BABOLAT

Badmintonová raketa Babolat X Feel Lite

4 399 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8902276

Pro hráče badmintonu, kteří hrají často a hledají dobře ovladatelnou raketu na kontrolované odpaly.

Raketa s vyvážením do ruky vhodná pro defenzivní hráče či na čtyřhru. Hmotnost 83 g zaručuje rychlost a kontrolu odpalu. Polotuhá hřídelka zaručuje přesnost a dlouhý dolet míčku.

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +439 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

Ovladatelnost

Hmotnost 83 g a vyvážení do ruky pro ještě větší rychlost rakety.

KONTROLA

Střední hřídelka je dobrý kompromis mezi kontrolou a razancí.

VÝKON

Různá míra pružnosti a větší razance díky technologii METRICFLEX.

Rychlost

Rám AERO+ pro lepší pronikání vzduchem

Technické informace

Charakteristika série X-FEEL

Řada X-FEEL je nejlepší řada výrobků v nabídce Babolat zaměřená na výkonnostní hru. Rakety využívají nejlepší technologie značky pro optimalizaci odolnosti a tuhosti a díky aerodynamickému rámu zaručují dobrý cit v ruce, přesnou hru a maximální rychlost pohybu.

Hmotnost X-FEEL LITE bez výpletu: 83 g – 4U (80–84 g)


Hmotnost uvádíme v gramech. Rakety běžně váží mezi 60 až víc než 100 g. Jsou klasifikovány v hmotnostních třídách vyjadřovaných v „U“. Čím je raketa lehčí, tím je ovladatelnější a pohodlnější, méně zatěžuje ruku a tím umožňuje rychlejší švih. Naopak čím je raketa těžší, tím jsou odpaly razantnější.

Pružnost X-FEEL LITE: Středně tuhá raketa.


Pružnost se odvíjí od toho, do jaké míry je hřídelka schopná se zdeformovat při odpalu. Tuhost rakety se různí, existují velmi pružné i velmi tuhé rakety. Čím je hřídelka pružnější, tím je raketa tolerantnější, pohodlnější a míčky mají delší dolet. Naopak čím je tužší, tím lepší je odraz a přesnost při rychlém švihu. Tuhá raketa také příliš neodpouští chyby při úderu.

Vyvážení X-FEEL LITE: Do ruky.


Vyvážení udává rozložení váhy rakety. Udává se v milimetrech a představuje vzdálenost od spodní čísti rukojeti k bodu, ve kterém je raketa vyvážená. Rakety s vyvážením do ruky jsou ovladatelnější a reaktivnější, perfektní pro defenzivní hru nebo čtyřhru. Vyvážení do hlavy naopak zlepšuje razanci a hodí se pro agresivnější hráče. Nevýhodou u těchto raket bývá vyšší hmotnost a horší ovladatelnost.

Konstrukce X-FEEL LITE: HM graphite


Materiály použité na konstrukci rakety významně ovlivňují její cenu. Rakety z ocele a/nebo hliníku jsou pevné a těžké, vhodné pro rekreační použití. Rakety z grafitu a hliníku nebo čistě grafitové jsou lehké a mají je v oblibě začínající i pokročilí hráči. Rakety z HM grafitu nebo jiných materiálů, např. wolframu, jsou pak určeny zkušeným hráčům.

Délka X-FEEL LITE: 675 mm.


Délka dospělé rakety se udává v milimetrech a pohybuje se mezi 660 a 680 mm. Délka ovlivňuje její vlastnosti. Čím je raketa kratší, tím je ovladatelnější a hráč ji lépe cítí v ruce. Čím je raketa delší, tím vyšší bude švihová hmotnost, potažmo razance.

Velikost gripu X-FEEL LITE: Velikost 2 --> G4


Velikost gripu se udává v mm. Velikost rukojeti rakety se pohybuje mezi 75 a 90 mm a je rozdělená do kategorií označovaných jako „G“. Čím tlustší je rukojeť, tím lépe se drží, ale hůře se přehmatává. Tenčí rukojeť se snadněji přehmatává a také je snazší zapojit prsty a raketu zrychlit.

Výplet

Rakety mají originální výplet Babolat Ifeel 70 s průměrem struny 0,70 mm.

Původní napětí X-FEEL LITE: 8–9 kg / 18–20 lbs

Napětí se vyjadřuje v kilogramech (kg) nebo librách (lbs). Rakety se vyplétají na cca 9 kg (20 lbs), ale hodnota postupně klesá, neboť výplet napětí s postupem času ztrácí.

Doporučené maximální napětí X-FEEL LITE: 12 kg / 27 lbs

Babolat u každého modelu vždy uvádí maximální doporučené napětí, a to proto, aby nemohlo dojít k poškození či zlomení rámu rakety při vyplétání, nárazu nebo prasknutí struny.

Výpletový vzor X-FEEL LITE: 20*21

Výpletový vzor se vyjadřuje počtem vertikálních a horizontálních strun. Nebo také říkáme svislých a příčných. Tato konfigurace zvyšuje přilnavost a míčku se s ní lépe dává rotace.

Instrukce pro výplet na 82 průchodek: D = dolní, H = horní

Instrukce k výpletu: 4 uzle.
Svisle: začněte nahoře uprostřed a vyplétejte až k H13 (přeskočte H8, H10, H12 a D9, D11) a zavažte na H9. (stejně na druhé straně).
Příčně: Začněte uprostřed středu a vyplétejte spodní část od D23 až do D8 (přeskočte D12 a D10) a zavažte na D7. Pokračujte s horní částí od H19 až do H8 (přeskočte H13, H11 a H9) a zavažte na H6.

Metric Flex

Unikátní patentovaná konstrukce s různou míru pružnosti (boční / přední). Tuhost hřídelky je adaptabilní, optimalizovaná pro každý úder: měkčí při napřahování, tužší při odpalech, aby garantoval razanci a přesnost.

Side Force Twins

Pevnější a odolnější rám rakety díky střídání průchodek (na 3. a 9. hodině), které chrání karbonová vlákna při zavrtávání.

Carbon Slimplies

Díky dodatečné uhlíkové vrstvě v konstrukci je hřídelka odolnější.

Technologie Aero+

Rám rakety má v sobě integrované průchodky. Tato konstrukce nabízí lepší aerodynamiku pro maximalizaci razance a ovladatelnosti.

Technologie XP Aero Tubing

Oválný průřez zvyšuje tuhost rámu a podporuje přesnost.

Číslo dodavatele

601370

Země původu

Čína

Záruka

Na rám se vztahuje jednoletá záruka (běžné užívání), na výplet se záruka nevztahuje.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot. Ukládejte do obalu, zejména při nižších teplotách.

Hodnocení zákazníků