putter
high m.o.i.
inesis

Putter je nejdůležitější hůl v bagu. Právě putter bere golfista do ruky nejčastěji, jelikož se bez něj na žádné jamce neobejde (samozřejmě, pokud nezahraje famózní úder, díky kterému si míček cestu do jamky najde i bez nutnosti hry z greenu).

Dobrý putting také pomáhá nejvíce snižovat skóre. K tomu, aby pro vás hra na greenu byla co nejsnazší a vaše údery co nejpřesnější, vytvořil tým inženýrů z INESIS putter, který hru kolem jamky usnadní, odpustí nepřesné údery a zachová co možná nejplynulejší a nejcitlivější kontakt s míčkem. Představujeme vám putter High M.O.I.

PŘESNĚJŠÍ PUTTY

M.O.I. neboli "Moment setrvačnosti” (moment of inertia) je ukazatelem tolerance putteru k chybným úderům. S vysokým momentem setrvačnosti zůstává putter při kyvadlovém pohybu v přímce, díky čemuž směřujete k hladkému odpalu.


Líc putteru také zůstává stabilní při doteku, a to i při ne zcela přesném kontaktu. Umožňuje tak rovnější dráhu míčku s lepší kontrolou vzdálenosti.

DOKONALÉ VYVÁŽENÍ

Jádro tvoří ocelová základna, do které je soustředěno nejvíce hmotnosti. Další závaží jsou pak umístěna od líce hole směrem k obvodu putteru. Právě toto rozložení hmotnosti nám umožňuje vytvářet vysoké M.O.I.


Všimněte si, že závaží nejsou symetrická. Jedno je menší, protože je třeba počítat s hmotností shaftu. Hmotnost je pak rovnoměrně rozdělena 50/50 mezi obě poloviny hlavy. Tím jsme dosáhli dokonalého vyvážení celé hole.


Putter High M.O.I., namontovaný na kvalitním shaftu KBS s dvojitým ohybem, disponuje vyvážením „face balanced". Díky tomu hráč získá rovný a plynulý pohyb hlavy putteru. Toto vyvážení je ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé golfisty.

POHLED ZBLÍZKA

Tělo z nerezové oceli 304 jsme pokryli ultralehkou vrstvou hliníku. Ta byla vyfrézovaná za pomoci osmi CNC fréz, které po dobu 4 hodin pracovaly na každém kusu.


Pro potřeby tohoto putteru jsme se rozhodli vyvinout zcela novou vložku. Ta pomáhá zajistit ten nejlepší pocit z úderu a ideální zvuk.


Nejdříve je tělo putteru vyfrézované a perforované. Následně je do něj vložena polotuhá vrstva TPU a na ni přiléhá kovová vrstva. Celá sestava je poté upravena s přesností na desetiny milimetru. Drážky na ocelové ploše jsou tvarovány do půlkruhu pro lepší „odvalování” míčku.

INSPIROVANÝ DESIGNEM AUTOMOBILŮ

„Pro Putter High M.O.I. jsem čerpal inspiraci ze světa automobilového designu. Je plně v souladu s ostatními puttery v řadě Inesis. Využil jsem velkou plochu na vrchní straně putteru k poskytnutí jednoduché a neuvěřitelně účinné pomůcky pro míření. Věnoval jsem zvláštní pozornost finálním úpravám, aby výsledkem byl krásně dokonale navržený a perfektně vypadající putter. Je to výrobek, na který jsem velmi hrdý!""

Thomas, návrhář golfových holí

A CO MÍŘIDLA?

Velká plocha nad putterem High M.O.I. nám umožnila navrhnout vysoce účinnou pomůcku pro míření. Testovali jsme poměrně dost možností. Nakonec jsme vybrali verzi, která vynikala jak svým vzhledem, tak především účinností.


Linii pohledu s míčkem používá 70 % golfistů. Dlouhá bílá zaměřovací čára má přesně stejnou tloušťku jako ta, kterou najdete na míčcích INESIS. Široký černý pruh zajišťuje maximální kontrast s bílou linkou, přičemž zůstává dostatečně nenápadný a elegantní.

ŠPIČKOVÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Povrchová úprava putteru High M.O.I. je stejná jako u ostatních putterů Inesis.


Tělo ze satinované nerezové oceli, nikl-chromové doplňky v kombinaci s potahem vyfrézovaným z hliníkového bloku, eloxovaným v mírně odlišné šedé barvě, aby se zdůraznil rozdíl v materiálu.


Dokonalost výrobku spočívá v přirozených vlastnostech materiálu a kvalitě povrchových úprav.

SPRÁVNÝ ÚCHOP JE ZÁKLAD

Tato 100% gumová rukojeť byla navržena pro maximální pohodlí. Zkombinovali jsme dvě textury pro větší pohodlí a odolnost. Horní část je hladká, kromě oblasti pro umístění palce. Spodní část disponuje gripem pro větší přilnavost.


Tmavě modrá a černá jsou tradiční barvy navržené tak, aby se hodily k ostatnímu vybavení v bagu. U putterů velikosti 1 (33 palců) je potah světle šedý. U velikosti 2 (34 palců) je tmavě šedý, abyste mohli na první pohled identifikovat velikost putteru.


Zvolili jsme pistol grip, abychom optimalizovali polohu ruky na rukojeti. Studie ukazují, že s rukojetí ve stylu pistol grip je větší šance, že se míček dostane do jamky.

PRÉMIOVÝ VLNĚNÝ POTAH

Chtěli jsme pěkný kryt, který se vyrovná kvalitě putteru High M.O.I., speciálně navržený pro tento putter, přizpůsobený jeho velikosti. Vlněné pouzdro je velmi měkké a poskytuje maximální ochranu materiálů a povrchových úprav. Vnější vyšívaná imitace kůže kopíruje pomůcku pro zarovnání a dodává prémiový vzhled.


Magnetické zapínání umožňuje připevnit potah k železu v bagu při puttování. Tím je zamezeno ztrátě nebo ušpinění.