Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava standardních zásilek domů zdarma od 2000 Kč*
ROSSIGNOL
  • VYBAVENÍ NA SNOWBOARD PRO POKROČILÉ - MUŽI Snowboarding - SNOWBOARD DISTRICT ROSSIGNOL - Snowboardové vybavení
  • VYBAVENÍ NA SNOWBOARD PRO POKROČILÉ - MUŽI Snowboarding - SNOWBOARD DISTRICT ROSSIGNOL - Snowboardové vybavení
  • VYBAVENÍ NA SNOWBOARD PRO POKROČILÉ - MUŽI Snowboarding - SNOWBOARD DISTRICT ROSSIGNOL - Snowboardové vybavení
  • VYBAVENÍ NA SNOWBOARD PRO POKROČILÉ - MUŽI Snowboarding - SNOWBOARD DISTRICT ROSSIGNOL - Snowboardové vybavení
  • VYBAVENÍ NA SNOWBOARD PRO POKROČILÉ - MUŽI Snowboarding - SNOWBOARD DISTRICT ROSSIGNOL - Snowboardové vybavení
Kód : 8613906
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
VYBAVENÍ NA SNOWBOARD PRO POKROČILÉ - MUŽI

Pánský snowboard na freestyle & all mountain District ROSSIGNOL

ROSSIGNOL
Názory zákazníků
Hodnocení velikosti
Pro tuto velikost zatím není hodnocení
Decathlon
Prkno District je určené na začátky s freestylem. Je vhodné pro všechny začátečníky, kteří se chtějí zábavnou formou zlepšovat ve freestylu. Twin Tip (symetrické prkno s vázáním uprostřed) pro jízdu na obě strany. Pokud objednáváte prkno přes internet, barva skluznice (černá/bílá) bude vybrána náhodně.

Klíčové vlastnosti

Univerzální využití 25 % sjezdovky, 25 % mimo sjezdovky, 50 % snowpark.
Ovladatelnost Nízká torzní tuhost = ideální prkno na skoky a překážky.
Vztlak Mírné camber prohnutí = velmi dobrá nadnášivost v prašanu.
Přilnavost Malé klasické prohnutí a nízká torzní tuhost pro snazší zatáčení.
Anatomická přizpůsobivost 151 cm: 1,69 až 1,76 m,
155 cm: 1,74 až 1,81 m,
161 cm: 1,78 až 1,86 m.
Tuhost Pružná špička a patka. Ideální na skoky v nižší rychlosti.
Tolerance Velký rocker a nízká torzní tuhost pro minimum chyb při hranění.
Kvalita skluzu Skluznice z extrudovaného PE pro standardní kvalitní skluz.

Technický popis

Technické parametry

Šířka špičky: 306 mm / Šířka středu: 262 mm / Šířka patky: 306 mm (pro velikost 156W cm).Rádius: 7,5 m. Délka efektivní hrany: 1 190 mm.Počet insertů: 8 + 8 (trojí možné umístění vázání, rozteč 40 mm).
Doporučené umístění: 540 mm.

Černá, nebo bílá skluznice?

Pokud objednáváte prkno přes internet, barva skluznice (černá/bílá) bude vybrána náhodně. Důvod je prostý: aby se zamezilo výkyvům v produkci a snížilo množství odpadu, černá písmena, která se z jedné skluznice vyříznou, se nalepí na bílou a obráceně. Ve skladu a ve výdeji nemáme kapacitu na to, abychom prkna odesílali dle přání zákazníků, neboť Rossignol nám prkna s bílou/černou skluznicí posílá také náhodně.

Jak vybrat velikost prkna?

Na freestyle můžete volit prkno o 20 až 25 cm kratší (např.: osoba měřící 174 cm může sáhnout po prkně dlouhém 149–154 cm). Kratší prkno usnadňuje rotace a triky. Delší prkno poskytuje lepší stabilitu při rychlé jízdě a při přistání.

Typ terénu / použití

Snowboard District je vhodný jak na sjezdovky, tak do snowparku. Prohnutí Amptek Auto-Turn od Rossignol, tvar Twin Tip a pružný flex. Je vhodný pro pokročilé jezdce k jízdě na krajích sjezdovek, v lesících a ve snowparcích.
Stejně jako jiné freestylové snowboardy poskytuje pohodlnou jízdu jak na sjezdovkách, tak mimo ně.

Snowboard Twin Tip

Tvar snowboardu (shape): twin tip. Tento tvar je vepředu i vzadu zcela symetrický a vycentrovaný, takže umožňuje jízdu na obě strany. Tvar Twin Tip umožňuje snadné rotace na zemi i ve vzduchu.

Prohnutí Ampteck auto-turn (Rossignol)

Amptek Auto-Turn je kombinace opačného a klasického prohnutí, které poskytuje vynikající přilnavost: 20 % klasické prohnutí a 80 % rocker.
Určen pro začátečníky až pokročilé. Má velmi dobrou přilnavost na tvrdém sněhu. Tento typ opačného prohnutí (nebo rocker na špičce a patě) poskytuje dobrou nadnášivost na prašanu, ovladatelnost a snadnou točivost.

Pružný a tolerantní flex (4/10)

Flex je podélná tuhost prkna. U snowboardu District je přibližně 4/10, tj. měkký a tolerantní flex. Flex je vyrovnaný po celé délce snowboardu (od špičky po patku), takže se lze spolehnout, že se prkno bude v obloucích chovat stále stejně a předvídatelně.
Na druhou stranu na zledovatělém sněhu a za velké rychlosti bude mít tento snowboard potíže udržet pěkný řezaný oblouk. Smýká se a automaticky vás brzdí.

Nízká torzní tuhost a tolerance

Torzní tuhost prkna je přibližně 2/5, což znamená, že je snadno ovladatelné, snadno opisuje oblouky a toleruje chyby hranění. Pružnější prkno znamená o něco volnější pohyb nohou. Přední chodidlo tak můžete mít doslova sklon od paty ke špičce a zadní noha sklon opačný. Tolerance chyb hranění je vhodná pro začátečníky. Pružný flex je vhodný i na freestyle.

Setback 0 mm

Setback znamená, že body kontaktu prkna se sněhem nejsou stejně vzdálené od středu prkna, ale jsou posunuty více dozadu. Vázání je tedy rovněž posunuto o stejnou vzdálenost směrem k patce. 0 mm: Setback 0 mm, tj. nulové posunutí, se užívá u vycentrovaných prken tvaru Twin Tip umožňujících jízdu v obou směrech a poskytuje rovnováhu při otáčení na sjezdovce i při rotacích ve vzduchu.

Doporučené vázání

Pro začátečníky je vhodné vázání Illusion 400. Pro již pokročilejší ve freestyle bude lepší vázání Endzone 500. Nohy lépe zpevní a zároveň poskytne lepší tlumení.

Kvalita skluzu extrudované skluznice

Skluznice jsou vyráběny z polyetylenu (PE) , existují však 2 odlišné způsoby výroby:
extrudovaná skluznice s nižší hustotou polyetylenu a slinutá skluznice z polyetylenu s vyšší hustotou (méně pórů, více PE). Extrudovaná skluznice poskytuje standardní skluz, dobrou odolnost a dlouhou životnost.

Jak často je třeba snowboard voskovat?

Snowboardy se prodávají navoskované. Následně vyžadují pravidelnou údržbu. Ideální je voskovat skluznici po každém pátém výjezdu, minimálně pak alespoň jednou ročně.
Voskovat je možné na začátku sezóny pro zlepšení skluzu nebo na konci sezóny – skluznice vosk během léta absorbuje.

Co u snowboardu znamená označení „Wide“?

Snowboard s označením „Wide“ je o něco širší než běžná prkna, díky tomu jezdcům s větší velikostí bot nepřesahují nohy z prkna ven, což jinak může přivodit nejeden pád. Snowboard „Wide“ je doporučován všem od velikosti bot 44. Označení „Wide“ se odvíjí od šířky prkna přímo uprostřed. V Decathlonu používáme následující označení:
do 250 mm šířky je to normální prkno; od 251 do 259 mm je to „Mid Wide“ prkno; a od 260 mm používáme označení „Wide“.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Rady pro skladování Na konci dne vysušte hrany, abyste zabránili vzniku rzi. Voskujte po každých pěti použitích. Přes léto chraňte před sluncem. Vázání můžete ponechat na desce snowboardu.
Právní informace Výrobek je určen k použití pro jízdu na snowboardu. V případě, že budete výrobek používat i k jiným aktivitám, nemusí vám poskytnout dostatečnou ochranu. Důrazně doporučujeme při lyžování a snowboardingu nosit přilbu, chránič páteře a ochranné šortky.

Naše závazky

Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa