Běh

Běh je jeden z nejpřirozenějších pohybů člověka. Není potřeba žádné speciální vybavení. V podstatě stačí boty, pohodlné oblečení a můžete vyběhnout téměř kdekoliv. Díky našim značkám Kalenji, Kiprun a Evadict, které vyvíjejí vlastní produkty, máme v nabídce vybavení na běhání pro začátečníky, ale i pro pokročilé běžce a běžkyně. Motivace běžců se mohou značně lišit. Někteří běhají pro zdraví a dobrý pocit, jiní se připravují na závody. Někdo běhá v městském parku, jiný v horách. U nás si však vybere ty správné běžecké boty, běžecké oblečení a další vybavení každý.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
149 Kč -20%
119 Kč
*Od 20. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
1 299 Kč -23%
999 Kč
*Od 24. 8. 2023 až do vyčerpání zásob
1 299 Kč -23%
999 Kč
*Od 24. 8. 2023 až do vyčerpání zásob
449 Kč -15%
379 Kč
*Od 25. 7. 2023 až do vyčerpání zásob
6 390 Kč -21%
4 990 Kč
*Od 8. 3. 2023 až do vyčerpání zásob
1 999 Kč -55%
899 Kč
*Od 25. 8. 2023 až do vyčerpání zásob
4.5/5 podle 127135 Hodnocení z webu a z prodejen

PROČ BĚHAT

Pravidelný pohyb přispívá ke snížení stresu a celkové psychické pohodě a běh se řadí mezi jeden z nejpřirozenějších pohybů. Navíc na běhání nepotřebujete téměř žádné speciální vybavení. Stačí vhodné boty a pohodlné oblečení a můžete vyběhnout kdekoliv. Pokud si nevíte rady, přečtěte si náš článek, jak začít běhat. Motivace k běhu může být různá. Někdo si během čistí hlavu, potřebuje protáhnout tělo po celodenním sezení v práci, jíný běháním vybije přebytečnou energii. Další kategorií jsou běžci, kteří to s během už myslí vážněji a systematicky trénují a připravují se na závody. Mají běžecký plán a směřují svůj výkon k určitému času. Může se jednat o závod na 10 km, půlmaraton či maraton na silnici nebo o ultra v horách. Nezapomínejme ani na stále více oblíbený orientační běh. Motivace jsou tedy různé, důležité však je mít vhodné a pohodlné vybavení, které vás bude na vaší cestě provázet a vy se budete moct soustředit pouze na radost z běhání.


VÝBĚR BĚŽECKÝCH BOT

Při výběru běžeckých bot je potřeba zvážit následující faktory: typ chodidla (délka, šířka, tvar, vysoký nárt, obvod kotníku), typ povrchu, na kterém budete běhat (silnice, zpevněné či nezpevněné cesty), typ došlapu (pronační, supinační, neutrální) nebo vzdálenost. Dále je potřeba zvážit, zda hledáte objemové boty či rychlé boty na tempové tréninky či závody. Přečtěte si náš článek na téma výběru běžeckých bot.


VÝBĚR BĚŽECKÉHO OBLEČENÍ

V první řadě musí být oblečení na běh prodyšné a pohodlné a to v jakémkoliv počasí. Znáte pravidlo tří vrstev? Především během chladnějších měsíců je potřeba oblečení vrstvit. První vrstva má za cíl odvádět pot. Vhodné je těsnější běžecké tričko nebo tílko. Následuje druhá vrstva, ta má za úkol odvádět pot od té první a zároveň poskytovat teplo, vhodná je běžecká mikina. A nakonec třetí vrstva, která má za úkol chránit před vnějšími vlivy, tedy větrem či deštěm, jsou to tedy běžecké vesty či běžecké nepromokavé bundy či větrovky.


VÝBĚR BĚŽECKÉHO VYBAVENÍ

Mezi další běžecké vybavení patří běžecké batohy a vesty, které oceníte, pokud trénujete nebo běháte dlouhé tratě a potřebujete mít u sebe pití, občerstvení či něco na převlečení.


VÝBĚR BĚŽECKÉ ELEKTRONIKY

Pokud máte pořešené boty a oblečení, dříve či později narazíte na otázku dalšího běžeckého vybavení, zvláště pokud se budete chtít v běhu nějakým způsobem posouvat. Běžecké hodinky mohou být v tomto případě velkým pomocníkem. V dnešní době mají mnoho funkcí jako měření tepové frekvence, GPS, sledování celodenní aktivity a mnoho dalšího.

dárkovou kartou