BABOLAT

Badmintonová raketa Babolat Prime

899 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8880334

Univerzální raketa s dobrou kontrolou odpalu na občasné i pravidelné tréninky badmintonu.

Tato první grafitová raketa s neutrální vyvážením je určena pro všestranné hráče. Hmotnost 85 g pro razantní odpal. Polotuhá hřídelka zaručuje přesnost a dlouhý dolet míčku.

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +89 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

KONTROLA

Neutrální vyvážení a polotuhá hřídelka pro lepší kontrolu odpalu.

POHODLÍ

100% grafit pro optimální pohodlí při hře

VÝKON

Hmotnost 85 g pro silnější odpaly.

Technické informace

Hmotnost PRIME bez výpletu: 85 g – 3U (85–89 g)


Hmotnost uvádíme v gramech. Rakety běžně váží mezi 60 až víc než 100 g. Jsou klasifikovány v hmotnostních třídách vyjadřovaných v „U“. Čím je raketa lehčí, tím je ovladatelnější a pohodlnější, méně zatěžuje ruku a tím umožňuje rychlejší švih. Naopak čím je raketa těžší, tím jsou odpaly razantnější.

Pružnost PRIME: Středně tuhá raketa.


Pružnost se odvíjí od toho, do jaké míry je hřídelka schopná se zdeformovat při odpalu. Tuhost rakety se různí, existují velmi pružné i velmi tuhé rakety. Čím je hřídelka pružnější, tím je raketa tolerantnější, pohodlnější a míčky mají delší dolet. Naopak čím je tužší, tím lepší je odraz a přesnost při rychlém švihu. Tuhá raketa také příliš neodpouští chyby při úderu.

Vyvážení PRIME: Neutrální.


Vyvážení udává rozložení váhy rakety. Udává se v milimetrech a představuje vzdálenost od spodní čísti rukojeti k bodu, ve kterém je raketa vyvážená. Rakety s vyvážením do ruky jsou ovladatelnější a reaktivnější, perfektní pro defenzivní hru nebo čtyřhru. Vyvážení do hlavy naopak zlepšuje razanci a hodí se pro agresivnější hráče. Nevýhodou u těchto raket bývá vyšší hmotnost a horší ovladatelnost.

Konstrukce PRIME: HM graphite


Materiály použité na konstrukci rakety významně ovlivňují její cenu. Rakety z ocele a/nebo hliníku jsou pevné a těžké, vhodné pro rekreační použití. Rakety z grafitu a hliníku nebo čistě grafitové jsou lehké a mají je v oblibě začínající i pokročilí hráči. Rakety z HM grafitu nebo jiných materiálů, např. wolframu, jsou pak určeny zkušeným hráčům.

Délka PRIME: 675 mm.


Délka dospělé rakety se udává v milimetrech a pohybuje se mezi 660 a 680 mm. Délka ovlivňuje její vlastnosti. Čím je raketa kratší, tím je ovladatelnější a hráč ji lépe cítí v ruce. Čím je raketa delší, tím vyšší bude švihová hmotnost, potažmo razance.

Velikost gripu PRIME: Velikost 1 --> Grip G5


Velikost gripu se udává v mm. Velikost rukojeti rakety se pohybuje mezi 75 a 90 mm a je rozdělená do kategorií označovaných jako „G“. Čím tlustší je rukojeť, tím lépe se drží, ale hůře se přehmatává. Tenčí rukojeť se snadněji přehmatává a také je snazší zapojit prsty a raketu zrychlit.

Výplet

Rakety mají originální výplet Babolat Ifeel 70 s průměrem struny 0,70 mm.

Původní napětí PRIME: 8–9 kg / 18–20 lbs

Napětí se vyjadřuje v kilogramech (kg) nebo librách (lbs). Rakety se vyplétají na cca 9 kg (20 lbs), ale hodnota postupně klesá, neboť výplet napětí s postupem času ztrácí.

Maximální doporučené napětí PRIME: 10 kg / 22 lbs

Babolat u každého modelu vždy uvádí maximální doporučené napětí, a to proto, aby nemohlo dojít k poškození či zlomení rámu rakety při vyplétání, nárazu nebo prasknutí struny.

Výpletový vzorec PRIME: 22x22

Výpletový vzor se vyjadřuje počtem vertikálních a horizontálních strun. Nebo také říkáme svislých a příčných. Konfigurace 22x22 umožňuje vyšší toleranci.

Instrukce pro výplet na 72 průchodek: D = dolní, H = horní

Instrukce k výpletu: 4 uzle.
Svisle: začněte nahoře uprostřed a vyplétejte ob průchodku vlevo a pak vpravo až k D12 (přeskočte průchodku D11) a u D8 skončete a udělejte uzel. Příčně: příčně začněte vyplétat od D9 a uzel udělejte na D7. S příčnými pokračujte odspoda k H7 a vše ukončete uzlem na průchodce H6.

Číslo dodavatele

601472

Země původu

Čína

Záruka

Na rám se vztahuje jednoletá záruka (běžné užívání), na výplet se záruka nevztahuje.

Hmotnost

0.085 kg

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot. Ukládejte do obalu, zejména při nižších teplotách.

Hodnocení zákazníků