Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava standardních zásilek domů zdarma od 2000 Kč*

Anatomické uzdečky na koně

35 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

V této kategorii najdete naši nabídku uzdeček na koně a doplňků.
K uzdečce skoro neodmyslitelně patří udidla nebo čabraky pro koně.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Nakupte uzdečku pro vašeho koně na našem e-shopu


Uzdečka a otěže jsou důležitými prvky vybavení koně při jízdě. Na základě správného vyběru záleží, jaká bude vaše komunikace s koněm, zda správně přečte vaše signály a zda bude mít při jízdě dostatečné pohodlí. Uzdečka by měla být přizpůsobena zkušenostem a temperamentu koně a také úrovni jeho tréninku. Dovednosti a jezdcův styl jízdy nejsou o nic míň důležité. Výběr uzdečky je velmi důležitý, protože vyvíjí tlak na dolní čelist a další kosti a nervy v oblasti obličeje. Z tohoto důvodů musí být uzdečka vhodná, aby koni nezpůsobovala zbytečnou bolest.

V dnešní době jsou stále známější a populárnější anatomické uzdečky. Ty jsou přizpůsobené kostem a nervům na hlavě koně tak, aby uzdečka nikde nezpůsobovala koni diskomfort.

Neméně důležitý je při výběru uzdečky její materiál. Kožená uzdečka je nejvhodnější. Tento přírodní materiál zaručuje vysokou odolnost proti opotřebení a proti mechanickému poškození. Pro výrobu uzdečky se používá hovězí nebo buvolí kůže. Přezky jsou pak vyrobeny z nerezové oceli nebo mosazi.

O kožené vybavení je třeba správně pečovat vhodnými přípravky na kůži. Přečtěte si návod od našich expertů jak pečovat o kožené jezdecké vybavení.