Kazety a vícekolečka

Potřebuje vaše kolo nový řetěz? Nebo chcete vylepšit své silniční kolo, abyste na něm mohli jezdit ještě rychleji a příjemněji? Pak je důležité se pozorně podívat na kazetu vašeho kola. Kazeta určuje odpor vašeho silničního kola a jaký druh rychlostního řetězu potřebujete. Odpor pak ovlivňuje, jak silně musíte šlapat a jak rychle můžete překonávat dlouhé vzdálenosti. Podívejte se také na další produkty pro údržbu silničního kola.
4.3/5 podle 185 Hodnocení z webu a z prodejen

JAKOU KAZETU PRO VAŠE KOLO?

Pokud se chystáte koupit řetěz na kolo například od společností Decathlon, Shimano nebo Riverside, je důležité vědět, kolik máte převodů. Spočítejte si počet ozubených kol kazety a zjistíte, zda potřebujete 7rychlostní, 10rychlostní nebo 11rychlostní řetěz. Pokud chcete své silniční kolo vylepšit, je možné vyměnit řetěz, kazetu a klikovou sadu. V tomto případě se nejprve rozhodněte, kde budete na kole jezdit. V hornaté krajině budete pro své silniční kolo potřebovat jiný typ převodů než v rovinatých holandských polderech.
Velkou roli hrají také vaše osobní preference. Může pro vás být například důležité, abyste mohli šlapat lehce, nebo naopak chcete šlapat o něco těžším tempem a rychle překonávat dlouhé vzdálenosti. Chcete-li určit, jakou kazetu je pro vaše kolo nejlepší koupit, můžete použít kalkulačku převodů. Tímto způsobem si přesně spočítáte, jakou účinnost vám kazeta poskytne. Možná si budete lámat hlavu, ale – zejména pokud chcete přestavět své silniční kolo a vzít si ho s sebou na dovolenou do francouzských hor – vyplatí se prozkoumat různé kazety, kliky a řetězy.

VÝMĚNA KAZETY NA KOLE

Výměna kazety na kole je technická práce, kterou můžete snadno svěřit servisu. V tomto případě je užitečné, pokud víte, jaký typ kazety a klikové sady chcete. Chcete to udělat sami? Pak berte v úvahu délku řetězu a kapacitu přehazovačky. Pokud je kazeta příliš velká, vzniká na řetězu příliš malé napětí. Pokud je kazeta příliš krátká, může se celá přehazovačka přetrhnout, čemuž se přirozeně chcete během jízdy na kole vyhnout.
Na internetu najdete praktické návody a videa, které vám pomohou kazetu obnovit. Tyto tipy a triky jsou super praktické, když s kazetou manipulujete poprvé. Tip: doporučujeme obnovovat kazetu na kole každých 3 000 km. Tímto způsobem udržíte své (závodní) kolo ve špičkovém stavu. V Decathlonu najdete veškeré věci pro údržbu kola, které potřebujete: od kazet až po klikovou sadu, řetěz a čistič kol. Naši odborníci v prodejně vám rádi poradí s různými typy kazet a dalšími nepostradatelnými díly pro vaše kolo.

dárkovou kartou