ECODesign
Lyže na freeride Blackops Sender + vázání Look NX12

Lyže na freeride Blackops Sender + vázání Look NX12

13 999 Kč

Freeridové lyže pro pokročilé až zkušené freeridery, kteří hledají univerzální lyže na zábavnou jízdu po sjezdovce i mimo ni.

Lyže Sender od značky Rossignol kombinují nízkou hmotnost s maximálním výkonem. Opravdu všestranné lyže jak na sjezdovku, tak díky 104 mm pod bodu i do čerstvého prašanu.

Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Vztlak

Díky své šířce pod vázáním a dvěma rockery lyže excelují v prašanu.

Ovladatelnost

Technologie Air Tip odlehčuje špičku a zlepšuje ovladatelnost.

Stabilita

Jádro Extended Core optimalizuje kontakt lyže se sněhem a zlepšuje stabilitu.

Přilnavost

Technologie DAMPTECH optimalizuje kontakt lyže se sněhem a zlepšuje přilnavost.

Univerzální využití

30 % sjezdovka, 70 % mimo sjezdovku.

Ecodesign

Topsheet, skluznice a hrany jsou z recyklovaných materiálů.

Technické informace

Pro jakého lyžaře budou ideální?

Od nedotčených zasněžených svahů až po manšestr, lyže Blackops Sender budou vaší jízdenkou kamkoliv. Sžijete se s nimi bleskurychle a pak už bude ježdění a „dobývání“ hor jen čistá radost. Díky technologii tlumení vibrací a reaktivitě, kterou lyžím dodává jádro z pavlovnie, můžete na svahu popustit uzdu své fantazii. Odvažte se posunout vlastní hranice a jezděte za jakýchkoliv podmínek.

Konstrukce

Prodloužené jádro Extended Core optimalizuje kontakt lyže se sněhem a zlepšuje stabilitu a zpřesňuje kontrolu vedení špičky. Jádro ze dřeva pavlovnie lyže odlehčuje a zaručuje perfektní rovnováhu mezi hmotností, výkonem a ovladatelností.

Dvojitá konstrukce LCT VISCO

Konstrukce 2LCT využívá technologii Line Control uzpůsobenou pro širší lyže, která zefektivňuje využití energie a zlepšuje tlumení i pohodlí.

Air Tip

Technologie AIR TIP snižuje hmotnost špičky a soustřeďuje hmotnost lyže pod vázání, což zlepšuje ovladatelnost a přirozený vztlak, jízda tak bude zábavnější.

Damp Tech

Technologie DAMP TECH snižuje vibrace lyží, aby byl kontakt lyží se sněhem optimální a lyže plynule klouzaly po jakémkoliv typu sněhu.

Vázání

Vázání značky LOOK NX 12 CONECT GW, Din 3,5–12. Kompatibilní s normami Alpine, GripWalk, ISO5355. Vhodné pro boty délkou podešve mezi 260 a 370 mm. Špička vázání Full Action se širší čelistí pro lepší kontrolu. Pohodlné používání díky patě NX. Snadno se nasazuje a navíc má velký rozsah pro přizpůsobení.

Odolnost

Černá skluznice umožňuje snadné opravy rýh. Zesílený Topsheet Rossitop je odolnější vůči poškrábání i odlupování.

Příprava lyže

Lyže jsou navoskované a nabroušené, ihned připravené k používání. Hrany broušené na 89°.

Co je vykrojení lyže?

Vykrojení udává hodnoty šířky lyže ve špičce, středu a v patě lyže. Čím širší je profil špičky, tím snadněji lyže zahajuje oblouk. Čím užší je středová část, tím je lyže přilnavější na tvrdém sněhu. Širší středová část naopak zvyšuje pohodlí a stabilitu při přejezdech na jiný typ sněhu. Čím širší je patka, tím lépe lyže drží v oblouku na hraně. Naopak čím je užší, tím snadněji přejde do smyku.

Co je prohnutí lyže?

Rockerem se označuje zvednutá špička (někdy i patka) lyže. Bod kontaktu skluznice se sněhem se tak přesouvá více do středu lyže. Čím kratší je tato plocha dotyku, tím jsou lyže ovladatelnější a lépe „plavou“ v hlubokém sněhu. Při náklonu ale i tak využíváte celou délku hrany, což zaručuje lepší přilnavost na tvrdém sněhu. Čím je rocker delší, tím je lyže ovladatelnější.

Vykrojení

Profil: Rocker/Camber/Rocker, Shape: double rocker.
Dostupné délky: 172 cm / 178 cm / 186 cm.
172 cm: 133/103/127 mm, rádius 16 m;
178 cm: 133/104/128 mm, rádius 18 m;
186 cm: 133/106/129 mm, rádius 21 m.

Hmotnost

172 cm, pouze lyže: 1800 g, lyže + vázání: 3130 g. 178 cm, pouze lyže: 1900 g, lyže + vázání: 3230 g. 186 m, pouze lyže: 2000 g, lyže + vázání: 3330 g.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání