Bikepacking a bike touring

Bikepacking a bike touring znamenají mnohé. Hlavně však svobodu vyrazit na kole kdykoliv a kamkoliv. Spojují v sobě krásy cyklistiky, kempování a poznávání blízkého okolí i dalekých končin. Ať už chcete vyrazit na jednodenní výlet, nebo toužíte po několikaměsíčním objevování celých kontinentů, nic vám nebrání sbalit se do speciálních bikepackingových brašen a vyrazit na cestu. Vyberte si z širokého sortimentu jízdních kol vhodných na bikepacking i bike touring. Pořiďte si nosiče a brašny, naplňte je nezbytnými náhradními díly a speciálním odlehčeným vybavením, a objevujte svět na dvou kolech.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
4.4/5 podle 9150 Hodnocení z webu a z prodejen

BIKEPACKING A BIKE TOURING - JAKÉ JSOU ROZDÍLY?

Zatímco vyznavači bikepackingu budou na své cesty vybírat lehká, ale odolná, gravelová kola a brašny o menším objemu, které na kolo připnou několika popruhy na suchý zip, bike touringoví nadšenci sáhnou po bytelnějším a objemnějším vybavení. Expediční bike touringová kola vydrží obrovskou nálož a pomocí nejrůznějších nosičů a brašen je možné je přeměnit na pojízdné obydlí. Obě tyto disciplíny vám ale umožní sbalit si do malého prostoru vše, co můžete na cestách potřebovat, a vyrazit za dobrodružstvím.
Bez ohledu na to, jakou aktivitu si vyberete, existuje několik klíčových součástí vybavení, které budete potřebovat, abyste si zajistili pohodlný a bezproblémový výlet. V první řadě je nezbytné spolehlivé a pevné kolo. Pro bikepacking jsou ideální gravelová kola. Jejich osazení z nich činí ideální společníky na dlouhé cesty v rozličných terénech. Gravel bike vás nenechá ve štychu na dlouhé silnici, ani na lesní stezce. Posed na gravelovém kole je uvolněnější, než na silničním nebo cyklokrosovém, přeci jen se ale jedná o rychlé kolo a proto může být po delší době některým cyklistům nepohodlný. Na dlouhé výjezdy proto mnoho bikepackerů a cykloturistů volí expediční kola, která jsou speciálně navržena pro cestování na dlouhé vzdálenosti a převážení těžkých nákladů. Brašny však můžete nainstalovat na téměř každé kolo, které je v dobrém stavu a pohodlně se vám na něm jezdí.
Tak jako při kempování bez kola, i při bikepackingu a bike touringu musíte myslet na to, abyste měli na cestách to správné vybavení a dostatek zásob. Ve výbavě by vám neměl chybět lehký stan, spací pytel a karimatka, ale také vařič a nádoby na jídlo a vodu. Je důležité balit efektivně a upřednostňovat základní vybavení, protože prostor na kole je omezený. Podle prostředí a ročního období je také nezbytné zvolit správné oblečení. Nikdy nezapomeňte na vrstvu, která vás ochrání před deštěm a větrem. Počasí je nevyzpytatelné a některé úseky mimo civilizaci mohou být velice dlouhé. Je tedy nutné mít s sebou oblečení a obuv vhodnou do různých povětrnostních podmínek.
Ve výbavě žádného cyklisty by neměla chybět opravná sada na kolo, včetně náhradních duší, montpák, pumpičky a také nářadí pro základní opravy. Ideální je mít po ruce multiklíč, s jehož pomocí zvládnete většinu základních oprav v terénu. Důležité jsou také navigační nástroje jako GPS nebo mapy. Pokud používáte navigaci v telefonu, určitě vám přijde vhod powerbanka nebo dokonce solární nabíječka.
Ať už vyrážíte na vícedenní bikepacking nebo pohodovou odpolední vyjížďku, je důležité plánovat dopředu a co nejlépe se připravit. Se správným vybavením můžete na kole dojet dál a pohodlněji, než se vám kdy snilo.

dárkovou kartou