Dámské lyžařské boty Atomic Hawx Magna 75

5 499 Kč

8783214

Boty pro pokročilé lyžařky, které hledají široké lyžařské boty, které by jim byly spolehlivým parťákem do dalšího zlepšování.

Boty zaručují optimální zpevnění pro širší chodidla i velmi dobrou kontrolu vedení lyží.

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

TUHOST

Střední: flex index 75. Dostatečně pružné, aby byly stále tolerantní.

DRŽENÍ NA NOZE

102 mm: pro středně široká chodidla a vysoký nárt.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Tvarovaná botička, tepelně tvarovatelná v oblasti kotníků.

MOŽNOST NASTAVENÍ

4 mikrometrické přezky. 2 přezky lze posunout. 35mm pásek.

SNADNÉ POUŽITÍ

Technologie Easy Step-In usnadňuje obouvání.

Technické informace

Určení

Boty skvěle padnou a mají anatomickou botičku. K tomu mají vyváženou geometrii, která z nich dělá boty vhodné pro každého. Anatomicky tvarovaná botička je vhodná na široká chodidla, pro která nabízejí vynikající kompromis mezi pohodlím, zpevněním a hřejivostí.

Nastavení přezek

Tyto boty mají 4 velmi odolné hliníkové mikrometrické přezky. Délku přezky lze nastavit otáčením přezky. Horní přezky mají tři možné pozice, díky kterým se boty přizpůsobí každé šířce lýtka. Široký pásek na vršku boty zaručuje opravdu snadné a přitom pevné stažení.

Co je to flex index?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex index 60 až je vhodný pro začínající lyžaře. Flex index mezi 70 a 90 je určen pro pokročilé. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Jakou zvolit velikost?

Velikost lyžařský bot se uvádí ve stupnici Mondopoint. Jedná se v podstatě o délku chodidla v cm.
Stoupněte si tak, aby se paty dotýkaly zdi, vsuňte pod chodidla papír, lehce se předkloňte (jako při lyžování) a změřte délku chodidel (počítejte to delší chodidlo). Pokud jste např. naměřili 27,2 cm, vyberte velikost 27/27,5.
Bota vel. 27 je stejná jako bota vel. 27,5.

Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně.

Jak lyžařské boty skladovat?

1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Pokyny pro uživatele

Nesušte na radiátoru.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů tím ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Pokyny k údržbě

Usušte po každém použití.

Hodnocení zákazníků

Načítání