Neopreny, rukavice, boty a ponča

Neoprenové rukavice, kombinézy a ponožky se vyrábějí v různých tloušťkách. Pro výběr tloušťky neoprenu je důležité vědět v jak teplých vodách se budete pohybovat nejčastěji.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
4.3/5 podle 3767 Hodnocení z webu a z prodejen

JAK SPRÁVNĚ NOSIT NEOPREN?

Neoprenová kombinéza by vám měla padnout jako druhá kůže. Aby neopren správně fungoval, musí otvory kolem krku, paží a nohou propustit jen velmi malé množství vody. Mezi kůží a neoprenem se tak vytváří tenká vrstva vody, která je ohřívána tělem a zvenčí izolována neoprenem. V důsledku toho se tělo ochlazuje mnohem pomaleji. Kvůli tomu však musí být neopren velmi těsný – to může být velmi nepříjemné, zejména v oblasti hrudníku a krku při prvním oblékání. Tento nepříjemný pocit však okamžitě zmizí, když se ponoříte do vody. Abyste si usnadnili oblékání silnějších, těsně přiléhajících surfových obleků, můžete si kolem nohy omotat igelitový sáček, který vytváří menší tření a usnadňuje oblékání kombinézy s úzkými otvory.


PONOŽKY, RUKAVICE A KUKLA NA SURF A BODYBOARD

Neoprenové ponožky, rukavice a kukla doplňují tepelnou ochranu neoprenových kombinéz. Doporučujeme používat neoprenové doplňky při teplotách vody pod 17 °C.
Neoprenové ponožky poskytují tepelný komfort pro nohy a zabraňují klouzání po prkně. Olaian nabízí dva typy neoprenových ponožek na surfování.
Nízké neoprenové ponožky s polyuretanovou podrážkou jsou měkčí než vysoké ponožky, udržují nohy v teple a zároveň nabízejí dobrý cit pro kontakt s prknem. To ocení surfaři, ale i bodyboardisté, protože chrání nohy před třením o ploutve.
Vysoké neoprenové ponožky jsou navrženy z 3 nebo 5mm neoprenu a poskytují lepší ochranu před chladem a mořským prostředím (kameny) než nízké ponožky. Velmi důležitý prvek při překonávání delších tras, než dorazíte na místo a za chladnějšího počasí.
Neoprenové rukavice jsou důležité pro to, aby nedocházelo ke ztrátám tepla ve studené vodě. Při teplotách vody pod 12 °C se nošení rukavic důrazně doporučuje. Vzhledem k tomu, že při surfování strávíte více než 90 % času pohybem ve vodě pomocí paží, jsou rukavice nezbytným spojencem.
V závislosti na vaší citlivosti na chlad bude možná potřeba i kukla. Při nízkých teplotách bude kukla působit proti mrazivému účinku vody a vzduchu při čekání na vlnu a omezí „surfařskou bolest hlavy" při kachním ponoru. Využití neoprenové kukly se doporučuje zejména při teplotách vody pod 10 °C.

dárkovou kartou