Turistický spací pytel MT 500 15 °C

999 Kč

8576293

Spací pytel na pohodlný spánek při teplotách okolo 15 °C.

Ultra skladný a lehký, perfektní na letní dobrodružství. Zipy po obou stranách s dvojitými jezdci umožňují optimální odvětrávání. Tento spací pytel lze spojit s dalším.

Barva:

Granitová šedá / Černomodrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

TEPLOTA POUŽITÍ

Komfortní teplota 15 °C, limitní teplota 10 °C. Syntetická vata.

SNADNÝ PŘENOS

Vel. L: Hmotnost: 680 g.Objem: 4,5 l. Kompresní obal.

KVALITA SPÁNKU

Pohodlný spací pytel tvaru mumie. Dva 3/4 zipy se 2 jezdci pro dobré odvětrávání.

KOMPATIBILITA

Lze spojit s druhým spacím pytlem MT 500 Forclaz.

Vodoodpudivost

Vnější materiál s povrchovou úpravou proti pronikání vody.

Technické informace

Co je to komfortní teplota?

Na všech modelech našich spacích pytlů uvádíme komfortní teploty stanovené nezávislou laboratoří (AITEX) podle evropské normy ISO 23537-1:2022.
Komfortní teplota je minimální teplota, při níž se uživatel ležící v napřímené poloze nachází v teplotní rovnováze, jinými slovy mu není ani zima, ani teplo (stanoveno pro standardní ženu a běžné podmínky použití).
Spací pytel vybírejte podle těchto údajů.

Co je to limitní teplota?

Limitní teplota je spodní hranice tepelného pohodlí, při níž je osoba ve skrčené poloze v tepelné rovnováze (tj. člověku není ani zima, ani příliš teplo). Tato teplota je vypočtena pro standardního muže a standardní podmínky použití. Pro optimální tepelný komfort doporučujeme použít izolující karimatku.

Důležité upozornění týkající se normy ISO 23537-1

Při testování komfortní a limitní teploty spacího pytle byla použita karimatka, jejíž tepelná odolnost odpovídá hodnotě R 4,8.
Pokud tedy se spacím pytlem použijete méně izolující karimatku, jeho hřejivost bude nižší. Pro optimální tepelný komfort doporučujeme použít izolující karimatku.

Jak se ve spacím pytli zahřát?

Oblékejte se jednoduše (stačí 1 vrstva oblečení).
Zahřejte si ruce, nohy a hlavu: čepice, rukavice, ponožky, hřejivé polštářky, tření… Láhev s teplou vodou může posloužit jako termofor (ujistěte se, že je nulové riziko, že se nechtěně otevře!). Stahujte svaly (70 % spotřebované energie se přeměňuje v teplo), ale dávejte pozor, ať nevytvoříte průvan.
Optimálního tepelného komfortu můžete docílit i použitím vložky do spacího pytle (zároveň chráníte spací pytel před častým praním).

Tvar

Tvar mumie je široký u ramen a úzký u chodidel, zaručuje optimální ochranu před chladem (nedochází ke ztrátám tepla) a je skladný. Také poskytuje relativně dobrou volnost pohybu.
Šířka v ramenou 70 cm, výška u nohou 32 cm ve vel. L, 62/28 v S, 66/30 v M, 74/34 v XL.

Hmotnost a rozměry

Vel. S: 590 g, až do výšky postavy 159 cm. Rozměr obalu: délka: 27 cm, Ø 12,5 cm. Objem 3,3 l. Velikost M: 630 g, uživatel měří mezi 160 a 169 cm. Rozměr obalu: délka: 27 cm, Ø 13,5 cm. Objem 3,9 l. Velikost L: 680 g, uživatel měří mezi 170 a 184 cm. Rozměr obalu: délka: 27 cm, Ø 14,5 cm. Objem 4,5 l. Velikost XL: 740 g, uživatel měří mezi 185 a 200 cm. Rozměr obalu: délka: 27 cm, Ø 15,5 cm. Objem 5,1 l. Objem a rozměry se mohou měnit v závislosti na míře stlačení výrobku.

Technické vlastnosti

Ergonomicky tvarovaná kapuce s utahovací šňůrkou. Ochranná klopa na zipech, která zabraňuje ztrátě tepla. Zip se dvěma jezdci pro optimální odvětrávání.
Možnost rozepnout a odklopit horní část, díky 2 postranním zipům.

Vatová výplň

1 vrstva vaty ze 100% polyesteru (recyklovaný z 90 %), gramáž 60 g/m².

Výhodou je, že zůstává hřejivá i pokud namokne.

Kompatibilita

Lze spojit se všemi modely spacích pytlů MT 500 Forclaz.
Lze spojit se starými modely řad „Ultralight“ z r. 2017 a „Light“ z r. 2018.

Doplňující informace k udržitelnému rozvoji

Klasické barvení textilu je náročné na spotřebu vody a odpadní vodu zároveň nelze nijak dál využít. Abychom tuto zátěž zmírnili, používáme u šedého materiálu hromadně barvená vlákna a při tkaní je barvené pouze každé druhé vlákno. Tím se nám podařilo výrazně snížit množství spotřebované vody při výrobě. Oproti klasickému barvení vláken je při tomto procesu sníženo množství emisí CO₂ o 19 %.
Kromě toho používáme vatu složenou ze 90 % z recyklovaného polyesteru.

Jak spací pytel opravit?

Na treku se spací pytel může natrhnout! Dobrou zprávou je, že je možné ji opravit, aby se nezvětšovala a nezačala vypadávat syntetická výplň.

V případě proděravění doporučujeme použít samolepicí záplaty. (kód: 8584596).

Pokud se na to sami necítíte, můžete využít služeb servisu na některé z našich prodejen, kde Vám rádi pomůžeme.

Záruka

Pětiletá záruka na spací pytel se počítá ode dne uvedeného na účtence výrobku. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma opravíme, nebo vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením. Při uplatnění této speciální pětileté záruky je nutné předložit účtenku.

Hmotnost

S : 0.59 kg
M : 0.63 kg
L : 0.68 kg
XL : 0.74 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

100% Polyester Hlavní materiál 100% Polyester Obal 100% Polyester Vložka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Spací pytel snadno složíte do obalu spodní částí napřed. Aby si spací pytel uchoval svou nadýchanost a tepelné vlastnosti, ukládejte jej na suchém místě mimo obal.

Pokyny pro uživatele

S < 160 cm < M < 170 cm < L < 185 cm < XL < 200 cm.

TESTY

Všechny naše spací pytle musí projít testováním v laboratoři, které ověřuje jejich funkční vlastnosti a odolnost, abychom si byli jistí, že vám nabízíme výrobek, který vám zajistí ideální podmínky k odpočinku (tepelně izolační vlastnosti, odolnost vůči oděru, pohodlí...). Spací pytle musí projít také několika testy přímo v terénu a v reálných podmínkách.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Turistický spací pytel MT 500 15 °C
Turistický spací pytel MT 500 15 °C
Turistický spací pytel MT 500 15 °C
Turistický spací pytel MT 500 15 °C
Turistický spací pytel MT 500 15 °C
Turistický spací pytel MT 500 15 °C

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi