DREAMSCAPE

Lyžařská helma H-FS 900

1 499 Kč
Kód : 8603480

Pro pravidelné lyžaře freestyle. Helma se prodává bez vnitřku, aby se daly nosit lyžařské brýle nejen na ní, ale i pod ní.

100 % freestylová helma: v prodeji bez vnitřku. Tím pádem můžete nosit brýle jak přes helmu, tak i pod ni, aniž by to tlačilo.

Barva: Černá

 • M undefined
 • L undefined

Získejte +149 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  DRŽENÍ NA TĚLE

  Kolečko pro nastavení obvodu hlavy.

  Odvětrávání

  Šest odvětrávacích otvorů zajišťuje odvod vlhkosti.

  NÍZKÁ HMOTNOST

  480 g ve velikosti M.

  OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

  V souladu s normou EN 1077:2007 třída A. Skořepina ABS, uvnitř EPP.

  HŘEJIVOST

  Hřejivost helmy se odvíjí od toho, jaký vnitřek, kuklu... si pod ni vezmete.

  SNADNÁ ÚDRŽBA

  Prodává se bez vnitřku, tj. její vnitřní část se nedá vyprat.

  SNADNÉ POUŽITÍ

  Magnetická přezka. Brýle se dají nosit nejen přes helmu, ale i pod ni.

  POHODLÍ

  Helma nemá ušní výztuhy, takže uslyšíte velmi dobře.

  Technické informace

  Určení

  Helma právě pro freestylery!
  Helma je bez vnitřku, takže snadno pojme i popruh s přezkami lyžařských brýlí, pokud nechcete nosit brýle přes helmu. Před nákupem nicméně helmu s brýlemi vyzkoušejte, abyste se ujistili, že vás nikde nic netlačí.
  Jelikož se helma prodává bez vnitřku, můžete pod ní nosit vnitřek/kuklu... dle potřeby. Opět je nutno před nákupem ověřit, zda vše dobře sedí a netlačí. Taky je možnost žádný vnitřek nenosit.
  Vnitřní část helmy je z EPP, který pohltí maximum nárazů.

  Kompatibilita

  Před zakoupením si helmu pečlivě vyzkoušejte s vnitřkem i brýlemi najednou. Tloušťka a rozměry popruhů a přezek lyžařských brýlí se liší značka od značky. Pro zvolený vnitřek/kuklu platí totéž, mohou být velmi tenké či silné, což má vliv na výslednou volbu velikosti helmy.

  Dotahovací kolečko

  Dotahovací kolečko je důležitým doplňkem pro to, aby helma na hlavě opravdu dobře seděla. Systém s kolečkem je snadno přístupný a umožňuje jednoduché a přesné nastavení. Lze jej ovládat i v lyžařských rukavicích. Toto nastavení je velmi pohodlné a je zárukou bezpečí na svahu. Pro utažení otočte kolečkem doprava, pro povolení naopak doleva.

  Konstrukce ABS

  Tento typ konstrukce se zakládá na vnější skořepině z materiálu ABS vyrobeného technologií vstřikování, schopného odolat i nejprudším nárazům. Je vysoce odolná a prodlužuje životnost helmy v případě pádu. Vnitřní výplň z EPP absorbuje otřesy při nárazu. Helmu, která nebyla vystavena většímu nárazu, doporučujeme měnit každých 5 let.

  Norma EN 1077

  Norma EN 1077 je evropská norma o helmách používaných k ochraně hlavy při sjezdovém lyžování a snowboardingu. Stanovuje metody testování na schopnost tlumit nárazy a odolnost vůči proražení. Rozlišujeme 2 kategorie: Třída A: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran a chrání i uši. Třída B: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran, ale nechrání uši.

  Jak si správně vybrat helmu?

  Změřte si obvod hlavy v centimetrech (od středu čela kolem hlavy těsně nad ušima).
  Dle naměřeného údaje zvolte velikost. Například: pokud jste naměřili 56 cm, zkuste si helmu označenou vel. 55–59 cm.

  Zkoušení

  Při zkoušení helem nespěchejte. Nejdůležitější je, aby helma nikde nepříjemně netlačila. Pokud někde tlačí, sáhněte po jiném modelu. Nezapomeňte si helmu zkoušet zároveň s vašimi brýlemi. Ne každé brýle jsou kompatibilní s každou helmou, a obráceně. Helma je s brýlemi kompatibilní tehdy, pokud mezi okrajem helmy a vrchním okrajem brýlí neproniká žádný vzduch.

  Nastavení helmy

  Na svahu musí být helma dobře utažená a musí správně sedět. Dbejte prosím na: výběr správné velikosti, dotažení helmy pomocí kolečka na týlu, správné utažení podbradního pásku. Je to trochu jako bezpečnostní pásy v autě: pokud bude helma příliš volná, nemůže pořádně plnit svoji funkci, a vy budete méně chránění.

  Podmínky pro vrácení (specifický výrobek: osobní ochranný prostředek)

  Ujistěte se, že vám výrobek vyhovuje. Výrobek je možné vrátit pouze za splnění následujících podmínek: musí být v původním balení, se všemi příručkami a visačkami. Jedině takové výrobky bude možné přijmout zpět. Pojďme do toho společně: chraňme naší planetu.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Pěna 100% Polypropylen Schránka 100% Akrylonitril butadien styren Hlavní podšívka 100% Akryl Popruh 100% Polypropylen

  Obrázky

  Lyžařská helma H-FS 900
  Lyžařská helma H-FS 900
  Lyžařská helma H-FS 900
  Lyžařská helma H-FS 900
  Lyžařská helma H-FS 900

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi