Plovací a zachranné vesty

Plovací a záchranné vesty vhodné na vodácké sporty. Myslete na své bezpečí při každé plavbě. V této kategorii najdete vesty se vztlakem 50 N a 70 N.


Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
379 Kč
9 973,68 Kč/KG
4.6/5 podle 1729 Hodnocení z webu a z prodejen

Plovací vesta na kajak 50 N nebo 70 N?

Při plavbě na kajaku je plovací vesta povinným bezpečnostním doplňkem pro začátečníky i zkušené vodáky. Je v ní povoleno plout na kajaku až do vzdálenosti 3 km od pevniny nebo jiné základny. Pokud máte rádi i jiné vodní sporty, tuto vestu můžete využít i při paddleboardingu nebo jachtingu! Jaké rozdíly tedy existují mezi plovací vestou 50 N a plovací vestou 70 N? Oba modely jsou určené na kajak, ale vesta se vztlakem 50 newtonů je určena pro volné použití, zatímco vesta se vztlakem 70 newtonů je určena pro plavbu na kajaku ve vodáckých oddílech. Nezapomeňte, že plovací vestu mohou nosit pouze osoby, které umějí plavat. V opačném případě je třeba zvolit záchrannou vestu, která udrží nad hladinou i osobu v bezvědomí.


Výběr plovací vesty na základě hmotnosti kajakáře

Ať se chystáte vyrazit na plavbu na pevném nebo nafukovacím kajaku, plovací vestu musíte vybírat vždy podle své hmotnosti. Modely dostupné v prodejnách Decathlon jsou rozdělené do čtyř hmotnostních kategorií: 25–40 kg, 40–60 kg, 60–80 kg, více než 80 kg. Jedinou výjimku tvoří vesta Wairgo, u níž můžete vybírat z velikostí od S do XL.


Různé modely plovacích vest, různé úrovně pohodlí

Při výběru plovací vesty musíte brát v úvahu také svou úroveň pokročilosti a druh svých aktivit na kajaku. Stejně jako při výběru oblečení na vodu! Pěnová plovací vesta 50 N nebo 70 N je ideální pro osoby, které s plavbou na kajaku začínají. Plovací vesta z poddajné pěny je pohodlnější a ergonomičtější, takže ji často používají zkušenější kajakáři. Nafukovací plovací vesty – například model Wairgo – jsou určené na pravidelné použití. Plovací vesta Wairgo se nafukuje ústy anebo pomocí plynové bombičky. Pokud zvolíte tento model, nezapomeňte se vybavit několika náhradními plynovými bombičkami pro vesty Wairgo.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu