Filtrovat výsledky
24
výrobek výrobků v kategorii

Uzdečky a doplňky

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

K čemu slouží otěže?

Otěže jsou dlouhé poddajné řemínky z kůže připevněné k udidlu koně. Umožňují jezdci ovládat koně a dávat mu pobídky ohledně rychlosti a směru. Je to důležitý nástroj v ruce jezdce, který chce koně řídit nebo brzdit. Otěže ale nenahrazují další pomůcky jezdce, jen je doplňují.


Jaký typ otěží na jaký ty aktivity?

Existují různé typy otěží. Zde je několik doporučení Decathlonu, abyste se v nabídce lépe zorientovali. Gumové otěže se dobře drží a nekloužou. Kožené otěže se používají při drezuře, zpravidla jsou doplněny uzdou. Nejrozšířenějším druhem otěží v jezdeckých školách jsou otěže plátěné. Barevné otěže ulehčí začátečníkům osvojit si správné návyky. Při práci na rovině je dobré dát přednost měkčím otěžím. V členitějším terénu budou lepší gumové otěže, které se lépe drží.


Jak správně držet otěže Decathlon?

Držení otěží je opravdu základním stavebním kamenem celého jezdectví a jsou důležité pro komunikaci mezi jezdcem a koněm. Otěže musí být dostatečně dlouhé, aby se daly zapnout od udidla a vedly do ruky jezdce a nebyly přitom napnuté. Při držení otěží jednoduché uzdečky musí být pěsti sevřené a nehet palce musí směřovat vzhůru. Otěže musí zůstat napnuté, aby bylo možné přesně cítit kontakt s hubou koně, ale nesmí se za ně tahat příliš. Příliš dlouhé otěže vám neumožní s koněm komunikovat správně, příliš krátké otěže by mohly koně zranit.


Doručení

Decathlon nabízí spolehlivé doručení zboží až k vám domů. Nebojte se také vyzkoušet zabezpečenou platbu online a kvalitní poprodejový a záruční servis.