OLAIAN

Dámský neopren 900 Surf 4/3 mm černý

4 299 Kč
Kód : 8648143

Neopren o síle 4/3 mm pro zkušené surfařky na všechny typy vln.

Dámská pružná neoprenová kombinéza 4/3 mm se zipem na hrudníku určená na surfing a bodyboarding v chladnějších vodách (od 12 do 17 °C). Pro zkušené surfařky. Doba pobytu ve vodě: až 3 hodiny.

Barva: Černá

 • XS undefined
 • S undefined
 • M undefined
 • L undefined
 • XL undefined

Získejte +429 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  VOLNOST POHYBU

  Velmi měkký neopren umožňuje pohodlné pádlování při surfování.

  Technické informace

  Jste zkušená surfařka

  Věnujete se surfování intenzivně, jelikož je to váš oblíbený sport? Při surfování pádlujete až k line-upu, na krátkém prkně vlny překonáváte tak, že je podplavete (duck dive), a na dlouhém prkně tím, že se otočíte (turtle roll)? Surfujete na vlnách větších než 1 metr? Proto jsme vyvinuli novou řadu oblečení na pravidelné surfování.

  Maximální volnost pohybu

  Střih a materiál řady dámských kombinéz 900 od značky Olaian usnadňuje pádlování a pohyb při vodních sportech. Celá kombinéza je z velmi pružného neoprenu. Zip na hrudníku sice zajišťuje maximální pohodlí při pádlování rukama, jeho oblékání však vyžaduje jistou obratnost.

  Pohodlí před i po surfování

  Vnitřní strana obleku je z měkkého, ekologického materiálu (recyklovaného a barveného technologií Dope dyed), který umožňuje snadné oblékání a svlékání. Tato tkanina rychle schne, takže si neopren můžete pohodlně obléknout i druhý den.

  Límec

  Provedení u krku bylo vymyšleno tak, aby nedocházelo k podráždění pokožky. Pod neopren si můžete obléknout tričko s UV ochranou, které omezuje dráždění pokožky. Při delším nošení doporučujeme citlivá místa (krk, podpaží a kolena) namazat mastným krémem či vazelínou. Při prvním zkoušení můžete mít pocit, že je límec těsný. Při ponoření do vody však povolí.

  Zapínání

  Zapínání na zip na prsou nabízí volnější pohyb i lepší nepropustnost než klasický zip na zádech. Nerezový jezdec zipu je odolnější proti agresivní slané vodě.

  Kapsa na klíče

  Na předním díle pod zipem se nachází kapsa na klíče.

  Výběr neoprenu (1. část)

  Prvním kritériem pro výběr surfařského neoprenu je teplota vody. Ta se liší v závislosti na místě i ročním období. Proto se vždy přesvědčte, že teplota vody v místě surfování odpovídá jedné z následujících hodnot: teplá voda nad 20 °C, vlažná voda od 17 do 22 °C, studená voda od 12 do 17 °C, velmi studená voda od 7 do 12 °C. Pro zjištění těchto hodnot se podívejte na stránky seatemperature.org.

  Výběr neoprenu (2. část)

  Druhým kritériem je délka pobytu ve vodě. Pokud sportujete méně než 1 hodinu, jsou pro vás vhodné modely 100. Pokud ve vodě strávíte 2 hodiny, zvolte řadu 500, a pokud až 3 hodiny, vyberte si kombinézu řady 900. Na rozdíl od modelů základní řady 100, jsou kombinézy řady 500 hřejivější (a více nepropustné), zabraňují únavě (jsou pohodlnější) a zabraňují podráždění pokožky. Totéž platí pro modely 900 ve srovnání s modely 500. Poznámka: modely 900 se hůře oblékají.

  Jak správně vybrat velikost

  Neméně důležitým faktorem je výběr správné velikosti. Neopren na surfování musí těsně přiléhat k tělu a nikde by se neměl shrnovat. Je běžné, že je vám na souši kombinéza nepohodlná, tento pocit zmizí při jejím namočení. Před koupí si proto vždy kombinézu vyzkoušejte.

  Zůstaňte déle v teple díky termoizolačním výrobkům. Nabízíme příslušenství do vod s různou teplotou

  Při pobytu ve vodě dochází k ochlazování těla přes končetiny. Dochází k uvolnění až poloviny tělesného tepla. Proto doporučujeme doplnit surfařskou kombinézu o následující prvky: v teplých a vlažných vodách (> 17 °C): nízké neoprenové ponožky. Ve studených vodách (12 až 17 °C): rukavice a vyšší boty. Ve velmi studených vodách (7 až 12 °C): vysoké boty, rukavice, top i kuklu. Více na decathlon.cz.

  Olaian, značka Decathlonu pro surfování

  Olaian se sídlem v Hendaye na jihozápadě Francie je nová značka Decathlonu vyrábějící vybavení na surf a bodyboarding. V našem vývojovém středisku kousek od moře můžeme v jednom dni plavky nebo kombinézu navrhnout, a hned je přímo otestovat a ověřit tak jejich odolnost ve vlnách.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Pěna 100% Guma Vnější vrstva 83% Polyamid , 17% Elastan Hlavní látka: vnitřní vrstva 53% Polyester , 47% Polyamid Vrchní část – hlavní materiál 100% Polyamid

  TESTY

  Střih a materiál řady dámských kombinéz 900 od značky Olaian usnadňuje pádlování a pohyb při vodních sportech. Z velmi pružného neoprenu. Všechny švy jsou pružné. Zip na hrudníku sice zajišťuje maximální pohodlí při pádlování rukama, jeho oblékání však vyžaduje jistou obratnost.

  Schváleno

  Zkušenými surfaři, kteří tuto kombinézu testovali a ověřovali po celou zimní sezonu.

  Pokyny k údržbě

  Perte v ruce

  Nebělte bělicími prostředky

  Nesušte v bubnové sušičce

  Nežehlete

  Nečistěte chemicky

  Obrázky

  Dámský neopren 900 Surf 4/3 mm černý
  Dámský neopren 900 Surf 4/3 mm černý
  Dámský neopren 900 Surf 4/3 mm černý
  Dámský neopren 900 Surf 4/3 mm černý
  Dámský neopren 900 Surf 4/3 mm černý

  VIDEO

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi