zpestření těšíme. Decathlon se také bude účastnit našich sportovních eventů, které pořádáme pro naše kroužkové děti.“

Slovo Decathlonu: „V rámci naší filozofie zpřístupňovat sport co nejvíce lidem je tato spolupráce naprosto logická. Pro děti je pohyb velmi důležitý a právě proto jsme se rozhodli propojit s organizací KROUŽKY. Chceme podpořit děti v jejich sportovním rozvoji a být u úspěchů, kterých dosáhnou. Na většině sportovních kroužcích najdou vybavení přímo od nás, které si mohou vyzkoušet a případně pak přijít na prodejnu, kde už budou vědět, co od produktu očekávat. Jejich rodiče tak nebudou kupovat zajíce v pytli.

Dále na sportovní kroužky vyšleme naše ambasadory, kteří mají za sebou bohatou sportovní kariéru nebo jsou součástí vrcholového závodění. Ti tak budou moci začínající mladé sportovce motivovat, inspirovat, ale i informovat o jednotlivých sportech a možnostech, které svět sportu nabízí. V neposlední řadě budeme součástí již zmíněných eventů, kde budeme pro děti tvořit zážitky. Navíc si budou moci odnést i hodnotné ceny, které pro ně budeme mít připravené.
V čem je projekt přínosem pro rodiče?

Slovo organizace: „Odpověď je také jednoduchá – svěřujete to nejdražší co v životě máte do těch nejlepších rukou. Stabilita a zkušenosti obou společností mluví také samy za sebe. KROUŽKY pořádají volnočasové aktivity už od roku 1999, takže věřte, že děti už opravdu známe a máme to zmáknuté. Velmi nám záleží nejen na obsahu kroužků, ale také kdo kroužky vede. Lektoři jsou naše alfa a omega a plně si to uvědomujeme. Všichni musí mít pedagogické minimum a zároveň prochází školením.

Věříme, že rodiče dávají rozhodně pozor, komu své dítě svěří a co se tam celý školní rok vlastně bude dít. Zjistí se to záhy, když dítě z kroužku dorazí domů. Podle našich průzkumů se rodičům svěřuje 80 % dětí. Moc nás těší, že rodiče ví, jak jejich dítko dané odpoledne prožilo. Zároveň se rodiče po každé lekci dozví, co dítě na kroužku dělalo, protože od nás mailem dostávají tzv. Výpis z Třídní knihy. Jelikož spadáme pod Ministerstvo školství, tak na nás dohlíží Česká školní inspekce a vše má svá pravidla a řád.“

Slovo Decathlonu: „Přínosy pro rodiče vidíme v tom, že se nejen jejich děti, ale i oni sami, mohou setkat s vrcholovými sportovci, kde děti poznají, jak třeba takový trénink konkrétního sportu vůbec vypadá a co vše to obnáší. Pokud se dál zúčastní některé akce, kterou budou pořádat KROUŽKY, my tam budeme a budeme mít pro děti připravené nejrůznější věci a ceny.”

Na závěr z našeho propojení těchto dvou organizací vyplývá, že cílem tohoto projektu je přimět děti sportovat, ale také zažít nějakou zábavu, potkat nové kamarády a získávat nové zážitky. Momentálním cílem je uspět na území Prahy. Pokud by se nám tento školní rok podařil, věříme, že se pousnume i do jiných krajů v České republice. Buďte u toho s námi!