WEDZE

Freeridové lyže Rookie s vázáním 90 PR11 GW

7 999 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8586440

Tyto lyže jsme navrhovali pro pokročilé lyžaře hledající všestranné lyže pro jízdu volným terénem, na kterých by byla příjemná i jízda na sjezdovce.

Rookie mají dobrý vztlak v prašanu a zároveň jsou stabilní a dobře ovladatelné při jízdě na sjezdovce a na jejích okrajích. Ideální na bezpečné začátky s freeride. Udělejte si radost.

Barva: Tmavě modrá / Světle šedá

  • 162cm undefined
  • 170cm undefined
  • 178cm undefined

Získejte +799 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

UNIVERZÁLNÍ VYUŽITÍ

50 % sjezdovka, 50 % mimo sjezdovku. Dobře tlumí terénní nerovnosti.

Vztlak

Díky 89mm šířce pod botou a rockeru skvěle nadnáší v 20 cm prašanu.

Ovladatelnost

Díky krátkému rádiu a měkké špičce jsou lyže ovladatelné a tolerantní.

STABILITA

Směrový tvar zaručuje dobrou stabilitu na sjezdovce.

PŘILNAVOST

Prohnutí ve středu lyže umožňuje dobrý kontakt i na tvrdém sněhu.

Technické informace

Co je vykrojení (profilu) lyže?

Vykrojení (profil) lyže odpovídá šířce lyže ve špičce, ve středu a na patce. Čím širší je profil špičky, tím snadněji lyže zahajuje oblouk. Čím užší je středová část, tím je lyže přilnavější na tvrdém sněhu.
Profil: Směrový shape. Rocker / prohnutí / rocker. Délka 162 cm: 129/89/113 mm, rádius: 16 m. V délce 170 cm: 127/88/111 mm, rádius: 17 m. V délce 178 cm: 124/88/109 mm, rádius: 18 m.

Popis

Šířka středu 90 mm zaručuje dobrou stabilitu i při přejezdech na jiný typ sněhu. Díky svému shapu, malému prohnutí pod botou a přednímu a zadnímu rockeru se lyže dobře vedou a snadno se ovládají na jakémkoliv sněhu. Nejvíce se hodí na první jízdy v prašanu, ideálně v 15–20 cm čerstvého sněhu.

Pro jakého lyžaře budou ideální?

Jste pokročilí lyžaři na sjezdovkách, ale sníte o jízdě v prašanu? Lyže Rookie vám pomohou udělat ten poslední krok mimo sjezdovky. Jsou určené pro začínající freeridery hledající pohodlné lyže na sjezdovku, které by hravě zvládly i jízdu mimo ni. Tyto lyže jsou ovladatelné a tolerantní, dodají na jistotě. Ideální společník na první cesty mimo upravený terén, nejprve stále na dohled tyčí podél sjezdovek, a poté i kousek dál...

Jaký vybrat model lyží na freeride?

Pokud s freeride začínáte, je pro vás nejvhodnější model Rookie. Pokud už s jízdou ve volném terénu máte zkušenosti, vybírejte mezi modely Patrol a Slash. Lyže Patrol jsou pro ty, co hledají výkonné, přilnavé, univerzální lyže. Model Slash je pro lyžaře, kteří hledají extrémně hravé lyže. A milovníci prašanu budou nejspokojenější, když vyjedou na lyžích Pow Chaser.

Vázání

Vázání značky Tyrolia model PR11 GW, DIN 3 až 11. Kompatibilní s normami Alpine, GripWalk, ISO5355. Vhodné pro boty délkou podešve mezi 259 a 382 mm.

Konstrukce

Woodcore Tec je konstrukce s dřevěným (bukovýma smrkovým) jádrem a vertikálními bočnicemi. Jaké jsou výhody této konstrukce? Lyže jsou velice všestranné a pohodlně se na nich jezdí v každém typu sněhu.

Hmotnost

162 cm, pouze lyže: 1570 g, lyže + vázání: 2655 g. 170 cm, pouze lyže: 1720 g, lyže + vázání: 2805 g. 178 cm, pouze lyže: 1870 g, lyže + vázání: 2955 g.

Odolnost

Černá skluznice umožňuje snadné opravy rýh. Topsheet semi-cap zabraňuje poškození. Kovová výztuha na patce.

Co je prohnutí lyže?

Položená lyže se sněhu dotýká ve špičce a patce, zatímco prostřední část (pod vázáním) je mírně nadzvednutá (prohnutí lyže). Čím je prohnutí delší a výraznější, tím je lyže přilnavější a živější. Naopak čím je nižší, tím je lyže lépe ovladatelná a tolerantnější.

Co je rocker lyže?

Rockerem se označuje zvednutá špička (někdy i patka) lyže. Bod kontaktu skluznice se sněhem se tak přesouvá více do středu lyže. Čím kratší je tato plocha dotyku, tím jsou lyže ovladatelnější a lépe „plavou“ v hlubokém sněhu. Při náklonu ale i tak využíváte celou délku hrany, což zaručuje lepší přilnavost na tvrdém sněhu. Čím je rocker delší, tím je lyže ovladatelnější.

Příprava

Lyže jsou navoskované a nabroušené, ihned připravené k používání. Hrany broušené na 89°.

Záruka

2

Hmotnost

5.61 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Deska: 5.0% Polyamid , 7.0% Ocel, 1.0% Syntetický kaučuk , 9.0% Akrylonitril butadien styren , 9.0% Polyethylen , 23.0% Skelné vlákno , 27.0% Dřevo, 2.0% Hliník, 17.0% Epoxidová pryskyřice

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Abyste při skladování lyží přes léto ochránili skluznici před prachem a hrany před vlhkostí, doporučujeme nechat na skluznici jednu vrstvu vosku.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Schváleno

Tým spoluvývojářů, který pomáhá našemu internímu týmu. Je složený z lyžařů a lyžařek, zaměstnanců lyžařských areálů a profesionálních učitelů lyžování.

Obrázky

Freeridové lyže Rookie s vázáním 90 PR11 GW
Freeridové lyže Rookie s vázáním 90 PR11 GW
Freeridové lyže Rookie s vázáním 90 PR11 GW
Freeridové lyže Rookie s vázáním 90 PR11 GW

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Otázky a odpovědi