WEDZE

Lyžařská helma PST 900 MIPS černá

2 799 Kč
Kód : 8587611

Vyvinuto pro lyžaře, kteří na svah chodí velmi často a hledají lehkou odvětrávanou helmu, která skvěle drží a má antirotační systém (MIPS).

Kromě nízké hmotnosti a velmi dobrému regulovatelnému odvětrávání má tato helma také polotuhé kryty uší (držení + pohodlí + menší tlumení zvuků) a systém MIPS (antirotační).

Barva: Černá / Černošedá

 • S/52–55cm undefined
 • M/55–59cm Není skladem
 • L/59–62cm undefined

Získejte +279 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  DRŽENÍ NA TĚLE

  Kolečko pro nastavení obvodu hlavy. Polotvrdé chrániče uší.

  Odvětrávání

  8 otvorů, odvětrávací kanálky, vyjímatelná mřížka, vnitřní vložka.

  NÍZKÁ HMOTNOST

  515 g ve velikosti M (konstrukce In-Mold).

  OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

  V souladu s normou EN 1077:2007 třída B a antirotačním systémem MIPS.

  HŘEJIVOST

  Krytky uší doléhají na obličej a zamezují vnikání vzduchu. Tenká vnitřní vložka.

  POHODLÍ

  Vložka s paměťovou pěnou.

  MOŽNOST NASTAVENÍ

  Nastavitelné průduchy a kolečko pro nastavení obvodu hlavy.

  Technické informace

  Antirotační systém

  Helma PST 900 je vybavena antirotačním systémem MIPS. Ta snižuje rotační energii pro nárazu a tím snižuje i riziko poranění hlavy. Vrstva s nízkým koeficientem tření (žlutá vrstva pod polstrováním) umožňuje při příčném nárazu pohyb o 10 až 15 mm do jakéhokoliv směru, tím snižuje rotační sílu přenesenou na hlavu, potažmo mozek.

  Polotvrdé chrániče uší

  Helma PST 900 MIPS má polotuhé krytky uší. Skvěle kryje uši (ale netlačí na ně, chrupavky pak nebolí a není omezen sluch) a dokonale přilne k obličeji (lépe drží a dovnitř se nedostává vzduch).

  Vnitřní vložka

  Vnitřní vložka PST 900 MIPS není nejhřejivější v řadě. Je to proto, že helma je určena zkušeným lyžařům, kteří lyžují velmi intenzivně, proto jsme chtěli, aby helma dobře odvětrávala a byla vzdušná. Zóny (světle šedé) z paměťové pěny se dokonale přizpůsobí tvaru hlavy a měkčí místa, kde by helma mohla nepříjemně tlačit.

  Odvětrávání

  Helma PST 900 MIPS je velmi účinná co se týče tepelného komfortu. Má regulovatelné odvětrávání (lze otevřít, nebo zavřít), které umožňuje upravit tepelný komfort podle aktuálního počasí. Vnitřní odvětrávací kanálky a mřížka na zadní straně zaručují vynikající proudění vzduchu.

  Dotahovací kolečko

  Dotahovací kolečko je důležitým doplňkem pro to, aby helma na hlavě opravdu dobře seděla. Systém s kolečkem je snadno přístupný a umožňuje jednoduché a přesné nastavení. Lze jej ovládat i v lyžařských rukavicích. Toto nastavení je velmi pohodlné a je zárukou maximálního bezpečí na svahu. Pro utažení otočte kolečkem doprava, pro povolení naopak doleva.

  Konstrukce In-Mold

  Tato konstrukce, tzv. In-Mold, je tvořena externí polykarbonátovou skořepinou tvarovanou přímo na vnitřní výplni z hmoty EPS. Vnitřní výplň z EPS absorbuje otřesy při nárazu. Díky popsaným technologiím je helma velmi lehká. Helmu, která nebyla vystavena většímu nárazu, doporučujeme měnit vždy po 5 letech.

  Norma EN 1077

  Norma EN 1077:2007 je evropská norma o helmách používaných k ochraně hlavy při sjezdovém lyžování a snowboardingu. Stanovuje metody testování na schopnost tlumit nárazy a odolnost vůči proražení. Rozlišujeme 2 kategorie: Třída A: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran a chrání i uši. Třída B: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran, ale nechrání uši.

  Výběr velikosti

  Změřte si obvod hlavy v centimetrech (od středu čela kolem hlavy těsně nad ušima).
  Dle naměřeného údaje zvolte velikost. Například: pokud jste naměřili 56 cm, zkuste si helmu označenou vel. 55–59 cm.

  Zkoušení

  Při zkoušení helem nespěchejte. Nejdůležitější je, aby helma nikde nepříjemně netlačila. Pokud někde tlačí, sáhněte po jiném modelu. Nezapomeňte si helmu zkoušet zároveň s vašimi brýlemi. Ne každé brýle jsou kompatibilní s každou helmou, a obráceně. Helma je s brýlemi kompatibilní tehdy, pokud mezi okrajem helmy a vrchním okrajem brýlí neproniká žádný vzduch.

  Nastavení helmy

  Na svahu musí být helma dobře utažená a musí správně sedět. Dbejte prosím na: výběr správné velikosti, dotažení helmy pomocí kolečka na týlu, správné utažení podbradního pásku. Je to trochu jako bezpečnostní pásy v autě: pokud bude helma příliš volná, nemůže pořádně plnit svoji funkci, a vy budete méně chránění.

  Bezpečnost

  Pod helmu nenoste tlustou čepici nebo kulich, oddálí totiž helmu od hlavy a sníží tak efektivitu ochrany.
  Pokud si pod helmu chcete něco obléci, určitě sáhněte po kukle nebo speciální čepici pod helmu, které nesnižují vaši bezpečnost. Helma sama o sobě zadržuje teplo, často je zbytečné nosit pod ní další vrstvu. Bezpečnost může také snížit kamera na helmě. O to víc, že s podobnými doplňky nepočítá norma.

  Snadná údržba

  Vnitřní polstrování lze vyjmout a prát v pračce na 30 °C. Krytky uší PST 900 MIPS se nedají sundat. K čištění používejte jemný hadřík a mýdlovou vodu.

  Podmínky pro vrácení (specifický výrobek: osobní ochranný prostředek)

  Ujistěte se, že vám výrobek vyhovuje. Výrobek je možné vrátit pouze za splnění následujících podmínek: musí být v původním balení, se všemi příručkami a visačkami. Jedině takové výrobky bude možné přijmout zpět.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Pěna 100% Polystyren Schránka 100% Polykarbonát Vnitřní materiál 100% Pěnový polyuretan

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Skladujte na suchém místě mimo dosah zdroje tepla a UV záření. Po použití nechte helmu zcela uschnout, poté ji uložte do textilního obalu.

  Pokyny pro uživatele

  Helmu je po každém nárazu třeba vyměnit.

  TESTY

  Všechny výrobky Wedze se testují v reálných podmínkách při aktivitě, pro kterou jsou určeny. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

  Pokyny k údržbě

  Usušte po každém použití.

  Obrázky

  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá
  Lyžařská helma PST 900 MIPS černá

  VIDEO

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi