Lyžařská helma Radar černo-bílá

4 799 Kč

Pro pravidelné lyžaře, kteří hledají extrémně pohodlnou helmu s nejvýkonnějším zorníkem na trhu.

Helma Radar od značky Head je nejvýkonnější helma na trhu. Pod zorník se nedostávání sníh, ani studený vítr. Proto je tato helma nejlepším řešením i pro nositele dioptrických brýlí.

Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Držení na těle

Kolečko pro nastavení BOA + Gophere Fit pro perfektní držení na hlavě.

Odvětrávání

20 otvorů (z toho 14 uzavíratelných) pro optimální tepelný komfort.

Nízká hmotnost

Velmi lehká díky konstrukci typu InMold.

Ochrana před sluncem

100% U ochrana (U 400) a protizamlžovací úprava.

Ochrana proti nárazům

V souladu s normou EN 1077-B.

Voděodolnost

Vynikající nepromokavost ve sněhu/dešti.

Hřejivost

Hřejivé měkké polstrování.

Pohodlí

Silné polstrování, Gophere Fit a kolečko pro dokonalé nastavení Boa.

Technické informace

Nepromokavost, ochrana proti větru

Díky své konstrukci vás Head Radar udrží v suchu v jakýchkoliv podmínkách, což doteď u helem se zorníkem není pravidlem. To stejné platí pro vítr. Zorník se opře a dokonale obepne váš obličej, čímž zredukuje pronikání vzduchu na maximum (už žádné turbulence pod zorníkem, studený vzduch, slzení očí...).
S helmou Radar si můžete užívat jak všech výhod klasických lyžařských brýlí, tak těch, které nabízí helmy se zorníkem.

Nastavení

S kolečkem BOA a systémem Gophere Fit se helma dokonale přizpůsobí tvaru vaší hlavy. Helma perfektně drží na místě a nevytváří nepříjemné body. Otvory na helmě je také možné zavírat či otevírat podle potřeby (14 z 20 otvorů), takže si můžete lyžování užít v pohodlí bez ohledu na teplotu nebo fyzickou náročnost.

Konstrukce In-Mold

Tato konstrukce, tzv. In-Mold, je tvořena externí polykarbonátovou skořepinou tvarovanou přímo na vnitřní výplni z hmoty EPS. Vnitřní výplň z EPS absorbuje otřesy při nárazu. Díky popsaným technologiím je helma velmi lehká. Helmu, která nebyla vystavena většímu nárazu, doporučujeme měnit vždy po 5 letech.

Zkoušení

Při zkoušení helem nespěchejte. Helma ani zorník by vás neměly ani po chvíli nikde tlačit. Pokud někde tlačí, sáhněte po jiném modelu. Pokud nosíte dioptrické brýle a budete v nich i jezdit, je třeba si helmu se zorníkem vyzkoušet i s vašimi dioptrickými brýlemi a přesvědčit se, že zorník o ně při zavírání/otvírání neškrtá. Pokud se dioptrické brýle zapotí, není to způsobeno helmou. Existují protizamlžovací přípravky, kterými lze skla dioptrických brýlí ošetřit.

Výběr velikosti

Změřte si obvod hlavy v centimetrech (od středu čela kolem hlavy těsně nad ušima).
Dle naměřeného údaje zvolte velikost. Například: pokud jste naměřili 56 cm, zkuste si helmu označenou vel. 55–59 cm.

Norma EN 1077

Na svahu musí být helma dobře utažená a musí správně sedět. Dbejte prosím na: výběr správné velikosti, dotažení helmy pomocí kolečka na týlu, správné utažení podbradního pásku. Je to trochu jako bezpečnostní pásy v autě: pokud bude helma příliš volná, nemůže pořádně plnit svoji funkci, a vy budete méně chránění.

Bezpečnost

Pod helmu nenoste tlustou čepici nebo kulich, oddálí totiž helmu od hlavy a sníží tak efektivitu ochrany.
Pokud si pod helmu chcete něco obléci, určitě sáhněte po kukle nebo speciální čepici pod helmu, které nesnižují vaši bezpečnost. Helma sama o sobě zadržuje teplo, často je zbytečné nosit pod ní další vrstvu. Bezpečnost může také snížit kamera na helmě. O to víc, že s podobnými doplňky nepočítá norma.

Podmínky pro vrácení (specifický výrobek: osobní ochranný prostředek)

Ujistěte se, že vám výrobek vyhovuje. Výrobek je možné vrátit pouze za splnění následujících podmínek: musí být v původním balení, se všemi příručkami a visačkami. Jedině takové výrobky bude možné přijmout zpět. Pojďme do toho společně: chraňme naší planetu.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na suchém místě mimo dosah zdroje tepla a U záření. Po použití nechte helmu zcela uschnout, poté ji uložte do textilního obalu.

Pokyny pro uživatele

Helmu je po každém nárazu třeba vyměnit.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání