Gravel a cyklokrosová kola

Gravel bike, gravelové kolo, allroad kolo, nebo také “štěrkolet”. To všechno jsou označení pro všestranné jízdní kolo, na kterém budete bez problémů zvládat časovky na silnici, ale i úseky v terénu a několikadenní cyklistické výlety. Gravelová kola mají uvolněnější geometrii s vyšší hlavovou trubkou a delším rozvorem kol. To zajišťuje pohodlnější jízdní pozici a lepší stabilitu v nerovném terénu. Na některých rámech najdete připravené navářky na připevnění brašen, nosičů, blatníků a dalšího příslušenství. Všechny tyto detaily z gravelových kol činí perfektní společníky pro bikepacking a cestování na dlouhé vzdálenosti. Kromě kol samotných nabízíme i veškeré ostatní cyklistické a bikepackingové vybavení, díky kterému budou vaše cesty nezapomenutelné. Je to opravdový obojživelník, který využijete i na lehčí bikepacking. Jestli se chystáte vydat na delší trasu nebo dokonce vícedenní cyklo výlet, doporučujeme navštívit naši kategorii bikepacking a biketouring.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
149 999 Kč -20%
119 999 Kč
*Od 1. 3. 2023 až do vyčerpání zásob
71 999 Kč
28 999 Kč
Dámské gravel kolo GRVL520 SRAM Apex 1
TRIBAN

Dámské gravel kolo GRVL520 SRAM Apex 1

(5)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.5/5 podle 853 Hodnocení z webu a z prodejen

Gravel cyklistika

Gravel je extrémně všestranné kolo. Pokud se nechcete omezovat na jeden druh jízdy, pak je pro vás gravel bike ideální volbou. Hravě na něm zvládnete odpolední vyjížďku s kamarády na silničních kolech, i několikadenní výlet po lesních stezkách a polních cestách. Výhoda gravel biku je v tom, že jej lze přizpůsobit terénu, ve kterém se nejčastěji pohybujete. Můžete si postavit rychlé, ale odolné terénní kolo, nebo pohodlnou variantu kola silničního. Díky širším plášťům a kotoučovým brzdám si budete mnohem jistější za každého počasí i na nerovných vozovkách. Je jen na vás, jak jízdu na gravelovém kole pojmete!
Gravelová kola značek Triban a Riverside dodáváme s dvojitým převodníkem Shimano nebo jednoduchým převodníkem Sram. Jsou vybavena gravel plášti, vhodnými pro jízdu po silnici a šotolinových cestách. Pláště mohou být montovány s duší nebo bez duše. Mají dlouhou životnost a jsou navrženy speciálně na gravel. Gravelová kola jsou osazena mechanickými nebo hydraulickými kotoučovými brzdami, které mají dlouhou životnost a zaručují výkonné a přesné brždění.

JE GRAVEL BIKE TO SAMÉ CO CYKLOKROSOVÉ KOLO?

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že ano, jedná se o dvě různé kategorie kol. Cyklokrosová a gravelová kola spolu sice mají hodně společného, odlišuje je ale od sebe několik důležitých detailů. Oboje mají pevný rám a vidlici, berany a pláště širší, než obyčejná silnička. Cyklokrosová kola jsou ale primárně určena pro závodění ve speciální disciplíně - cyklokrosu. Závodníci potřebují hbité, lehké a jednoduše ovladatelné kolo s dobrým dezénem, které je nezklame na žádném povrchu. Závodní okruhy jsou ale přibližně 3 km dlouhé, a tak jsou ovladatelnost a mrštnost kola lepší na úkor pohodlí. Gravelová kola jsou oproti cyklokrosovým o poznání pohodlnější a lépe vybavená na dlouhé vyjížďky. Geometrie gravel bikových rámů zaručuje pohodlnější posed, díky němuž jezdci mohou na kole zdolávat desítky, nebo i stovky kilometrů denně na jakémkoliv povrchu..Od kol silničních je lze rozeznat na první pohled. Kromě robustního rámu, širších řídítek a plášťů s terénním dezénem jsou osazena kotoučovými brzdami, které zaručují lepší brzdné vlastnosti i v náročných terénech.

JAK VYBRAT GRAVEL KOLO?

Při volbě správného gravelového kola postupujte stejně jako při výběru jakéhokoliv jiného kola. Nejdříve je nutné vybrat správnou velikost rámu. Díky tabulkám můžete jednoduše určit, který rám pro vás na základě vaší výšky bude nejvhodnější. V případě, že si nejste jistí a vaše výška je na hranicích dvou různých velikostí, délka posedu se dá regulovat správně zvoleným představcem a nastavením dalších komponentů. Dalším kritériem při výběru gravelového kola je materiál rámu. Ten přímo ovlivňuje hmotnost a odolnost kola. Nabízíme kola s hliníkovými a karbonovými rámy, ale i titanovou variantu. Titanový rám je ideální na velmi dlouhé vzdálenosti, kolo je díky němu lehké a perfektně tlumí otřesy, což z něj činí skvělého společníka na bikepackungové výlety.V závislosti na tom, v jakém terénu se nejčastěji pohybujete, můžete kolo vybavit různě širokými plášti, které zajistí perfektní jízdní vlastnosti jak na dlouhých hladkých silnicích, tak na lesních stezkách a kamenitých horských chodnících.

Pánská gravel kola

Gravel je extrémně všestranné kolo. Na gravel kolech lze jezdit po silnicích i po štěrkových stezkách a polních cestách. Gravel je zároveň stavem mysli: je to vědomí, že můžete jezdit kdekoli a pohodlně. Existuje několik typů gravel kol:
- titanová gravel kola: titan je lehká, ale odolná slitina. Poskytuje neuvěřitelný pocit z jízdy.
- elektrická gravel kola: užijete si stejnou zábavu jako na kole bez asistence, ale s elektrickou podporou, která vám pomůže dojet dál!
Existuje celá řada různých gravel kol, jelikož definic gravel kol je stejně jako gravel cyklistů. Je jen na vás, jak gravel pojmete!

Dámská gravel kola

Naše řada dámských gravel kol je navržena právě pro vás. Každý model je navržen tak, aby se přizpůsobil ženskému tělu na několika úrovních:
- Rám: naše gravel kola jsou ve všech velikostech od XS po M. Ženy mají kratší trup, a tak jsme tomu přizpůsobili délku rámu.
- Řídítka: naše gravel modely mají kompaktnější řídítka XS. Řídítka jsou kratší, abyste je mohly lépe držet.
- Sedlo: Naše dámská gravel kola se dodávají se sedlem pro ženy, abyste se cítily pohodlněji.
Co se týče všeho ostatního, naše gravel kola jsou úplně stejná jako jakákoliv jiná špičková gravel kola. Dodávají se s dvojitým převodníkem Shimano nebo jednoduchým převodníkem Sram. Mají gravel pláště na jízdu po silnici a šotolinových cestách. Pláště mohou být montovány s duší nebo bez duše. Mají dlouhou životnost a jsou navrženy speciálně na gravel. A v neposlední řadě mají mechanické nebo hydraulické kotoučové brzdy na výkonné a přesné brzdění, které zůstává účinné po dlouhou dobu.

Darujte radost ze sportu

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu