BABOLAT

Badmintonová raketa Babolat Satelite Origin Power

2 299 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8880366

Razantní raketa s dobrou kontrolou odpalu na pravidelné až časté tréninky badmintonu.

Raketa s vyvážením do hlavy vhodná pro ofenzivní hráče. Hmotnost 86 g pro razantní odpal. Polotuhá hřídelka zaručuje přesnost a dlouhý dolet míčku.

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +229 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

VÝKON

Vyvážení do hlavy a hmotnost 86 g pro větší razanci.

KONTROLA

Polotuhá hřídelka pro udržení přesnosti.

Ovladatelnost

Zkrácená hřídelka a optimalizovaný shaft raketě zaručují dobrou rychlost.

Technické informace

Modely SATELITE ORIGIN

Série SATELITE ORIGIN spadá u Babolatu do modelové řady pro intenzivní hru. Rakety z této série mají SHORT SHAFT a jsou lehčí než ty ze série SATELITE, manipulace s nimi je tak snazší a odpaly jsou přesnější.

Hmotnost SATELITE ORIGIN POWER: 86 g – 3U (85–89 g)


Hmotnost uvádíme v gramech. Rakety běžně váží mezi 60 až víc než 100 g. Jsou klasifikovány v hmotnostních třídách vyjadřovaných v „U“. Čím je raketa lehčí, tím je ovladatelnější a pohodlnější, méně zatěžuje ruku a tím umožňuje rychlejší švih. Naopak čím je raketa těžší, tím jsou odpaly razantnější.

Pružnost SATELITE ORIGIN POWER: Středně tuhá raketa.


Pružnost se odvíjí od toho, do jaké míry je hřídelka schopná se zdeformovat při odpalu. Tuhost rakety se různí, existují velmi pružné i velmi tuhé rakety. Čím je hřídelka pružnější, tím je raketa tolerantnější, pohodlnější a míčky mají delší dolet. Naopak čím je tužší, tím lepší je odraz a přesnost při rychlém švihu. Tuhá raketa také příliš neodpouští chyby při úderu.

Vyvážení SATELITE ORIGIN POWER: Do hlavy


Vyvážení udává rozložení váhy rakety. Udává se v milimetrech a představuje vzdálenost od spodní čísti rukojeti k bodu, ve kterém je raketa vyvážená. Rakety s vyvážením do ruky jsou ovladatelnější a reaktivnější, perfektní pro defenzivní hru nebo čtyřhru. Vyvážení do hlavy naopak zlepšuje razanci a hodí se pro agresivnější hráče. Nevýhodou u těchto raket bývá vyšší hmotnost a horší ovladatelnost.

Konstrukce SATELITE ORIGIN POWER: HM graphite


Materiály použité na konstrukci rakety významně ovlivňují její cenu. Rakety z ocele a/nebo hliníku jsou pevné a těžké, vhodné pro rekreační použití. Rakety z grafitu a hliníku nebo čistě grafitové jsou lehké a mají je v oblibě začínající i pokročilí hráči. Rakety z HM grafitu nebo jiných materiálů, např. wolframu, jsou pak určeny zkušeným hráčům.

Délka SATELITE ORIGIN POWER: 662 mm.


Délka dospělé rakety se udává v milimetrech a pohybuje se mezi 660 a 680 mm. Délka ovlivňuje její vlastnosti. Čím je raketa kratší, tím je ovladatelnější a hráč ji lépe cítí v ruce. Čím je raketa delší, tím vyšší bude švihová hmotnost, potažmo razance.

Velikost gripu SATELITE ORIGIN POWER: Velikost 2 --> G4


Velikost gripu se udává v mm. Velikost rukojeti rakety se pohybuje mezi 75 a 90 mm a je rozdělená do kategorií označovaných jako „G“. Čím tlustší je rukojeť, tím lépe se drží, ale hůře se přehmatává. Tenčí rukojeť se snadněji přehmatává a také je snazší zapojit prsty a raketu zrychlit.

Výplet

Rakety mají originální výplet Babolat Ifeel 70 s průměrem struny 0,70 mm.

Původní napětí SATELITE ORIGIN POWER: 8–9 kg / 18–20 lbs

Napětí se vyjadřuje v kilogramech (kg) nebo librách (lbs). Rakety se vyplétají na cca 9 kg (20 lbs), ale hodnota postupně klesá, neboť výplet napětí s postupem času ztrácí.

Maximální doporučené napětí SATELITE ORIGIN POWER: 12 kg / 27 lbs

Babolat u každého modelu vždy uvádí maximální doporučené napětí, a to proto, aby nemohlo dojít k poškození či zlomení rámu rakety při vyplétání, nárazu nebo prasknutí struny.

Výpletový vzor SATELITE ORIGIN POWER: 20*21

Výpletový vzor se vyjadřuje počtem vertikálních a horizontálních strun. Nebo také říkáme svislých a příčných. Tato konfigurace zvyšuje přilnavost a míčku se s ní lépe dává rotace.

Instrukce pro výplet na 82 průchodek: D = dolní, H = horní

Instrukce k výpletu: 4 uzle.
Svisle: začněte nahoře uprostřed a vyplétejte až k H13 (přeskočte H8, H10, H12 a D9, D11) a zavažte na H9. (stejně na druhé straně).
Příčně: Začněte uprostřed středu a vyplétejte spodní část od D23 až do D8 (přeskočte D12 a D10) a zavažte na D7. Pokračujte s horní částí od H19 až do H8 (přeskočte H13, H11 a H9) a zavažte na H6.

SHORT SHAFT

Kratší hřídelka na raketě dlouhé 662 mm byla použita proto, aby přiblížila odpalovou zónu tělu hráče. Tato nová hřídelka tak nabízí lepší ovladatelnost a přesnost a celkově ulehčení hry.

Záruka

Na rám se vztahuje jednoletá záruka (běžné užívání), na výplet se záruka nevztahuje.

Hmotnost

0.086 kg

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot. Ukládejte do obalu, zejména při nižších teplotách.

Hodnocení zákazníků